WARSAW SCIENCE NIGHTS | 16 VIII 2022 | DR MAGDALENA BABISZEWSKA-AKSAMIT | WARSZAWA POWIŚLE

Tue Aug 16 2022 at 08:00 pm

Warszawa Powiśle | Warsaw

Warszawa Powi\u015ble
Publisher/HostWarszawa Powiśle
WARSAW SCIENCE NIGHTS |  16 VIII 2022 | DR MAGDALENA BABISZEWSKA-AKSAMIT | WARSZAWA POWI\u015aLE
Advertisement
WARSZAWA POWIŚLE <3 NAUKA
Dlaczego Polki nie chcą mieć więcej dzieci? I co na to ewolucja? Też zadajecie sobie te pytania? Spróbujmy odpowiedzieć na nie razem! :)
Zapraszamy do udziału w cyklu 20-minutowych wykładów, których celem jest merytoryczne przekazanie wyników naukowych oraz wyjaśnienie ich w sposób zrozumiały, zabawny, intrygujący i zwięzły + dyskusja z publicznością.
Macie ochotę na NAUKĘ w najlepszym i ciekawym wydaniu? My absolutnie tak! Naszym celem jest popularyzacja zagadnień naukowych szerszej publiczności w dostępny, unikalny i zabawny sposób.
Przedstawiamy gwiazdy wtorkowego wieczoru!
PRELEGENTKA - DR MAGDALENA BABISZEWSKA-ASKAMIT - Doktor nauk biologicznych, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. W swojej pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą ewolucją człowieka, w szczególności wpływem wsparcia społecznego na skład mleka kobiecego i rozwój niemowląt. Wraz z dr. hab. Anną Ziomkiewicz-Wichary zrealizowała projekt „Mleko Mamy +” w Zakładzie Antropologii Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk gdzie badały, jak stres i wsparcie społeczne oddziałują na matki karmiące. Ponadto promuje i popularyzuje naukę występując w mediach i prowadząc bloga „Z betonowej dżungli” (www.zbetonowejdzungli.pl).
PROWADZĄCY:
ZUZANNA PODGÓRSKA - przemytniczka wiedzy zakochana w Marii Skłodowskiej-Curie. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Finalistka konkursu FameLab i finalistka konkursu Popularyzator Roku 2021. Uczestniczka TEDxWarsawWomen 2021. Zawodowo i z pasji zajmuje się pomiarami promieniowania. Szkoli naukowców z kontaktów z mediami, współorganizuje Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie. Jest jedną z inicjatorek pierwszego w Polsce Manifestu popularyzatora.
DARIUSZ E. RADTKE – Networker, międzynarodowy kurator, ekspert trendów oraz strategicznego rozwoju nowych idei, Communications Designer. Był również agentem ubezpieczeniowym, drwalem, oficerem i snajperem. Motorem jego zaangażowania jest pasja, entuzjazm i miłość do łączenia ludzi. Laureat wielu nagród, twórca Salon of Inspiration, wolne chwile poświęca malarstwu, fotografii, długim spacerom po plaży oraz czytaniu trzech książek równocześnie. Alumn Fundacji Allianz i Rotary Club.
PATRONI:
Fundacja Wega
Faceci w Kitlach
E-doktorant
Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

Z całego serca zapraszamy!
TERMIN: Wtorek, 16.08.2022
TIME: 20:00 – 21:30
LOCATION: Warszawa Powiśle
TEMAT: Dlaczego Polki nie chcą mieć więcej dzieci? I co na to ewolucja?
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Warszawa Powiśle, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Art in Warsaw

Sharing is Caring: