Warszawa: Nerwica natręctw

Mon Nov 21 2022 at 09:15 pm to 10:45 pm UTC+02:00

Warsaw, Poland | Warsaw

Warszawa: Nerwica natr\u0119ctw
Advertisement
Choć trudno się do tego przyznać i raczej nie jest to powód do dumy, czasem lubimy się pośmiać z dziwacznych zachowań innych ludzi. Najczęściej jesteśmy przekonani, że dziwactwa te wynikają z jakichś wyniesionych z domu i utrwalonych przekonań, albo są efektem braku wiary w siebie, nieśmiałości lub innych cech charakteru. Zwykle nie bierzemy pod uwagę możliwości, że inni ludzie zachowują się nietypowo nie z umiłowania do ekstrawagancji, ale w wyniku choroby, która jest dla nich ogromnym utrudnieniem w codziennym życiu.
Czasem się zdarza, że los szykuje kumulację i zderza ze sobą kilka osób, z których każda cierpi na inną przypadłość objawiającą się całym szeregiem zachowań obsesyjno-kompulsywnych. Jeśli uważasz, że takie spotkanie mogłoby być interesującym zarzewiem zaistnienia wielu ciekawych sytuacji, to [spektakl](https://biletyna.pl/spektakl) „Nerwica natręctw” jest właśnie dla Ciebie. Scenariusz tej w zamierzeniu lekkiej opowieści komediowej powstał w głowie francuskiego autora, satyryka i reżysera – Laurenta Baffie. Na polski grunt przeniósł go [Artur Barciś](https://biletyna.pl/tag/Artur-Barcis), który oprócz wyreżyserowania przedstawienia, gra w nim również jedną z głównych ról. Już teraz wyszukaj w naszym serwisie bilet na najbliższe przedstawienie, bo oprócz świetnej zabawy czeka Cię niespodzianka rodem z książek Agaty Christie. Ale… po kolei.
## O co tutaj chodzi?
Jeśli dystyngowany, elegancko ubrany i zachowujący się nienagannie mężczyzna w średnim wieku nagle zaczyna rzucać mięsem i składać przypadkowym kobietom wulgarne propozycje erotyczne, wiadomo, że coś jest na rzeczy. Tak właśnie objawia się zespół Touretta’a, który jest przyczyną wielu życiowych klęsk i powodem wielu decyzji, których normalnie nie podjąłby cierpiący na to schorzenie mężczyzna.
Praca w laboratorium to wręcz wymarzone miejsce pracy dla kobiety, która lubi porządek i dba, aby mikroby i inne zarazki nie rozprzestrzeniały się poza przeznaczone dla nich terytorium. Kiedy jednak każde zetknięcie z inną osobą lub jakimkolwiek pozostawionym śladem zaczyna urastać do rangi zagrożenia ogólnoświatową pandemią, wiadomo, że takiej laborantce nie będzie łatwo w życiu.
Pewnie każdemu z nas zdarzyło się wyjść w zamyśleniu z domu i dopiero na zewnątrz zorientować się, że nie jesteśmy pewni, czy na pewno zamknęliśmy drzwi. Gdyby ktoś ze znajomych opowiedział Ci o takim problemie, pewnie mógłby liczyć jedynie na wzruszenie ramionami. No, chyba że powtarza się to 35 razy i dochodzi do tego jeszcze kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt (niepotrzebne skreślić) powrotów, aby upewnić się, że zakręcona jest woda, wyłączone żelazko i co tam jeszcze komu się przypomnieć może. Pozorna śmieszność takiej sytuacji blednie w porównaniu z całą lawiną spóźnień i innych problemów, które mogą być jej efektem i skutkować katastrofalnymi konsekwencjami.
Takich problemów mogą być jeszcze dziesiątki. Wszystko zawsze musi być dokładnie policzone i poustawiane. Nic w otoczeniu nie może być parzyste (lub nieparzyste – zależnie od wersji problemu). Nie można przechodzić pod żadną nienaturalną przeszkodą.
Najgorsze jest to, że żaden z ludzi, których umysły napakowane są tego typu nienaturalnymi zachowaniami, sam ich sobie nie wybrał. Nie podjął samodzielnej decyzji, że takie właśnie dziwactwo od dzisiaj będzie jego hobby i będzie mu poświęcał każdą wolną chwilę w życiu (a, jak się z czasem okazuje, również te zajęte).
## Trochę śmiechu, jeszcze więcej zrozumienia
**Laurent Baffie**, który jest autorem tej komedii i **Artur Barciś**, który wyreżyserował i udomowił ją w polskich realiach, zapraszają Cię na spektakl, w trakcie którego będzie się działo bardzo wiele zarówno na scenie, jak i w Twojej głowie. Kilka mentalnych kroków, których wykonania oczekują od widzów aktorzy, wcielający się w we wspaniałe role wystarczy, aby zrozumieć, że każdy z nas ma swoje dziwactwa, niekoniecznie tak spektakularne, jak te, które zostały przedstawione w sztuce. Może następnym razem śmiejąc się z sąsiadki, warto okazać jej trochę zrozumienia i pomóc, jeśli takiej pomocy potrzebuje?

Teraz jednak zarezerwuj bilet na najbliższe przedstawienie i oczekuj świetnej zabawy, jaką oferuje „Nerwica Natręctw”. Zdecydowanie warto!------------------------
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl - w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub [email protected]
This event has been created by https://biletyna.pl - in case of questions please contact us: @biletyna.pl or [email protected]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

Warszawa: Nerwica natr\u0119ctw
Mon Nov 21 2022 at 06:30 pm Warszawa: Nerwica natręctw

Warsaw, Poland

[NOWA DATA] PAROV STELAR \/\/ VENOM TOUR 22
Mon Nov 21 2022 at 07:00 pm [NOWA DATA] PAROV STELAR // VENOM TOUR 22

COS Torwar

Parov Stelar in Warsaw, Poland
Mon Nov 21 2022 at 09:00 pm Parov Stelar in Warsaw, Poland

COS Torwar

SHINEDOWN, support: ASKING ALEXANDRIA, Zero 9:36
Tue Nov 22 2022 at 06:00 pm SHINEDOWN, support: ASKING ALEXANDRIA, Zero 9:36

EXPO XXI

Bastille | 22.11.2022 | Warszawa, COS Torwar
Tue Nov 22 2022 at 07:30 pm Bastille | 22.11.2022 | Warszawa, COS Torwar

COS Torwar

Injury Reserve
Wed Nov 23 2022 at 12:00 am Injury Reserve

Hybrydy

NOWA DATA: Injury Reserve \u2022 Warszawa
Wed Nov 23 2022 at 08:00 pm NOWA DATA: Injury Reserve • Warszawa

Hybrydy

Jethro Tull's Martin Barre & Band | Warsaw, Poland
Thu Nov 24 2022 at 08:00 pm Jethro Tull's Martin Barre & Band | Warsaw, Poland

Progresja

KinoGram International Film Festival 2022
Thu Nov 24 2022 at 08:00 pm KinoGram International Film Festival 2022

Kino KinoGram

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events