Advertisement
2025 m. vasario 1–2 d. kviečiame keliauti į nuotykių kupiną Lenkijos sostinę – Varšuvą. Pasigrožėsime senamiesčiu, išgirsime karalių pilies istoriją, pateksime į 4 stichijų šviesų pasaulį ir apsilankysime žymiajame Koperniko mokslo centre.1 DIENA (1 d.)
5.30 val. išvykimas iš Panevėžio.
Atvykstame į Lenkijos sostinę – Varšuvą. Susipažinsime su raudonų plytų sienų apjuostu senamiesčiu, kuris II Pasaulinio karo metu, buvo beveik visiškai sugriautas ir ** a. pabaigoje kruopščiai atstatytas. Dabar Varšuvos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Keliaujant senamiesčiu išvysime puošniąją Karalių pilį – karališkąją rezidenciją, kurioje taipogi posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas. Pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami ir autentiški baldai, paveikslai. Pamatysime Lenkijos karalius ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Zigmanto III, kurio valdymo metu buvo patvirtintas svarbus teisės aktas – III Statutas – koloną bei gotikinę Šv. Jono katedrą – vieną iš svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkę. Katedros požemiuose palaidoti žymūs šios šalies žmonės. Be to, katedra stebina religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Sekdami gausiai dekoruotų spalvingų namelių eilėmis, atsidursime šurmulingoje Turgaus aikštėje, kurios pačiame centre stovi Varšuvos simbolis – Undinė, kurią galite rasti ir miesto herbe. Pasak legendos, tai žymiosios undinėlės Kopenhagoje sesuo, atplaukusi iš tolimojo Atlanto vandenyno. Eidami toliau, išvysime Barbakano gynybinę sieną – XVI a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį.
Po to turėsime ekskursiją Varšuvos karališkojoje pilyje, kuri puikuojasi Pilies aikštėje. Netaisyklingo penkiakampio plano ansamblį sudaro stačiakampio plano pastatai su bokštais, kurie išdėstyti aplink vidinį kiemą. Medinė pilis pradėta statyti XIII a. pabaigoj. Mazovijos kunigaikščių, gotikinė pilis pastatyta XIV–XV amžiuje. Nuo 1569 m. tai buvo Seimo susirinkimų vieta, o nuo 1596 m. karaliaus rezidencija. Per vėlesnius perstatymus įgavo renesanso ir baroko bruožų. XVIII a. antroje pusėje Stanislovo Augusto stiliumi pristatytas reprezentacinis pagrindinių rūmų korpusas, perstatyta ir rekonstruota puošnių vėlyvojo baroko ir klasicistinių salių ir kabinetų. Antrojo pasaulio karo metais Varšuvos karalių pilis buvo sunaikinta, tačiau daug detalių pavyko išsaugoti. 1971-1984 m. ji buvo atstatyta, o interjerai atkurti tik 1988 m.
Laisvas laikas papietauti, išgerti puodelį kavos ar apsipirkti.
Keliaujame į Varšuvos universiteto botanikos sodą, kur mūsų lauks magiškas šviesų pasaulis! Sutemus atsivers durys į pasakišką kelionę – į keturių stichijų pasaulį, kuriame išvysime vandens, ugnies, oro ir žemės tematikos šviečiančias skulptūras. Nukeliausime į povandenines gelmes, miško glūdumas, gėlių pilnas pievas, į debesis ir net į Saulę. Tai bus nepaprastas nuotykis, kuriame laukia beveik 40 neįprastų stotelių ir milijonas spalvotų šviesų. Ar smalsu sužinoti istorijas, paslėptas Varšuvos universiteto Botanikos sodo vingiuotais takais?
Po kupinos nuotykių dienos mūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutyje Varšuvos centre.
2 DIENA (2 d.)
Pusryčiai viešbutyje.
Aplankysime prieštaringos nuomonės susilaukiančius – Kultūros ir mokslo rūmus. Šis Maskvos universitetą primenantis stalinizmo šedevras vis dar kelia daugybę aistrų miesto gyventojų tarpe: vieni norėtų jį nugriauti, kiti linkę palikti istorinį statinį, nors ir grėsmingai stūksantį miesto vidury. Pasikelsime į 34-tame aukšte įsikūrusią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria miesto panorama. Pasigrožėsime Varšuvos senamiesčiu bei naująja miesto dalimi, kuri išsiskiria čia stūksančių dangoraižių eilėmis.
Atkeliaujame į Koperniko mokslo centrą – tikrą žinių lobyną! Išvysime robotų ir Aukštos įtampos teatro pasirodymus, interaktyviai susipažinsime su šviesa, optinėmis iliuzijomis bei mus supančiais reiškiniais. Koperniko mokslo centras žavi tuo, kad daugelį eksponatų galima paliesti ir, tikrąja šio žodžio prasme, išbandyti patiems. Pailsėti po gausybės įspūdžių pakvies centre įsikūrusi valgykla Wiem, kavinė Blue Sky. Mokslo krautuvėlėje bus galima įsigyti įdomių „mokslinių“ suvenyrų, o iš ant Koperniko mokslo centro esančio sodo galėsime pasigrožėti Vyslos, bulvarų, Varšuvos senamiesčio panorama bei miesto centre stūksančiais dangoraižiais.
Smagiai praleidę laiką, apie 22.00 val. sugrįšime į Panevėžį.
KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 149 Eur/asm.
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Ekskursija po karališkąją pilį – suaugusiems apie 55 PLN (13,5 Eur), studentams ir senjorams apie 40 PLN (10 Eur), moksleiviams apie 15 PLN (4 Eur). Neįgaliesiems ir vaikams iki 7 m. nemokamai. Gidas 450 PLN/grupei.
Apsilankymas šviesų sode – suaugusiems apie 47 PLN/asm. (11,5 Eur), moksleiviams, studentams ir senjorams apie 35 PLN/asm. (8,5 Eur). Vaikai iki 5 metų įleidžiami nemokamai.
Kultūros ir mokslo rūmų apžvalgos aikštelė – suaugusiems apie 25 PLN/asm. (6 Eur), moksleiviams, studentams, senjorams apie 20 PLN/asm. (4,5 Eur).
Koperniko mokslo centras – suaugusiems apie 46 PLN (11 Eur), vaikams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems apie 32 PLN (8 Eur).
Asmeninės išlaidos.
Registracija tel. +370 637 53 161
Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma priemoka.
Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Respublikos g. 37, Panevezys, Lithuania