Advertisement
Heiaaa, alle flotte SALT-folk!🧡Vi i SALT IF har gleden av å invitere alle lærerstudenter i SALT til semesterets høydepunkt: volleyballturnering på Idrettsbygget Gløshaugen!🏐🤩
-Dato: Lørdag 1. November
-Tidspunkt: 13:00
-Sted: Idrettsbygget Gløshaugen
Vi oppfordrer alle lag til å stille i et lagtema/-farge😎💖🦸♂️, i tillegg til blanda lag (men dette er ikke et krav)!
Husk godt humør og god lagånd, så blir det servert frukt underveis🍎 Etter sluttspillet kårer vi pallen med fete premier!🥇
Avslutter dagen med etterfest på Heidis- hold datoen for en innholdsrik dag!
PÅMELDING: Bare lagleder trenger å fylle ut skjema for påmelding! Minst 6 spillere kreves per lag- flere er mulig!!
Skjema: https://forms.gle/KWW3uyhh2UDnk5BL6
SPILL OG REGLER:🎮
-Maks 6 spillere på banen under kamp (organiser innbytter selv)
-Laget på side A i hver grupper starter med serve
-Spilletiden er på 8 minutter, 2 minutter pause mellom hver kamp (utenom bronsefinale og finale der det spilles til 21 poeng)
-Lagene bytter på å dømme kampene de ikke spiller, se kampoppsettet når det kommer ut. Viktig at dere leser dere opp på reglene, så dere er klare til å dømme!
Det dømmes nettfeil når en spiller:
-Berører ballen eller en motstander i motstanderlagets rom før eller under motstanderlagets angrepsspill
-Trenger inn i motstandernes spillerom under nettet og hindrer deres spill
-Berører nettet når hen er i aksjon for å spille ballen
Feil ved berøring:
-Flere slag: Et lag slår ballen mer enn 3 ganger før laget returnerer den.
-Føre ball: En spiller slår ikke ballen, og ballen blir fanget og/eller kastet.
-Dobbeltslag: En spiller slår ballen to ganger etter hverandre, eller ballen berører forskjellige deler av kroppen etter hverandre.
Noen presiseringer:
-Det er lov å bruke hele kroppen i spillet. Kun arm ved serv.
-Dersom laget sender ballen i taket på vei over nettet, blir det poeng til motsatt lag.
-Dersom laget sender ballen i taket på egen side (etter touch 1 eller 2), fortsetter spillet.
-Dersom ballen spilles inn i nettet på egen side, fortsetter spillet.
-Det blir gruppespill, kvartfinale, semifinale, bronsefinale og finale. -Vi anbefaler alle å bli igjen for å heie frem en vinner!
-I gruppespillet får alle lag spilt 4 kamper på 8 minutter hver.
Har du noen spørsmål? Send oss en mail til [email protected] eller ta kontakt med medlemmene i SALT IF Arrangement på skolen!
Vi gleder oss til å se dere!🧡
Hilsen SALT IF
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Idrettsbygget Gløshaugen, Christian Frederiks gate 20, 7030 Trondheim, Norge, Trondheim, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











