UWALNIANIE CIAŁA. Warsztaty z Martą Ziółek

Mon Nov 28 2022 at 06:00 pm to 08:00 pm

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza | Warsaw

Teatr Studio
Publisher/HostTeatr Studio
UWALNIANIE CIA\u0141A. Warsztaty z Mart\u0105 Zi\u00f3\u0142ek
Advertisement
Uwalnianie ciała. Warsztaty z Martą Ziółek
? Terminy: 28 listopada, 5 i 12 grudnia, godz. 18:00, sala prób 212
? Bilety: 40 zł / pojedyncze wejście
? Możliwe jest jednorazowe uczestnictwo w warsztatach, jednak zalecamy skorzystanie ze wszystkich trzech spotkań.
? Warsztaty dla wszystkich osób identyfikujących się jako kobiety
? Prosimy o zabranie luźnego stroju sportowego i maty do ćwiczeń.
”Zapraszam na warsztat będący wejściem w świadomy kontakt z własnym kobiecym ciałem przez zarządzanie jego emocjonalną anatomią.
Koncentrując się na świadomej pracy z ciałem, oddechem i dotykiem, będziemy odpowiadać na własne potrzeby i kultywować współczucie wobec siebie. Poprzez pracę z przeponą, żebrami, łopatkami, aktywujemy klatkę piersiową, serce i układ oddechowy. Zastanowimy się „jak oddech uwalnia nasze ciała?” i poczujemy odpowiedzi.
Następnie otworzymy się na wydawanie dźwięku i wibracje ciała. W warsztacie wykorzystamy również techniki automasażu.
Dzięki proponowanym przeze mnie pracy z ciałem i ćwiczeniom uważnego bycia w ciele aktywujemy siłę, ciepło, empatię w spotkaniu z emocjami poprzez ruch.” Marta Ziółek
MARTA ZIÓŁEK - choreografka, reżyserka, performerka, pedgagożka, kołczyni. Absolwentka choreografii w SNDO w Amsterdamie. Odnosząc się do kolektywnych technik cielesnej partycypacji bada emancypacyjną i uzdrawiającą społecznie moc tańca. Prowadzi warsztaty transformacyjne i empowermentowe dla kobiet. Kołczuje kobiety jak świadomie pracować z emocjami przez ruch. Taniec postrzega nie tylko jako przestrzeń indywidualnej manifestacji ciał, ale jako kolektywne działanie, które może stać się narzędziem oporu i zmiany. W swoich choreografiach tworzy hybrydowe formy, przemieszczając się od rebelianckich gestów kultury ulicznej do sztuki wysokiej.
Zajmuje się zagadnieniem autoinscenizacji kobiecego ciała i głosu. Działa w obszarze tańca, filmu i teatru. Autorka m.in. takich spektakli, jak PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE (razem z Anką Herbut), MONSTERA, TRUCIZNA, Pamela, Zrób siebie, i LARVA.

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: