Vasks. Bahs. Veismanes pasaules pirmatskaņojums

Sat, 31 Jan, 2026 at 07:00 pm UTC+02:00

Latvijas Mākslas akadēmija | Riga

Latvijas Koncerti
Publisher/HostLatvijas Koncerti
Vasks. Bahs. Veismanes pasaules pirmatska\u0146ojums
Advertisement
Elīna Bukša, vijole
Guna Šnē, čells
Latvijas Radio koris
Diriģents Kaspars Putniņš
Programma:
Ralfs Vons-Viljamss (Ralph Vaughan Williams, 1872–1958)
The Lark Ascending (‘‘Cīrulis padebešos’’, aranžējumā vijolei un korim)
Anna Veismane (1977)
A Net of Fireflies vijolei un korim (‘‘Jāņtārpiņu tīkls’’, pasaules pirmatskaņojums)
Pēteris Vasks (1946)
‘‘Līdzenuma ainavas’’ vijolei, čellam un korim
Frančesko Roņjoni (Riccardo Rognoni, ap 1550–1620)
Diminūcijas par Džovanni Pjerluidži da Palestrīnas tēmām
Johans Sebastiāns Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685–1750)
Čakona no 2. Partitas vijolei solo

Elīna Bukša ir starptautiski atzīta un pieprasīta latviešu vijolniece, spilgta mākslinieciska personība, kuras spožie panākumi viņu ierindo izcilāko savas paaudzes latviešu mūziķu vidū.
Vijolnieci Elīnu Bukšu prestižais izdevums The Guardian cildinājis kā mākslinieci ar “spēcīgu toni un nevainojamu tehniku”. Londonā izdotais The Strand Magazine, kurš ir viens no pasaulē prestižākajiem profesionālajiem žurnāliem, raksturojis Elīnu kā mākslinieci ar “fantāziju un stāstnieces spējām” un varēšanu būt “tehniski pārliecinošai un individuāli neatkārtojamai”. 2012. gadā kļuvusi par Latvijas “Lielās mūzikas balvas” laureāti, 2019. gadā ieguvusi Kulturkreis Gasteig Musikpreis balvu Minhenē, bet 2020. gadā tika iekļauta Londonas City Music Foundation Artists izcilo mūziķu sastāvā, māksliniece šobrīd spoži mirdz, uzstājoties prestižās koncertzālēs Eiropas lielākajās pilsētās.
Kopīgo koncertprogrammu ar Latvijas Radio kori caurvij apbrīna par dabas skaistumu, gleznaina pastorāle un polifonijas struktūru cēlums. Angļu nacionālais romantiķis Ralfs Vons-Viljamss saviem skaņdarbiem bieži iedvesmojās no iztēli rosinošas dzejas. Komponista liriskā meistardarba The Lark Ascending pamatā ir Džordža Meredita dzejolis par simbolisku cīruļa pacelšanos debesīs. Vijole iepretim korim skaņdarbā iemieso putna dziesmu kā sudrabainu skaņu plūsmu, piepildot debesis ar prieka un mīlestības vēsti.
Pēteris Vasks ‘‘Līdzenuma ainavu’’ skaņās gleznojis cilvēka izjūtas lielajās dabas norisēs – opusu caurstrāvo mīlestība pret Latvijas zemi, kas vainagojas ar dzīvības atmodas vīziju.
Johana Sebastiāna Baha Čakona no 2. partitas vijolei tiek uzskatīta par vienu no dižākajiem un emocionāli spēcīgākajiem mūzikas sacerējumiem, kas jelkad uzrakstīts vijolei solo, savukārt agrīnā baroka komponists Frančesko Roņjoni savā mūzikā atskatījies uz renesanses laikmetu un Palestrīnas devumu.
Komponiste Anna Veismane Elīnai Bukšai un Latvijas Radio korim veltītajam jaundarbam vijolei un korim A Net of Fireflies iedvesmu smēlusi no sešdesmitajos gados izdota tāda paša nosaukuma japāņu haiku un zīmējumu krājuma, atainojot gan smalku skaņu pavedienu pinumus, gan dzirkstošu, spēcīgu stihiju, gan lidojošu vijoles un kora mijiedarbi.
Koncerts notiek Latvijas Mākslas akadēmijas aulā.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13,Riga, Latvia

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Concerts in RIGAArt in RIGA

Ask AI if this event suits you:

More Events in RIGA

THE EXPLOITED R\u012bg\u0101
Wed, 04 Feb at 07:00 pm THE EXPLOITED Rīgā

Angāra Koncertzāle

AKTIERI UN RE\u017dISORI STARP KADRIEM
Thu, 05 Feb at 07:00 pm AKTIERI UN REŽISORI STARP KADRIEM

Miera street 9, Riga, Latvia-LV-1001

RIGA WINTER tango marathon 2026 by El Gordo
Thu, 05 Feb at 09:00 pm RIGA WINTER tango marathon 2026 by El Gordo

Bellevue Park Hotel Riga

Balttour 2026
Fri, 06 Feb at 10:00 am Balttour 2026

Ķīpsalas iela 8, Riga, Latvia

Volfgangam Amadejam Mocartam 270. Festiv\u0101ls V\u012bnes Klasika
Fri, 06 Feb at 07:00 pm Volfgangam Amadejam Mocartam 270. Festivāls Vīnes Klasika

Rīgas Kongresu nams

RIGA is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore RIGA Events