Warsztat reportera - Jacek Hołub

Wed May 25 2022 at 06:00 pm

Księgarnia Czarnego | Warsaw

Ksi\u0119garnia Czarnego
Publisher/HostKsięgarnia Czarnego
Warsztat reportera - Jacek Ho\u0142ub
Advertisement
Zapraszamy do udziału w spotkaniach z z uznanymi autorami książek reporterskich w cyklu WARSZTAT REPORTERA. Na wszystkich, którzy cenią sobie literaturę non-fiction i chcieliby poznać tajniki pracy reportera, a może nawet spróbować swoich sił w tym gatunku, czeka wyjątkowa okazja, żeby w kameralnym gronie porozmawiać z wybranym autorem lub autorką i posłuchać o specyfice ich pracy.
Gościem pierwszego spotkania będzie Jacek Hołub. Autor opowie o procesie powstawania reportażu, skupiając się głównie na problemie docierania do źródeł informacji, pracy z rozmówcami oraz tekstem, który powstaje na jej podstawie. Być może poznamy metody skłaniające rozmówców do dzielenia się osobistymi przeżyciami, które stają się treścią książek, oraz znajdziemy odpowiedź na pytanie, co kieruje autorem w kwestii wyboru tematów.
Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: [email protected] Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)
Jacek Hołub – dziennikarz, autor książek Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci, Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera, Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach oraz współautor reporterskiej biografii dyrektora Radia Maryja Imperator. Sekrety ojca Rydzyka. Pracował w „Gazecie Wyborczej”, publikował również m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach”, „Ale Historii” i „Newsweeku Historii”. Z wykształcenia politolog i PR-owiec.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.
Kolejne spotkania:
01.06 Rafał Hetman
07.06 Małgorzata Czyńska
29.06 Marek Szymaniak
05.09 Adam Robiński
14.09 Tomasz Grzywaczewski
19.09 Remigiusz Ryziński
07.10 Patrycja Dołowy
24.10 Ola Synowiec + Arkadiusz Winiatorski

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Księgarnia Czarnego, al. Jana Pawła II 45A lok. 56 (wejście od ul. Nowolipki),Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Art in WarsawLiterary-art in Warsaw

Sharing is Caring: