Warsztaty The Bliss

Sat Jun 12 2021 at 10:00 am to Sun Jun 13 2021 at 06:00 pm

Astanga Yoga Studio | Warsaw

Publisher/HostAstanga Yoga Studio
Dołącz do nas i udaj się w podróż do świata pracy z energią. Poznaj tajniki praktyk joginów. Poczuj energię płynącą w twoim ciele. Naucz się jak ją wzbudzać i kontrolować. Doświadcz stanu ekstazy. Zrozum, jak ta energia może zmieniać Twój stan, wpływać na to co czujesz oraz jak widzisz świat.

Nasz warsztat trwa przez dwa dni. Każdy dzień to nowa wędrówka. Prowadzony przez muzykę, doświadczysz grupowych medytacji, ćwiczeń w parach oraz praktyk wykonywanych indywidualnie. Będziemy wykorzystywać ruch, dotyk, oddech oraz spokojne, głębokie patrzenie w oczy, aby wejść w kontakt z osobistą energią i nauczyć się świadomie ją kierować.

W trakcie wykładów, przeplatających ćwiczenia, poznasz jogiczne nauki, którymi inspirowane są ćwiczenia, poznasz jej zasady oraz teorię stojącą za jej praktykami. Techniki, które wykorzystane będą w trakcie warsztatu, będziesz mógł używać i praktykować również po zakończeniu warsztatu. Pozwolą Ci one obudzić swój ukryty potencjał, lepiej zrozumieć siebie i swoją sensualność, stać się bardziej atrakcyjny dla płci przeciwnej oraz wzmocnić więź z partnerem i otworzyć się emocjonalnie.

Pierwszego dnia skupimy się na zagadnieniu energii i trzech aspektach pracy z nią – czucia/wzbudzania, kontroli oraz kierowania. Zapoznamy się z systemem czakr (system energetyczny). Poznamy właściwości każdego z siedmiu głównych ośrodków energetycznych naszego ciała (czakr) i jego znaczenie w kontekście seksualności. Ćwiczenia, które będziemy wykonywali pomogą nam doświadczyć każdej z czakr oraz zrozumieć jak wykorzystać techniki pracy z czakrami w trakcie uprawiania miłości. Poznamy prawo biegunowości (law of polarity) oraz model Shiva-Shakti i jego praktyczne zastosowanie w relacjach z partnerem.

W trakcie niedzielnych zajęć czekają nas ćwiczenia ruchowe, intensywne praktyki oddechowe oraz eksploracja rzeczywistości poprzez wyostrzony zmysł dotyku. Naładowani energią będziemy uczyli się ją sublimować. Będziemy budowali bliskość, zajmiemy się zagadnieniami bezwarunkowej miłości i akceptacji oraz transfiguracji. Transfiguracja jest z jednej strony codzienną praktyką, a jednocześnie celem praktyki. Uczy nas się, jak patrzeć na świat oczami nowo narodzonego dziecka i widzieć prawdziwą naturę świata który nas otacza, bez konieczności oceniania, bez oczekiwań. Dowiesz się, jak wykorzystać tę technikę do pogłębienia bliskości z osobami które są Ci bliskie.

Warsztaty zakończy rytuał maithuna – tradycyjna praktyka, której celem jest osiągnięcie medytacyjnego stanu skupienia oraz wyższych stanów świadomości.

Zaprojektowaliśmy ten warsztat dla ograniczonej liczby uczestników, aby stworzyć intymną przestrzeń, aby dać możliwość głębokiego doświadczenia. Dbamy również o to, aby w warsztacie wzięła udział zbliżona liczba kobiet oraz mężczyzn. Z tego powodu prosimy o wiadomość oraz zarezerwowanie swojego miejsca wcześniej.

Podczas warsztatów nie będzie ćwiczeń wymagających nagości. Celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której można swobodnie eksplorować techniki pracy z ciałem i energią.
Całość prowadzona jest w języku polskim.
Z uwagi na sytuację związaną z pandemią warsztat może być przesunięty w czasie. W takim przypadku osoby, które zarejestrowały się mogą zdecydować się czy zgadzają się na nowy termin warsztatu, czy wolą odzyskać 100% zaliczki w momencie, gdy nowy termin nie będzie im odpowiadał.

Prowadzący warsztat:
Skanda – z wykształcenia psycholog. Jogin, podróżnik, nauczyciel jogi. W 2012 roku wyjechał z Polski do południowo-wschodniej Azji gdzie studiował, praktykował oraz nauczał w Agama Yoga, na Koh Phangan w Tajlandii. Od ponad pięciu lat organizuje warsztaty na całym świecie, w trakcie których dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniami z dziedziny jogi, pracy z energią, duchowości oraz samorozwoju.

Koszt warsztatu : 500 PLN single; 900 PLN para.
Data: 12-13 czerwca 2021
w godz. 10:00 - 18:00
Lokalizacja: Astanga Yoga Studio – ul. Gałczyńskiego 4; 00-362 Warszawa
Aby zarezerwować miejsce i dokonać opłaty prosimy o kontakt:
[email protected]
Więcej szczegółów: https://astanga.pl/kursy_i_warsztaty/warsztaty-the-bliss/

Event Venue & Nearby Stays

Astanga Yoga Studio, Gałczyńskiego 4, 00-362 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: