WARSZTAT TRENERA TUS

Sat Oct 01 2022 at 10:00 am to Sun Oct 09 2022 at 05:00 pm

Warszawa, Centrum | Warsaw

Dzieci\u0119ce Relacje
Publisher/HostDziecięce Relacje
WARSZTAT TRENERA TUS
Advertisement
Prowadząc zajęcia z dziećmi musimy być świadomi naszego wpływu na drugiego człowieka. Nasza motywacja, wartości, emocje, przekonania i mocne strony mogą nas wpierać w drodze do budowania efektywnych programów oraz nawiązywania pozytywnych relacji z uczestnikami. Nie narzędzia stanowią o efektywności działań terapeutycznych lecz to w jaki sposób używa ich terapeuta, ale nade wszystko jak pracuje sobą, jak korzysta z połączenia ze swoimi emocjami, jak świadomy jest tego co chce w danej chwili osiągnąć. Bez relacji nie zachodzą trwałe zmiany. Relację można budować pozostając otwartym, elastycznym i uważnym. Dlatego tak ważne jest, aby trener TUS pracował na swoich zasobach, potrafił o nie dbać i działać zgodnie z potrzebą uczestników, a nie tylko własnych przekonań czy presji środowiska zewnętrznego. Świadomy Trener TUS dostrzega możliwości i potrzeby dziecka, ale również jego ograniczenia.
Chcę podzielić się z Wami moim 10 letnim doświadczeniem w pracy z grupami. Chcę zachęcić Was do pracy nad sobą i nad tym co już jest w Was obecne, byście mogli efektywnie z tego korzystać. Niezależnie od tego ile narzędziowych szkoleń ukończycie jeśli nie będzie w Was pewności i poczucia mocy zawsze będziecie czuli, że nie jesteście w pełni gotowi. Chcę uruchomić w Was tę gotowość i poczucie sprawczości.
Szkolenie WARSZTAT TRENERA TUS będzie składało się z dwóch modułów:
1-2 październik
Droga do Ja czyli przebudzenie mocy
Przed dwa dni będziemy przyglądać się sobie. Będziecie odkrywać, nazywać i uświadamiać sobie wartości oraz mocne strony, które stanowią bazę Waszej pracy z drugim człowiekiem. Nauczycie się dostrzegać potencjał i to w jaki sposób i w jakich momentach możecie korzystać ze swojej mocy. Zobaczycie również jakie obszary są jeszcze przed Wami i jakie są Wasze ograniczenia. Pobędziemy również z naszymi emocjami i przekonaniami związanymi z pracą trenera TUS tak, aby zidentyfikować pułapki, które sami na siebie zastawiamy. Zobaczymy gdzie mamy wpływ, a gdzie jest moment na odpuszczenie. Pójdziemy prostą ścieżką do rozwijania w sobie przestrzeni na kreatywność i elastyczne działanie. W pracy z dziećmi sztywna postawa prowadzi do walki o władzę i dążenia do realizacji jedynie własnych założeń. Jeśli chcemy czegoś uczyć dzieci musimy to mieć sami wypracowane. Na koniec tego weekendu będzie czas na odnajdywanie radosnej, pełnej energii części w nas samych, takiej która lubi spontaniczność i zabawę. Ona pomaga nawiązywać kontakt z dziećmi i tworzyć bezpieczną, otwartą atmosferę.
8-9 październik
Droga do innych czyli jak wykorzystać moc w działaniu
Podczas tego weekendu będziemy korzystać z mocy, którą uruchomiliśmy na pierwszych spotkaniach. Będzie ona zaczynem do tego, aby rozwijać w sobie umiejętność budowania relacji. Pierwszy z tematów będzie dotyczył budowania kontaktu oraz poczucia bezpieczeństwa w grupie. Będziemy się przyglądać temu co tworzy dobry klimat oraz jakie są czynniki utrudniające budowanie relacji w grupie. Kolejnym obszarem będzie komunikacja oraz rozwiązanie konfliktów. Jest to codzienność TUSowa. Niezwykle ważne jest to w jaki sposób myślimy o konfliktach i jakie znaczenie im nadajemy. Nasza reakcja będzie modelowała sposób w jaki dzieci radzą sobie ze sporami. Tutaj do współpracy zaprosiłam ekspertkę Dorotę Lubas, która przeprowadzi warsztat dramowy..
W niedzielę przeprowadzę warsztat dotyczący sytuacji trudnych. Ponieważ zależy mi na tym, aby ta część była jak najbardziej praktyczna i odnosząca się do realnych sytuacji poproszę o przesłanie tydzień przed szkoleniem opisów Waszych sytuacji trudnych, aby można je było efektywnie omówić podczas tej części.
Ostatnią częścią będzie scalenie wszystkich doświadczeń i wiedzy zgromadzonej podczas dwóch weekendów.
Szkolenie będzie zorganizowane według zasady minimum teorii maximum praktyki :)
Odbędzie się stacjonarnie w Warszawie.
Do dnia 8.07 można zapisać się i zyskać zniżkę zamiast 900zł, zapłacić 750zł. Istnieje możliwość rozłożenia na dwie płatności.
Zapisy – [email protected]
Prowadzące:
Joanna Pstrągowska
psycholog, pedagog specjalny, coach, w trakcie szkoły psychoterapii Gestalt. Współautorka metody TUS Bricks&Play Terapia przez Zabawę. Od 10 lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym zarówno prowadząc zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla specjalistów oraz nauczycieli. Bliskie jest jej Porozumienie Bez Przemocy, rodzicielstwo bliskości, terapia przez zabawę. Właścicielka Gabinetu Terapii i Rozwoju Dziecięce Relacje. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu pracy terapeutycznej oraz grupowej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.dzieciecerelacje.com.pl
Dorota Lubas
nauczyciel dyplomowany, od 10 lat właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej. Od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży – również niepełnosprawych; uzyskała certyfikaty licznych kursów Kurs Dramy Stosowanej, kurs trenerski i wiele innych.
Prowadzi treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty, treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Od 2021 również mediator szkolny.
Współpracuje z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli - Centrum Organizacji Szkoleń.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Warszawa, Centrum, Warszawa,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: