W moim ogrodzie // Festiwal Otwarty Jazdów

Tue Jul 05 2022 at 06:30 pm

Wspólny Pokój | Warsaw

Osiedle Jazd\u00f3w
Publisher/HostOsiedle Jazdów
W moim ogrodzie \/\/ Festiwal Otwarty Jazd\u00f3w
Advertisement
Instalacja poetycka „W moim ogrodzie”
W naszym wspólnotowym ogrodzie będzie trochę jak w wierszu Stanisława Młodożeńca „pstro, pstrawo, pstrokato, krople kolorów, lato.
Projekt instalacji powstał równolegle do cyklu półrocznych literackich seminariów Wspólnego Pokoju w warszawskim Klubie Księgarza, podczas których dużo rozmawiałyśmy o powinowactwach wiersza i rzeźby, szaleństwie, wspólnotowości i surrealizmie. Bezpośrednią, chociaż bardzo swobodną inspiracją wizualną jest obraz Józefa Mehoffera „Dziwny ogród”, a muzyczną reggae i utwory zespołu Daab. Jest to jednak przede wszystkim interaktywna instalacja poetycka, łącząca współczesność z klasyką, mistykę codzienności i możliwość utopii; wiersz na kartce papieru, pranie, nagrane głosy artystów, owoce. Większość elementów instalacji będzie się zmieniać w każdy wtorek lipca i sierpnia. A wszyscy uczestnicy Letniej Szkoły Poezji, dorośli i dzieci będą mogli ją „przepoczwarzać” malując ekfrazy lub zaprojektowane do wierszy przez rysowniczki Olę Wasilewską i Joannę Łańcucką kolorowanki.

Projekt instalacji – Beata Gula
Motyl, transparent – projekt i wykonanie Olga Rudzińska
Plakaty z wierszami, kolorowanki - Ola Wasilewska
Kolorowanki – Joanna Łańcucka
Instalacja dźwiękowa, z wykorzystaniem archiwalnych nagrań poetów z Muzeum Literatury – Tomasz Świtalski
Letnia Szkoła Poezji
Wspólny Pokój zaprasza do Letniej Szkoły Poezji, w której wykładowczynie i uczestniczki, uczestnicy podzielą się wierszami. Zapoznacie się z najnowszymi książkami poetyckimi, przeczytacie własne teksty, poprzestawiacie poetyckie pryzmaty, tak aby nowe odbicia pomieszały wam szyki. Jeśli piszecie, czytacie wiersze lub jedynie o nich myślicie, zapraszamy latem do Przenośni LAS.
Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa realizowany w ramach 3. Festiwalu Otwarty Jazdów.
PEŁEN LINE-UP FESTIWALU: https://facebook.com/events/s/festiwal-otwarty-jazdow/1191401045019329/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Wspólny Pokój, LAS - Jazdów 10/2,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Reggae in Warsaw

Sharing is Caring: