Advertisement
Valkyrien Allstars er kjent som et av landets beste liveband, og har siden sin første utgivelse i 2007 gått foran i utviklingen av arrangert folkemusikk. Bandet har dratt i nye retninger for hver utgivelse, og regnes som pionerer for den nye folkemusikken med sitt helt eget særuttrykk. Lørdag 6.september
Dørene åpner kl.20.00
Sittende konsert
20 års grense
Billetter: 450 kr
Denne sommeren kommer de med nytt album. Nummer syv i
rekken. ‘Venter på noen som venter på noen" er videreføring av Valkyriens særegne sammensmeltning av tradisjons- og popmusikk. En formel som har sendt dem så mange ganger på kryss og tvers i Norge at det er rart det fremdeles er trær igjen i skogen. Erik har blitt enda bedre på gitar, Martin har
lært seg å spille banjo, Magnus har limt bassen og Tuva har fylt pennen. Bandet består av Tuva Syvertsen, Magnus Larsen Jr, Erik Sollid og Martin Langlie.
Sammen lager og arrangerer de låtene som forblir evig kjærlighet og mysterier som aldri løses. Både på plate og live vanker energi, inderlighet og overraskende vendinger. Den nye plata følger opp det kritikerroste albumet “Slutte & Bynne” fra 2020. Bandet vant Spellemannsprisen i vise-kategorien, men ligner mistenkelig mye på pop-musikk med base i folkemusikk.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Parkbiografen, Kverndalsgata 1,Skien, Norway
Tickets