Weekendowy warsztat emisji głosu dla początkujących

Sat May 21 2022 at 02:00 pm to Sun May 22 2022 at 04:00 pm

Chata Numinosum | Warsaw

Prz\u0119dzalnia g\u0142osu \u2219 Warsztaty wokalne
Publisher/HostPrzędzalnia głosu ∙ Warsztaty wokalne
Weekendowy warsztat emisji g\u0142osu dla pocz\u0105tkuj\u0105cych
Advertisement
Zapraszamy na warsztaty emisji głosu dla początkujących.
Głos ludzki jest bardzo plastycznym instrumentem. Można manipulować jego brzmieniem, fakturą, dynamiką, wysokością i natężeniem. Aby wykorzystać pełnię tych możliwości potrzebna jest świadomość ciała, żywa wyobraźnia, a także umiejętność uważnego słuchania. Zaczniemy więc od umocnienia tych podstaw. Będziemy wyostrzać słuch i ćwiczyć reakcje na bodźce dźwiękowe. Za pomocą obrazów spróbujemy poruszyć nasze najgłębsze zasoby energii. Sprawdzimy jak działania fizyczne pomagają w swobodzie wydobywania dźwięku, aż wreszcie ruch połączymy z ekspresją wokalną.
Warsztaty będą mieć charakter badawczy. Uczestnik będzie mógł lepiej poznać własny głos oraz poszerzyć paletę jego brzmienia. Równolegle z pracą indywidualną będziemy dążyć do komunikacji dźwiękowej z innymi. Do tych celów wykorzystamy improwizację wymagającą aktywnego słuchania, a także sięgniemy po formy wokalne różnych kultur mobilizujące głos do nowych emisji.
Połączymy intensywność z przyjemnością działania. Proces będzie otwarty na potrzeby uczestników. Doświadczenie to wpłynie na kompetencje muzyczne, ale przede wszystkim na codzienne posługiwanie się głosem.
Zajęcia skierowane są do wszystkich zainteresowanych pracą nad głosem, którzy ukończyli 16 lat. Zaczniemy od podstaw – osoby niedoświadczone osiągną swobodę wydobywania dźwięku, a bardziej zaawansowani będą mogli umocnić bazę, a następnie poszukać nowych sposobów ekspresji.
Termin:
21-22 maja 2022
Czas:
21 maja, sobota: 14:00 - 16:30; 17:30 - 20:00
22 maja, niedziela: 10:00 - 12:30; 13:30 - 16:00
Miejsce:
Warszawa, Chata Numinosum
ul. Jazdów 3/5
Cena:
350zł
Zapisy:
W warsztacie weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, zapisać można się:
• przez formularz na stronie https://warsztaty-teatralne.pl/kontakt.html#zapisz.sie (wymaga potwierdzenia z naszej strony)
• telefonicznie 609 045 956
• mailem – [email protected] (wymaga potwierdzenia z naszej strony)
Prosimy podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy. Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych doświadczeniach wokalnych. Zgłoszenie staje się dla nas zobowiązujące po otrzymaniu wpłaty, której należy dokonać najpóźniej 3 dni robocze po zgłoszeniu, a potwierdzenie przelewu wysłać na nasz adres mailowy ([email protected]). Zrezygnować z warsztatu można najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem – prosimy wówczas o podanie danych do przelewu zwrotnego. Cena nie obejmuje noclegu ani wyżywienia.
Wysyłając do nas zgłoszenie potwierdzasz, że zapoznałeś się z REGULAMINEM (https://warsztaty-teatralne.pl/assets/rodo-asik19.pdf) oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu dokonania zapisu na zajęcia Akademii Sztuki i Kultury. Przyjmujesz do wiadomości, że przysługuje Ci prawo do wycofania tej zgody w dowolnym momencie i prawo zgłoszenia sprzeciwu pocztą elektroniczną: [email protected] Przyjmujesz również do wiadomości, że przysługuje Ci prawo do otrzymywania informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, uzyskiwania dostępu i edytowania Twoich danych osobowych oraz prawo do przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i usuwania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Konsumentowi uprawnień można znaleźć tutaj: https://warsztaty-teatralne.pl/assets/rodo-asik19.pdf. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Dane do przelewu:
Akademia Sztuki i Kultury
Al. Jana Pawła II 36c
00-141 Warszawa
MultiBank
73 1140 2017 0000 4402 1292 5749
(z dopiskiem: warsztaty wokalne)
Prowadząca:
Aleksandra Kowalczyk – kulturoznawczyni, animatorka kultury, performerka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Stypendystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Założyła grupę improwizacji wokalnej Syreny. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” oraz Teatrem Węgajty. Śpiewa w zespole folkowym Córy Mary. W swojej pracy skupia się nad poszerzaniem możliwości głosu poprzez ruch, improwizację i techniki wokalne różnych kultur muzycznych.
Szczegóły:
https://przedzalniaglosu.pl/aktualnosci/podstawy-emisji-glosu-w-warszawie/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Chata Numinosum, Jazdów 3/5, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: