Warszawa: Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem)

Sat Feb 04 2023 at 07:00 pm to 08:30 pm

Teatr Scena Współczesna | Warsaw

Warszawa: Obserwuj\u0119 Ci\u0119 (dawniej: I Ty zostaniesz Chi\u0144czykiem)
Advertisement
Czy wiedzą państwo, że co piąty człowiek żyjący na Ziemi jest Chińczykiem?
Niby nic nowego, ale po raz pierwszy to proste stwierdzenie faktu brzmi groźnie dla nas, mieszkańców Europy. Bo tam gdzieś daleko za chińskim murem powstaje nowa potęga: ekonomiczna, militarna i technologiczna, która zdaje się zaprzeczać tezie, że nic lepszego niż demokracja nie da się wymyślić. Kontrola społeczna prowadzona za pomocą środków cyfrowych i sterowany przez partię kapitalizm wyprzedza zdecydowanie inne państwa tempem rozwoju. To dzieje się na naszych oczach.
Kosztem i warunkiem chińskiego rozwoju jest kreowanie nowego człowieka, pracowitego, posłusznego władzy, wyzbytego wątpliwości i wierzącego w przyszłość. O to, żeby taki był troszczy się rząd wykorzystując w tym celu nowoczesne technologie, ale również stare chińskie tradycje. Czy rywalizacja z Chinami nie przeniesie tych metod sterowania społeczeństwem również do nas? Pierwsze oznaki tego myślenia naszych władz już widać gołym okiem. Czy w wiecznym wyborze, pomiędzy wolnością i bezpieczeństwem, nie wybierzemy jednak tej drugiej wartości, dochodząc do wniosku, że wolność obfitująca w zagrożenia, kryzysy i niepewność jutra jest stanowczo przereklamowana.
I w związku z tym może dla nas lepiej już teraz, nie czekając na odgórne decyzje, stać się, przynajmniej w myśleniu, Chińczykiem, niezależnie od rasy, wiary i poglądów. Jesteśmy tutaj, żeby w tym Państwu dopomóc.
A wybór należy do Państwa. Na razie.”
Włodzimierz Kaczkowski

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski
Występują: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Maciej Makowski/Adam Fidusiewicz
Teksty piosenek: Krzysztof Konrad
Muzyka: Maciej Makowski oraz Łukasz Matecki
Kostiumy i scenografia: Małgorzata Czacka
Czas trwania: 110 min------------------------
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl - w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub [email protected]
This event has been created by https://biletyna.pl - in case of questions please contact us: @biletyna.pl or [email protected]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Teatr Scena Współczesna, Giordana Bruna 9,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: