Turniej Lotr w MGC

Sat Dec 03 2022 at 09:45 am to 05:00 pm UTC+01:00

Matisoft Gaming Club | Warsaw

Matisoft Gaming Club
Publisher/HostMatisoft Gaming Club
Turniej Lotr w MGC
Advertisement
Turniej Batttle of the Middle-earth w MGC
Data: 03.12
Miejsce: Matisoft Gaming Club – ul. Stefana Baleya 9
Zapisy:
a/ warunkiem zapisu jest wysłanie maila o treści przykładowej „Jan Kowalski – turniej Lotr” na adres mailowy MGC: [email protected] lub zgłoszenie się w komentarzu pod postem na wydarzeniu.
b/ limit miejsc: 24 osoby
Wpisowe: 25 zł przelewem na numer konta, który otrzymacie w odpowiedzi na zgłoszenie.
Punkty: 500
Organizatorzy: Matisoft Gaming Club i Marcin Kopacz (sędzia)
Kontakt do Marcina: https://www.facebook.com/marcin.kopacz8
I) Regulamin:
1. Armie muszą być skomponowane na podstawie aktualnie obowiązujących podręczników Middle-Earth SBG oraz publikacji Games Workshop opublikowanych do dnia 1 XII 2022.
2. Gracze są zobowiązani do posiadania czytelnej rozpiski w formie drukowanej lub czytelnie napisanej (rozpiska w telefonie się nie liczy), miarki calowej oraz kości. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma arkusza excel, który ułatwia liczenie to można go znaleźć w postach na wydarzeniu lub napisać do Marcina.
4. Uzbrojenie na modelach musi być wpisane do rozpiski tak, aby zarówno sędzia jak i przeciwnik mieli do nich wgląd.
5. Nie trzeba wysyłać wcześniej rozpisek ale jeżeli macie wątpliwości co do tego jak je składacie to zapraszamy do kontaktu przed turniejem -na pewno pomożemy ?
6. Każdy z graczy może zapoznać się z FAQ GW (https://www.warhammer-community.com/faqs/), ale oczywiście dopiero się uczymy więc nie ma takiego wymogu i o wszystko można pytać sędziego na miejscu.
II) Kompozycja armii:
1/ Każdy z graczy musi złożyć jedną rozpiskę, ale może też posiadać dwie (jedną złą oraz jedną dobrą) tak żeby grać dobro vs zło, na 500 punktów. W przypadku, kiedy obaj gracze posiadają dwie rozpiski, gracze mogą się dogadać między sobą, kto zagra dobrem a kto złem lub wylosować to za pomocą kości.
2/ Armię nie muszą być pomalowane
-dopuszczalne są zamienniki innych firm, ale nie proxy (chodzi o czytelną rozgrywkę)
-nie dopuszczamy do gry armii legionu Assault on Helms Deep zgodnie ze wszystkimi turniejami Ligii Ogólnopolskiej
III) Rozgrywka:
Gramy 3 ŚWIĄTECZNE scenariusze przygotowane specjalnie na tą okazję. Scenariusze zostaną zamieszczone w regulaminie, na samym dole oraz w osobnym pliku na wydarzeniu.
IV) Harmonogram - czas na bitwę to 1h 30min + 10 min na skończenie TURY.
Sobota (03.12):
od 9:45 zapisy
10:00 - 11:40 gra 1
przerwa między bitwami 10 min
11:50 - 13:30 gra 2
przerwa między bitwami 40 min na szybkie jedzenie
14:10 - 15:50 gra 3
16:00 - ok. 16:10 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, ogarnięcie Sali
V) Punktacja:
Liczymy zdobyte podczas bitwy w danym scenariuszu przez każdego gracza z pary z osobna, później sumujemy ich wyniki:
a) Progi za bitwy:
2 razy więcej punktów - Duże Zwycięstwo - 7:0
Więcej punktów - Małe Zwycięstwo - 5:2
tyle samo punktów - Remis – 3:3
pauza w pierwszej rundzie - 7 pkt
pauza w kolejnych rundach - 5 pkt
VI) Nagrody:
I miejsce – bon finansowy MGC i statuetka
II miejsce – gadżet upominkowy MGC i statuetka
III miejsce – gadżet upominkowy MGC i statuetka
Najlepszy strój Mikołajkowy – gadżet upominkowy MGC
SCANARIUSZE:
1. Sanie Mikołaja – Na ziemi jest ok. 2106 milionów dzieci. Mikołaj musi bardzo szybko latać, żeby zdążyć rozdać wszystkim prezenty. Niestety tym razem trochę przesadził z prędkością i się rozbił. Pomóż Mikołajowi zawieźć sanie do mechanika. Szybko, nie ma czasu dro stracenia! Dzieci czekają na prezenty!
Rozstawienie: Gracze rzucają K6. Ten z wyższym wynikiem wybiera swoją krawędź. Warbandy rozstawiane są naprzemiennie w 6 calach od krawędzi. Jednym z warbandów są Sanie Mikołaja czyli znacznik 40mm (podstawka konna).
Następnie gracze wybierają przeciwnikowi 1 fragment terenu, do którego muszą oni dopchać Sanie Mikołaja czyli Punkt Naprawczy.
Warunek końca gry: koniec czasu lub rzut 1/2 po złamaniu jednej z armii przeciwnika.
Punktacja:
-Na koniec gry, sprawdzamy jak daleko są nasze Sanie Mikołaja od naszego Punktu Naprawczego. Jeżeli doprowadzimy sanie do punktu, zdobywamy 7 pkt. Jeżeli Sanie są kolejno 6/12/18/24/30/36 cali od Puntktu to zdobywamy 6/5/4/3/2 lub 1 punkt. Im bliżej tym lepiej :)
-Zranienie wrogiego lidera 1 pkt lub zabicie go 2pkt.
-Złamanie armii przeciwnika 1pkt lub jeżeli nasza armia nie jest złamana 3pkt.
SANIE MIKOŁAJA – sanie to znacznik 40 mm (podstawka kawaleryjska). Sanie ruszają się na samym końcu tury o 5 cali. Sanie poruszane są WYŁĄCZNIE przez ich gracza, a każdy gracz ma tylko 1 sanie co oznacza, że nigdy nie dojdzie do sytuacji, kiedy poruszamy się saniami przeciwnika. Sanie zostają poruszone tylko wtedy, kiedy na koniec tury mamy więcej bohaterów dowolnego tieru w zasięgu 6 cali od nich. Jeżeli przy jakichś saniach nie ma sojuszniczych bohaterów, jest tyle samo wrogich co sojuszniczych lub więcej, wówczas sanie na koniec tury stoją i nie zostają poruszone.
Sanie są odporne na wszelkie zaklęcia, są traktowane jak element terenu. Poruszając się, nie obowiązują ich żadne trudne tereny ani przeszkody, nad wszystkim mogą przelatywać, a nawet kończyć ruch na dachu jeżeli tylko znacznik się tam utrzyma. W końcu to magiczne latające sanie ?
2. Szukanie prezentów – Mikołaj wpadł w szał rozdawania prezentów i poukrywał je nie tylko pod każdą choinką ale i pod płotem, kamieniem, stogiem siana, a nawet może i w studni. Zbierz ich jak najwięcej i nie pozwól aby ktoś zrobił to przed Tobą!
Rozstawienie: Gracze rozstawiają warbandy naprzemiennie w 6 calach od swojej krawędzi. Gracz, który wybierał stronę rozstawia pierwszy warband.
Następnie gracze wystawiają naprzemiennie po 3 znaczniki Prezentów na stole. Nie mogą się one znajdować bliżej niż 6 cali od krawędzi wystawienia oraz nie bliżej niż 12 cali od innego znacznika Prezentu.
Warunek końca gry: koniec czasu lub zredukowanie 1 z armii do 25% początkowej liczebości.
Punktacja:
-zdobycie większej ilości Prezentów 6 punktów
-wyniesienie za krawędź przeciniwka większej ilości Prezentów 4 punkty
-Zranienie wrogiego lidera 1 pkt lub zabicie go 2pkt.
-Złamanie armii przeciwnika 1pkt lub jeżeli nasza armia nie jest złamana 2pkt.
PREZENTY – Można zbierać wyłącznie Prezenty które położył na planszy przeciwnik. Żeby zebrać jeden z nich, wystarczy dotknąć podstawką jednego z nich, nie trzeba nawet zsiadać z konia. Można później kontynuować swój ruch. Prezenty mogą zostać odpakowane lub wyniesione za krawędź. Jeżeli odpakujemy Prezent, wówczas zyskujemy jedną kość do przerzutu w dowolnym momencie (poza heroikami i rzutami spornymi). Jeżeli tego nie zrobimy, możemy starać się przewieźć prezenty przez krawędź przeciwnika. Można posiadać kilka Prezentów jednocześnie,bez znaczenia czy są odpakowane czy nie.
Kiedy jakiś prezent zostanie zebrany, przeciwnik wyznacza nowe miejsce ukrycia dla znacznika tego Prezentu. Musi się ono znajdować nie bliżej niż 12 cali od innych prezentów -niezależnie swoich czy przeciwnika. Powinno to prowadzić do sytuacji, w której na stole jest zawsze 6 znaczników – po 3 na stronę.
Znaczniki Prezentów to podstawki 25mm (piesze) nad którymi wolno przechodzić ale nie wolno na nich stawać, nawet jeżeli bardzo nie lubimy swoich przeciwników. Kto by w końcu chciał mieć podeptany prezent? Święta to czas dobroci.
3. Bitwa na śnieżki – szalejąca śnieżyca wszystko zasypała. Wszystkie karczmy w okolicy są zamknięte. To doskonała okazja do tego aby urządzić sobie bitwę na śnieżki!
Rozstawienie: Gracze naprzemiennie rozstawiają swoje warbandy w 24 calach od własnej krawędzi. Gracz, który wybierał stronę, rozstawia pierwszy swój warband.
Warunek końca gry: Złamanie jednej z armii i rzut 1/2 na zakończenie gry
Punktacja:
-posiadanie sztandaru na koniec gry 1VP lub 2VP jeżeli nie posiada go przeciwnik
-zabicie dowolnego bohatera 1VP (nie kumuluje się z punktami za lidera)
-złamanie armii przeciwnika 1VP lub jeżeli nasza nie jest złamana 3VP
-zranienie wrogiego lidera 1VP lub 2VP za zabicie go
-sprowadzenie armii przeciwnika do 25% początkowej wartości liczebnej 2VP
-zadeklarowanie w trakcie gry heroic challange 1VP
-zadeklarowanie w trakcie gry heroic accuracy lub heroic shooting 1VP
Zamieć -wszystkie zasięgi zaklęć oraz broni strzeleckich zostają skrócone o połowę.
Jeżeli model nie ruszał się całą turę to może oddać strzał na normalny zasięg ale siła takiego ataku strzeleckiego jest obniżona o 1.
Wszystko zasypało -każdy model w grze ma możliwość rzucania śnieżkami. Działa to dokładnie tak jak kamienie hobbitów czyli: atak z broni miotanej o sile 1 na zasięgu 8 cali. Atak możliwy do wykonania wyłącznie jeżeli nasz model nie ruszał się całą turę. Śnieżki w końcu trzeba najpierw ulepić ?
Lodowisko -każdy model może poruszać się z pełnym ruchem wyłącznie w jednym kierunku lub dowolnie z połową ruchu. Wyjątkiem jest poruszanie się w stylu z terenami lub po terenach. Wszystkie rzeki jeziora i inne tereny wodne są zamarznięte i traktowane tak jak zwykły teren, ale ruch po nich wydłużony jest o 3 cale
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Matisoft Gaming Club, Stefana Baleya 9,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Sports in WarsawWorkshops in Warsaw

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

ClearCorrect Sympozjum
Sat Dec 03 2022 at 08:30 am ClearCorrect Sympozjum

Regent Warsaw Hotel

TEDxSGH: (un)certainty
Sat Dec 03 2022 at 09:00 am TEDxSGH: (un)certainty

SGH Warsaw School of Economics

Wizz Air Recruitment Day in Warsaw
Sat Dec 03 2022 at 09:00 am Wizz Air Recruitment Day in Warsaw

Courtyard by Marriott Warsaw Airport

ZLOT WOLONTARIUSZY
Sat Dec 03 2022 at 09:00 am ZLOT WOLONTARIUSZY

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie

Dzie\u0144 otwarty\/Open day\/Warsaw Spire
Sat Dec 03 2022 at 09:00 am Dzień otwarty/Open day/Warsaw Spire

Warsaw Spire

Miko\u0142ajkowa ? sobota estetyczna w WolaClinic!
Sat Dec 03 2022 at 09:30 am Mikołajkowa ? sobota estetyczna w WolaClinic!

WolaClinic by Joanna Bonarek - Sztaba

WZORY ZIMA w Elektrowni Powi\u015ble
Sat Dec 03 2022 at 10:00 am WZORY ZIMA w Elektrowni Powiśle

Elektrownia Powiśle

\u015awi\u0105teczna Gie\u0142da Bi\u017cuterii i Minera\u0142\u00f3w w Warszawie
Sat Dec 03 2022 at 10:00 am Świąteczna Giełda Biżuterii i Minerałów w Warszawie

OSiR Ochota

Pierwszy Rembertowski Bazar \u015awi\u0105teczny ???
Sat Dec 03 2022 at 10:00 am Pierwszy Rembertowski Bazar Świąteczny ???

Posiaduffka - kawiarnia Rembertów

Wohlt\u00e4tigkeistbasar
Sat Dec 03 2022 at 10:00 am Wohltätigkeistbasar

Pałac Kultury i Nauki Warszawa

Akademia First Step
Sat Dec 03 2022 at 10:00 am Akademia First Step

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

Kiermasz \u015bwi\u0105teczny w Chacie Numinosum
Sat Dec 03 2022 at 10:00 am Kiermasz świąteczny w Chacie Numinosum

Chata Numinosum

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events