Wideo spotkanie z Natalią de Barbaro w Kinie Muranów I Kino Dzieci o wychowaniu I 8. MFF Kino Dzieci

Thu Sep 23 2021 at 07:15 pm UTC+02:00

Kino Muranów | Warsaw

Kino Dzieci \/ Kids Kino
Publisher/HostKino Dzieci / Kids Kino
Wideo spotkanie z Natali\u0105 de Barbaro w Kinie Muran\u00f3w I Kino Dzieci o wychowaniu I 8. MFF Kino Dzieci W ramach festiwalowej sekcji Kino Dzieci o wychowaniu zapraszamy na wyjątkowy pokaz oraz rozmowę o filmie "Mała mama" w reżyserii Céline Sciammy z udziałem Natalii de Barbaro – psycholożki, poetki, której wydana w lutym książka "Czuła przewodniczka" była najlepiej sprzedającym się tytułem na półmetku 2021 roku w rankingu empik. Spotkanie w formie wideo poprowadzi Dariusz Bugalski - dziennikarz, poeta, autor “Dariusz Bugalski. K3 - podcast o dobrym życiu”.
? Porozmawiamy o bliskości, społecznych oczekiwaniach i mocy płynącej z międzypokoleniowych relacji kobiet – matek i córek. Nasza gościni często w swojej pracy odwołuje się do dzieł literackich i filmowych, uznając je za cenne źródło inspiracji do pracy nad własnym postrzeganiem świata i emocjami.
? Bilety dostępne w kasach Kina Muranów i na stronie ? www.kinomuranow.pl
? "Mała mama” to jeden z najgłośniejszych filmów tegorocznego Berlinale. Reżyserka głośnego "Portretu kobiety w ogniu” tym razem eksploruje bogate życie wewnętrzne dziecięcej bohaterki. Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki. Sciamma przygląda się temu niecodziennemu spotkaniu z zaciekawieniem i czułością. Próbuje sobie wyobrazić, jak wyglądałaby przyjaźń z własnym rodzicem, gdyby nie istniała różnica wieku.
Filmy sekcji Kino Dzieci o wychowaniu dedykowane są osobom dorosłym.
? 8. MFF Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej. W dniach 25 września – 3 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program do zobaczenia będzie online.
? Bilety na pokazy stacjonarne już do kupienia w kinach. Pełny program 8. MFF Kino Dzieci oraz pojedyncze dostępy i karnety na pokazy online ? www.kinodzieci.pl
-----------
Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Festiwalowi towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 września – 1 października, w Warszawie i online.
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa, Miasto st. Warszawa.
Partner główny: Fundusze norweskie i EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), pochodzące z Islandii, Norwegii i Liechtensteinu. Wykorzystanie Funduszy norweskich i EOG w Polsce koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Partnerzy: Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich, Biuro Walonii-Brukseli, Amnesty International, Kino Muranów, Kinoteka, Kino Wisła, Dom Kultury Świt, Stacja Falenica, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, CKF im. Andrzeja Wajdy, Gazeta Dzieci.
Patroni medialni: Zwykłe Życie, Pismo. Magazyn opinii, TOK FM, Kino, Filmweb, Lubimy Czytać, Miasto Dzieci, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Czas Dzieci, Ładne Bebe, Książki. Magazyn do Czytania, Jak Wychować Dziewczynki.

Event Venue & Nearby Stays

Kino Muranów, ul. Gen. Władysława Andersa 5, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

Sing Sing - BANG BANG
Sat Sep 25 2021 at 11:59 pm Sing Sing - BANG BANG

SingSing Warsaw

SZLAKIEM SECESJI I MENNONIT\u00d3W
Sun Sep 26 2021 at 07:00 am SZLAKIEM SECESJI I MENNONITÓW

Plac Bankowy w Warszawie

29-ty Rajd Rowerowy: Poszukiwania \u015bwidermajer\u00f3w
Sun Sep 26 2021 at 07:00 am 29-ty Rajd Rowerowy: Poszukiwania świdermajerów

STORK Service, serwis elektronarzędzi maszyn bud. wibratorów do betonu

Anatomia twarzy i szyi z elementami medycyny estetycznej
Sun Sep 26 2021 at 08:30 am Anatomia twarzy i szyi z elementami medycyny estetycznej

Centrum Edukacji Medycznej

Warszawa- ABC Manicure Hybrydowy
Sun Sep 26 2021 at 09:00 am Warszawa- ABC Manicure Hybrydowy

Natt. Nails

Recertyfikacja KPP
Sun Sep 26 2021 at 09:00 am Recertyfikacja KPP

Hotel Mrówka Przekorna Powsin

Kompozyt wg filozofii Styleitaliano (Krupi\u0144ski&Chiodera) [WWA]
Sun Sep 26 2021 at 10:00 am Kompozyt wg filozofii Styleitaliano (Krupiński&Chiodera) [WWA]

Warsaw, Poland

Jej Wysoko\u015b\u0107 Beza
Sun Sep 26 2021 at 10:00 am Jej Wysokość Beza

CookUp

Warsztat: Metody projekcyjne w diagnozie i terapii dzieci i m\u0142odzie\u017cy.
Sun Sep 26 2021 at 10:00 am Warsztat: Metody projekcyjne w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży.

ADN Centrum Konferencyjne

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events