WIEDŹMY: W CZYM WZMACNIA NAS DUCHOWOŚĆ?

Tue, 23 Jun, 2026 at 04:00 pm UTC+02:00

Ratajczaka 44 (I piętro), 61-728 Poznan, Poland | Poznan

Malta Festival
Publisher/HostMalta Festival
WIED\u0179MY: W CZYM WZMACNIA NAS DUCHOWO\u015a\u0106?
Advertisement
Panel poświęcony współczesnej duchowości – jej miejscu w codziennym życiu oraz temu, dlaczego coraz więcej kobiet powraca dziś do praktyk duchowych i poszukiwania głębszego kontaktu ze sobą. Porozmawiamy o potrzebie sensu, intuicji, wspólnoty i wewnętrznej równowagi w świecie przeciążonym bodźcami i niepewnością.
Jednym z punktów odniesienia będzie także figura Wiedźmy – odczytywana nie jako stereotyp, lecz symbol kobiecej siły, niezależności, sprawczości i wiedzy przekazywanej poza oficjalnymi strukturami. Zastanowimy się, co współczesne kobiety mogą dziś odzyskać z tego archetypu i dlaczego staje się on ważnym językiem opowiadania o autonomii, intuicji i własnej drodze.
Natalia de Barbaro – psycholożka, socjolożka, pisarka oraz autorka bestsellerów takich jak „Czuła przewodniczka”, „Przędza” i „Przejścia”. Felietonistka „Zwierciadła” i „Tygodnika Powszechnego”. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet: „Własny pokój”, „Moje TAK, moje NIE” i „Którędy do miłości”, a także szkolenia, warsztaty i interwencje zespołowe w obszarach takich jak komunikacja, przywództwo, motywacja czy wystąpienia publiczne.
Dominika Kulczyk – przedsiębiorczyni, inwestorka i filantropka, założycielka Kulczyk Foundation. Od lat angażuje się w działania na rzecz kobiet, dzieci i grup wykluczonych społecznie, realizując projekty pomocowe na całym świecie. Mecenaska Malta Festival oraz propagatorka Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Producentka ponad 60 filmów dokumentalnych tworzonych we współpracy z CNN International i TVN Warner Bros. Discovery. Laureatka Orderu Uśmiechu za działalność na rzecz dzieci.
Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów i performerka. Laureatka m.in. Paszportu „Polityki” i Fryderyków. Twórczyni albumów „Miasto mania”, „Maria Awaria”, „Jezus Maria Peszek” czy „Ave Maria”. Autorka bestsellerowej książki „Naku*wiam zen” napisanej wspólnie z Janem Peszkiem oraz współautorka musicalu „Serce ze szkła. Musical zen”.
Agnieszka Szydłowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, dyrektorka i redaktorka naczelna Programu 3 Polskiego Radia. Prowadziła cenione audycje radiowe, m.in. „Radiowy Dom Kultury” i „Program Alternatywny”, a także podcast „8 kobiet”. Związana wcześniej z Rozgłośnią Harcerską, Radiostacją, Newonce Radio i Radiową Trójką, do której wróciła po latach.
📅 23.06, 16:00
📍 Klub Festiwalowy
🔖 Wstęp wolny
Advertisement

Event Venue

Ratajczaka 44 (I piętro), 61-728 Poznan, Poland, ulica Franciszka Ratajczaka 44, 61-728 Poznań, Polska, Poznan, Poland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Festivals in PoznanLive-music in Poznan

Ask AI if this event suits you:

More Events in Poznan

COCOROSIE  \u201eLA MORT DE LA MER" X MALTA FESTIVAL 2026
Mon, 22 Jun at 07:00 pm COCOROSIE „LA MORT DE LA MER" X MALTA FESTIVAL 2026

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Gniezno: Cudowna terapia
Mon, 22 Jun at 07:00 pm Gniezno: Cudowna terapia

Gniezno, Poland

The Browning in Pozna\u0144
Mon, 22 Jun at 07:30 pm The Browning in Poznań

2Progi

KOLACJA PLENEROWA \u201eDOBRY ST\u00d3\u0141"
Mon, 22 Jun at 08:00 pm KOLACJA PLENEROWA „DOBRY STÓŁ"

Dziedziniec Urzędu Miasta Poznań

A Day To Remember | Support: Madball, Dying Wish
Mon, 22 Jun at 08:00 pm A Day To Remember | Support: Madball, Dying Wish

Klub B17

Handling Difficult Group Behaviour: 1 Day Workshop | Pozna\u0144
Tue, 23 Jun at 09:00 am Handling Difficult Group Behaviour: 1 Day Workshop | Poznań

Poznan, Okraglak

CHLOE LOFTUS DANCE \u201eTHE AIR BETWEEN US" x MALTA FESTIVAL 2026
Tue, 23 Jun at 05:00 pm CHLOE LOFTUS DANCE „THE AIR BETWEEN US" x MALTA FESTIVAL 2026

Plac Wolności, Poznań

Spotkanie autorskie: Jan Holoubek
Tue, 23 Jun at 06:00 pm Spotkanie autorskie: Jan Holoubek

Jeziorna/Cierpięgi, 62-200 Gniezno, Poland

Przez \u017co\u0142\u0105dek do kultury Hiszpanii
Tue, 23 Jun at 06:30 pm Przez żołądek do kultury Hiszpanii

Ogród Łazarz

TULEJE - Nag\u0142e przeja\u015bnienia - koncert w Panu Garze
Tue, 23 Jun at 07:00 pm TULEJE - Nagłe przejaśnienia - koncert w Panu Garze

Dom Tramwajarza

Kiprun Pozna\u0144 Malta #67
Tue, 23 Jun at 08:00 pm Kiprun Poznań Malta #67

Malta SKI

Boost Efficiency with Microsoft 360: 1 Day Session | Katowice
Wed, 24 Jun at 09:00 am Boost Efficiency with Microsoft 360: 1 Day Session | Katowice

Poznan, Okraglak

Poznan is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Poznan Events