Warsztaty górny wiatr+tropienie z Sylwią Brachman i Patrycją Mroszczyk

Sat, 25 Oct, 2025 at 09:00 am to Sun, 26 Oct, 2025 at 05:00 pm UTC+02:00

Bory Tucholskie | Chojnice

Potropione
Publisher/HostPotropione
Warsztaty g\u00f3rny wiatr+tropienie z Sylwi\u0105 Brachman i Patrycj\u0105 Mroszczyk
Advertisement

Zapraszamy na październikowe warsztaty w Borach Tucholskich ->Górny Wiatr + Tropienie z Sylwią Brachman i Patrycją Mroszczyk
🌲2 dni pracy wypełnionej tropieniem w stylu skandynawskim i pracy górnym wiatrem ( rekreacyjnej wersji treningów psów poszukiwawczo- ratowniczych) w malowniczej części Kaszub, około 90 km od Gdańska.
🌲Dla kogo? Dla każdego zespołu, który dostrzega ogromną wartość w pracy z wyszukiwaniem zapachu, w tym wypadku górnym i dolnym wiatrem, co daje ogromne pole do popisu psom niezależnie od preferencji. Dla zaciekawionych tematem tropienia. Dla kochających przyrodę i spędzanie czasu na łonie natury razem ze swoim psem niezależnie od pogody. Dla wszystkich, którzy cenią sobie dobre towarzystwo pełne uśmiechu i rozmów o psach. Dla początkujących oraz już pracujących w tych dyscyplinach
🌲Warsztaty prowadzą: Sylwia Brachman (Wonder Zone) oraz Patrycja Mroszczyk (Potropione!) Istnieje możliwość wyboru sposobu pracy w trakcie warsztatów (górny wiatr czy tropienie) lub treningów z obu dziedzin, ale w podziale na dni.
🌲Gdzie: Bory Tucholskie/ parkingi leśne- szczegóły podamy wkrótce. Warsztaty odbywają się w terenie leśnym
🌲Kiedy: 25-26 października 2025
🌲Inwestycja: 800 PLN uczestnik z psem, 600 PLN drugi pies -możliwa płatność w ratach
🌲Ilość miejsc: 6 zespołów z psami
🌲Nie zawiera noclegu i wyżywienia, które są opcjonalne
Na miejscu dostępny będzie poczęstunek : słodkie przekąski, ciepła zupa wegetariańska oraz ciepłe i zimne napoje
Ilość miejsc ograniczona, a więc kto pierwszy ten ma☺️.
Zgłoszenia można wysyłać na [email protected]
Do miłego zobaczenia w pięknych okolicznościach przyrody!🌲🌲

🌲Prowadzące:
Sylwia Brachman
Pierwsze ślady kładłam baaardzo dawno temu, jeszcze pod okiem Pani Zofii Mrzewińskiej. Wówczas tropienie było słabo znaną aktywnością. Mało kto robił to komercyjnie. Z naszą domową goldenką tropiliśmy więc amatorsko – widziałam jak bardzo to lubi. Wtedy też postanowiłam, że jak tylko będzie dobry moment w moim życiu prywatnym, wrócę do tropienia i będę zarażać tą aktywnością innych.
I tak też się stało – po wielu seminariach i kursie trenerskim u Pauli Rzewuskiej poczułam, nadszedł ten czas.
Oprócz zajęć w terenie z grupą zapaleńców szwędania się po lasach i łąkach, pracę nosem wykorzystuję również w terapiach behawioralnych jako element wspomagający ten proces, a także budujący nowe kompetencje u psa i przewodnika.
Jestem też w strukturach Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Ruda Śląska jako przewodnik psa. Tu z kolei uczę moje psy pracy górnym wiatrem. Ten rodzaj pracy znacznie różni się od tropienia, ale najfajniejsze jest to, że jedna aktywność nie wyklucza drugiej.
Więcej o Sylwii możecie przeczytać na oficjalnej stronie Wonder Zone o tu: https://wonder-zone.pl/szkolenie-psow/o-nas/
Patrycja Mroszczyk
Założycielka i trenerka szkoły Potropione!, w której prowadzi treningi terapeutyczne i rekreacyjne tropienia. Założycielka, zoopsycholożka, opiekunka merytoryczna, wykładowczyni i organizatorka wydarzeń szkoły Etogram Centrum Szkoleń certyfikującej instruktorów szkolenia psów oraz behawiorystów, zoopsychologów pracujących w nurcie Force Free z poszanowaniem potrzeb i komunikacji psów. Zafascynowana tropieniem jako elementem wspomagającym procesy terapeutyczne oraz budującym nowe kompetencje u psa i jego przewodnika. Propagatorka tropienia, aktywności wnoszącej do życia psa ogrom sprawczości! Przewodniczka dwóch psów: z Buźką pracuje mantrailingowo od 2018 roku wplatając w pracę elementy trackingu, a z Mavis wkroczyła do świata tropienia skandynawskiego w 2024 roku z planami na pracę również górnym wiatrem.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Bory Tucholskie, Wysoka Wieś 13, 89-500 Tuchola, Polska, Chojnice, Poland

Sharing is Caring:

More Events in Chojnice

Koncert "Od Wiednia do San Remo" w S\u0119p\u00f3lnie Kraje\u0144skim
Fri, 24 Oct at 07:00 pm Koncert "Od Wiednia do San Remo" w Sępólnie Krajeńskim

ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sepolno Krajenskie, Poland

XVI BIEG \u015aWI\u0118TEGO HUBERTA
Sat, 25 Oct at 08:00 am XVI BIEG ŚWIĘTEGO HUBERTA

Warszawska 17, 89-500 Tuchola, Poland

Bruno Gonzalez, 6 dan - Chojnice 2025
Sat, 25 Oct at 11:00 am Bruno Gonzalez, 6 dan - Chojnice 2025

Hala Sportowa Chojnice

Kociewski Ultra Trail
Sun, 26 Oct at 06:00 am Kociewski Ultra Trail

Bory Tucholskie

Chojnice: Tylko mi\u0142o\u015b\u0107. Sceny z \u017cycia ma\u0142\u017ce\u0144skiego
Thu, 13 Nov at 05:00 pm Chojnice: Tylko miłość. Sceny z życia małżeńskiego

Chojnickie Centrum Kultury

S\u0119p\u00f3lno Kraje\u0144skie: La Bombe
Sat, 15 Nov at 05:00 pm Sępólno Krajeńskie: La Bombe

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Jastrowie: VII Spotkanie z podr\u00f3\u017cnikiem - Marta B\u0142aszczak \/ SRI LANKA
Wed, 19 Nov at 06:00 pm Jastrowie: VII Spotkanie z podróżnikiem - Marta Błaszczak / SRI LANKA

Ośrodek Kultury w Jastrowiu, ul. Poznańska 50, 64-915 Jastrowie, Poland

CHOJNICE #2! Grzegorz Dolniak \u201eMog\u0142o by\u0107 gorzej\u201d
Thu, 20 Nov at 08:30 pm CHOJNICE #2! Grzegorz Dolniak „Mogło być gorzej”

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnice is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Chojnice Events