Tubiszwatowa wymianka ciuchowa i panel dyskusyjny

Sun Jan 23 2022 at 03:00 pm

JCC Warszawa | Warsaw

JCC Warszawa
Publisher/HostJCC Warszawa
Tubiszwatowa wymianka ciuchowa i panel dyskusyjny
Advertisement
23 stycznia 2022 o 15:00 zapraszamy na tubiszwatową wymiankę ciuchową i panel dyskusyjny!
Co 7 lat w kalendarzu żydowskim wypada Szmita, czyli rok szabatowy. To czas, kiedy ziemia ma odpoczywać i zakazana jest jej uprawa oraz zbieranie plonów.
Rok 5782 (czyli ten obecnie trwający!) jest właśnie rokiem szabatowym. Wydaje się więc, że to idealny moment, aby przy okazji skłaniającego nas do ekologicznej refleksji święta Tu BiSzwat, porozmawiać o zrównoważonym rolnictwie, postwzroście i ideach, do których inspirację może stanowić właśnie Szmita. Te wszystkie zagadnienia, w rozmowie z Rabinką Małgorzatą Kordowicz i Jakubem Rokiem, poruszy Marta Eichelberger-Jankowska.
Po panelu, około godziny 16:00 oddamy się natomiast praktycznym działaniom pro środowiskowym, czyli wymiance ciuchowej! Z pewnych źródeł wiemy, że bardzo na nią czekacie!

?Zasady wymianki ubraniowej:
♻️ ubrania na wymianę można przynosić do JCC Warszawa wyłącznie bezpośrednio na wydarzenie, tj. w niedzielę, 23.01.2022 o 15:00;
♻️ każdy uczestnik wymianki jest bezpośrednio odpowiedzialny za przyniesione przez siebie ubrania przez cały czas trwania wydarzenia;
♻️ po zakończonym wydarzeniu każdy uczestnik ma obowiązek zabrać ze sobą wszystkie swoje ubrania;
♻️ ubrania przyniesione na wymianę powinny być czyste i w dobrym stanie;
♻️ wydarzenie służy wyłącznie wymianie/przekazywaniu ubrań między uczestnikami, JCC Warszawa podczas tego wydarzenia nie prowadzi zbiórki ubrań na żaden cel.

?Wstęp zupełnie wolny!
?Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przedstawienie certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19/certyfikatu ozdrowieńca/negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego max 48h przed spotkaniem.

?O panelistach:
▪️Małgorzata Kordowicz jest absolwentką Wydziału Hebraistyki UW, uczyła hebrajskiego m. in. na UW, w WLH im. J. Kuronia i na UMCS-ie w Lublinie, a obecnie w warszawskim Liceum im. Zuzanny Ginczanki. Wydała 2 książki: polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci oraz wzbogacony o część współczesną reprint elementarza do nauki hebrajskiego z początku ubiegłego wieku. Przez 15 lat była członkinią zespołów redakcyjnych kilku polsko-żydowskich periodyków. W maju 2016 r. ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i – jako pierwsza Polka – została rabinką.
▪️Jakub Rok - doktorat z ekonomii uzyskał w 2021 roku w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN za pracę dotyczącą społeczno-środowiskowych kosztów rozwoju. Absolwent ochrony środowiska i geografii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego oraz gospodarki przestrzennej w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG UW). W 2012 roku uzyskał stopień magistra na kierunku gospodarka przestrzenna (tytuł pracy magisterskiej: Zagregowany wskaźnik zrównoważonego rozwoju lokalnego dla Polski). Od 2010 r. jest pracownikiem EUROREG-u, gdzie prowadzi zajęcia oraz uczestniczy w realizacji szeregu projektów naukowych, o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Realizował projekty zlecane m.in. przez Bank Światowy, Agendę ONZ ds. Rozwoju (UNDP), Komisję Europejską, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Narodowe Centrum Nauki, Instytut Badań Edukacyjnych, Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Prowadził badania w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii, w 2019 roku odbył staż badawczy na uniwersytecie w Utrechcie oraz brał udział w szeregu międzynarodowych konferencji naukowych dotyczących rozwoju regionalnego, ekonomii ekologicznej oraz alternatywnych ścieżek rozwoju.
▪️Marta Eichelberger-Jankowska - absolwentka wydziału Hebraistyki i Studiów Żydowskich na UCL w Londynie oraz wydziału Edukacji na na Uniwersytecie George’a Waszyngtona w USA. Studiowała też na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, była stażystką Muzeum Holokaustu Waszyngtonie i członkinią zespołu edukatorskiego w Oregon Jewish Museum and Center for Holocaust Education, w Portland w Oregonie, w Stanach Zjednoczonych. Doświadczona edukatorka i przewodniczka po żydowskiej Warszawie związana m.in z Fundacja Centrum Taubego, FODZ, Forum Dialogu oraz Muzeum Polin. Poszukuje niestandardowych i pogłębionych narracji historycznych w oparciu o które tworzy spotkania edukacyjne zarówno jako edukator jak i przewodnik.

---

On January 23rd at 3 p.m. we invite you for a Tu BiShvat panel and a clothing swap!
Every seven years in Jewish calendar we celebrate Shmita – a Shabbat year. It is time for the land to rest, and not to be cultivated.
The current 5782 year is a Shabbat year. We would like to use this opportunity and link ecological reflections related to the holiday of Tu BiShvat with a conversation about degrowth and sustainable agriculture during a panel discussion between Rabbi Małgorzata Kordowicz and Jakub Rok, led by Marta Eichelberger-Jankowska.
After the panel, at around 4 p.m., we will proceed to the practical part of the meeting – the clothing swap!
?Terms and conditions of the swap:
♻️ the clothes for the swap can be brought to the JCC only on the day of the event, that is on January 23rd, at 3 p.m.;
♻️ the participants of the swap are directly responsible for their clothes during the entire event;
♻️ after the event, every participant is obliged to take all of their clothes back with them;
♻️ the clothes brought for the swap need to be clean and in good condition;
♻️ the purpose of the event is solely for the participants to exchange their clothes, the JCC Warsaw does not collect clothes for any cause during this event.

?Free entry!
?Participation is only possible with COVID-19 vaccination certificate or negative PCR/antibodies test done not earlier than 48 hours before the program.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: