Trzecie Miejsce - grupa psychoedukacyjna 10-13 lat

Wed, 17 Sep, 2025 at 04:00 pm UTC+02:00

Królowej Jadwigi 248, 30-218 Kraków, Poland | Krakow

Przystanek na wsparcie
Publisher/HostPrzystanek na wsparcie
Trzecie Miejsce - grupa psychoedukacyjna 10-13 lat
Advertisement
Bardzo lubimy teorię Ray’a Oldenburga zwaną teorią Trzeciego Miejsca. Mówi ona o tym, że dziecko do rozwoju potrzebuje po pierwsze domu, po drugie szkoły, a po trzecie właśnie- trzeciego miejsca. Teoria mówi, że trzecie miejsce to przestrzeń, która jest swobodna, bezpieczna, wspierająca rozwój społeczny, emocjonalny i poznawczy.
W psychoedukacji dzieci „trzecie miejsce” to przestrzeń wspierająca rozwój psychiczny i społeczny, w której dziecko może:
▪️eksperymentować z rolami społecznymi bez oceniania,
▪️ nawiązywać relacje rówieśnicze w sposób mniej sformalizowany niż w szkole,
▪️ rozwijać autonomię i kreatywność w bezpiecznym otoczeniu,
▪️uczyć się przez działanie i zabawę, a nie tylko przez instrukcję i ocenę.
Mamy nadzieję takie miejsce tworzyć dzieciom przy pomocy naszych całorocznych grup psychoedukacyjnych.
Ta konkretna grupa jest stworzona dla dziewczynek w wieku 10-13 lat.
Opracowujemy na niej z dziećmi takie tematy jak dojrzewanie, granice osobiste, rozterki relacyjne, przyjaźń i to jakie niesie wyzwania, socialmedia i ich pułapki, higiena cyfrowa, fakty a przekonania, komunikacja nvc, dbanie o swój dobrostan i wiele wiele innych.
Po ostatnim roku naszych zajęć wśród uczestniczek pojawiało się ważne zdanie: “to jest takie miejsce, w którym mogę powiedzieć wszystko i zostanę usłyszana i nikt mnie nie oceni” Przyjmujemy te słowa z dużą dumą!
Rozumiemy, że Dziewczyńskość i dojrzewanie to procesy, który są dużo łatwiejsze, gdy towarzyszy nam mądra dorosła dziewczyna 🙂
______________________________________
TRENERKI
〰️ Magda Januszewska 〰️
Terapeutka humanistyczna w trakcie szkolenia. Magda to człowiek spokoju i prawdy. Patrzy, słucha i dużo rozumie Absolwentka prawa i psychologii stosowanej UJ. Kontakt z dziećmi i młodzieżą to jej codzienność - przez wiele lat działała jako instruktorka harcerska, teraz (co powinno budzić podziw każdego rodzica) jest mamą 4 (!) wspaniałych córek. Pracuje jako terapeutka z nastolatkami, studentami i rodzicami dzieci w wieku szkolnym. Co robi tylko dla własnej przyjemności? Maluje akwarelami, czyta kryminały, biega i ćwiczy jogę, bo każdy z nas potrzebuje odskoczni od codziennych spraw.
〰️ Dominika Pławny 〰️
Studentka ostatniego roku psychologii na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej na specjalizacji psychologia kliniczna. Na co dzień pracuje w przedszkolu alternatywnym “Ogród Empatii”. Ogromną wartość ma dla Dominiki praca w atmosferze bliskości z poszanowaniem granic i przestrzeni młodych ludzi. Towarzysząc młodzieży szczególną uwagę zwraca na to, aby wspierać i wzmacniać ich indywidualny głos, dając przestrzeń do rozwoju i samodzielności.
Prywatnie uwielbia spędzać czas na długich spacerach i górskich wędrówkach, bo bliskość natury przynosi Jej spokój i równowagę.
______________________________________
PODSUMOWANIE WAŻNYCH INFO:
▪️inwestycja 735 pln miesięcznie lub 2315 pln kwartalnie
(co daje 27 pln za godzinę zegarową zajęć)
▪️środy godz. 16:00-19:00
▪️start 17 wrzesień
▪️konsultacje z rodzicami
▪️Adres Przystanek na wsparcie ul. Królowej Jadwigi 248
Kontakt:
☎️ 530453666;
📧 [email protected]
Zapisy przez naszą stronę www:
https://przystaneknawsparcie.pl/psychoedukacja-grupowa/trzecie-miejsce-grupa-dla-dziewczyn-10-13-lat/
Aby zarezerwować miejsce dokonaj pierwszej opłaty za miesiąc lub za kwartał. Po wpłynięciu zgłoszenia prześlemy formularz, w którym pytamy o ważne rzeczy, pomagające nam możliwie najlepiej przygotować proces.
Ważne: Dwa spotkania wrześniowe traktujemy integracyjnie i zapoznawczo. Twoja Córka może przyjść sprawdzić jak jej jest i samodzielnie podjąć decyzję o uczestnictwie od października. Jeśli zrezygnuje zwrócimy Ci 50% wpłaconej kwoty za pierwszy miesiąc.
Zapraszamy Wasze Córki!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Królowej Jadwigi 248, 30-218 Kraków, Poland, ulica Królowej Jadwigi 248, 30-218 Kraków, Polska, Krakow, Poland

Sharing is Caring:

More Events in Krakow

BACHATA OD PODSTAW w Forum Ta\u0144ca!
Tue, 16 Sep at 08:25 pm BACHATA OD PODSTAW w Forum Tańca!

Forum Tańca

Salsunia w Zaraz Wracam Tu 16.09
Tue, 16 Sep at 10:00 pm Salsunia w Zaraz Wracam Tu 16.09

Zaraz Wracam

WaysConf 2025
Wed, 17 Sep at 08:30 am WaysConf 2025

EXPO Kraków

RTC.ON Conf 2025
Wed, 17 Sep at 09:00 am RTC.ON Conf 2025

Zabłocie 43b, 30-701 Kraków, Poland

III Kongres Energetyki Rozproszonej
Wed, 17 Sep at 09:00 am III Kongres Energetyki Rozproszonej

ICE Kraków Congress Centre

Hipnoza w psychoterapii i medycynie
Wed, 17 Sep at 10:00 am Hipnoza w psychoterapii i medycynie

Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej akredytowany przez EAIP, PTPIiS

Krak\u00f3w: Kabaret Hrabi - Crime Story
Wed, 17 Sep at 05:00 pm Kraków: Kabaret Hrabi - Crime Story

Klub Studio

No Exit vol. 2
Wed, 17 Sep at 06:00 pm No Exit vol. 2

Instytut Studiów Strategicznych

Miasto \u017byczliwe || Szymon Bujalski - Recepta na lepszy klimat
Wed, 17 Sep at 06:00 pm Miasto Życzliwe || Szymon Bujalski - Recepta na lepszy klimat

Cafe NOWA Księgarnia

LinkedIn Local Krak\u00f3w #31
Wed, 17 Sep at 06:30 pm LinkedIn Local Kraków #31

HEVRE

KRAK\u00d3W | Micha\u0142 Leja w najnowszym programie "1991" | STAND-UP
Wed, 17 Sep at 07:00 pm KRAKÓW | Michał Leja w najnowszym programie "1991" | STAND-UP

Nowohuckie Centrum Kultury

Horntet \u2013 premiera nowego albumu Direct Message
Wed, 17 Sep at 07:00 pm Horntet – premiera nowego albumu Direct Message

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków, Poland

Krakow is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Krakow Events