Traumespor Introaften online Norge - Onsdag d.28.Jan.

Wed Jan 28 2026 at 07:00 pm to 08:00 pm UTC+01:00

HI Oslo Haraldsheim | Oslo

Traumespor
Publisher/HostTraumespor
Traumespor Introaften online Norge - Onsdag d.28.Jan.
Advertisement
(tekst på norsk)
Introduksjon til Traumespor 1, en trepunktsoppmerksom tilgang til å arbejde med traumer og dissosiasjon med kroppen og det prosedurale som hovednavigasjon.
Målgruppen: Psykologer, psykoterapeuter, fysioterapeuter/psykomotoriske terapeuter og andre relevante faggrupper.
Det blir gitt enkelte smaksprøver og utvalgte overskrifter på de elementer som er i selve forløpet, blant annet liten kikk inn i kompendiet som er laget til dette første året, og også en beskrivelse av alle tre årene. Dette omfatter relevant, aktuel teoretisk viten i traume- og dissosiasjonsfeltet, med psykoedukative modeller og fokus på praktisk anvendelse i din terapeutiske praksis.
Undervisningen på etterutdanningen er erfarings- og opplevelsesbasert.
Hva er traumets og dissosiasjonens spor, hvordan se sportypene, få øye på kreative og andre levende spor hos personen og få en forholden-seg til de traumatiserende spor - og hvordan navigere mellom sporene. Både følge dem og øve på kunsten å være med det som skjer og samtidig ha en relevant dosering og en terapeutisk tråd.
Temaer er toleransevinduet inkludert den utvidede toleransevindumodell (Andli), den nevroaffektive kompassmodell (Dk), fasebehandlingsmodellen (internasjonal), ressursorienterte kroppsøvelser, del-arbeide. Samt hus-med-kjeller-modellen. Utviklingsperspektivet og en livsbejaelse er underliggende det meste af intervensjoner og terapeutens perspektiv.
Traumespor 1 fokuserer på enkeltstående traumatisering, og de mere grundleggende ferdigheter og teorier man kan ha bruk for å se og arbeide med dette.
Etter Traumespor 1 kan man gå videre på Traumespor 2 (mere kompleks traumatisering, utviklingstraumatisering) og deretter det 3.år (personlighet, temparament og personlighetslåser) samt prosessdager hen til en sertfiserings-spesialisering hvor du velger ditt fokusområde som terapeut.
Underviser; Espen Andli, Psykoterapeut og fysioterapeut, med mangeårig klinisk praksis og undervisning i fagfeltet. Han er utdannet i en bukett av kroppslige og flerfaglige tilnærminger og han kombinerer klinisk praksis og undervisning og teoriudvikling. Arbeider og underviser i egen klinikk i København, hvor han også bor. Espen er opprinnelig norsk og har undervist i Norge siden 1998 på flere måter, også vært kursleder i Norsk fysioterapiforbund og undervist Sporene i Kroppen etter traumer 2013-2019.
For mere info, se hans hjemmeside www.espenandli.com.
Dato: Onsdag d. 28. Januar 2025.
Pris: Gratis.
Tid: 19.00-20.00
Sted: Online, Zoom-link sendes ut til deltakere på forhånd, man skal være bekreftet påmeldt for deltagelse, send mail til Espen: [email protected].
Traumespor 1 - 15-dagers (5 x 3 dg.) Kull 1 i Norge starter opp med samling 1 d.28.-30. mai 2026 (Haraldsheim, Oslo).
Påmelding skjer ved mail til espenandli@hotmail.
www.traumespor.com
Pluss:
Facebook
Instragram
LinkedIn
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

HI Oslo Haraldsheim, Haraldsheim Breakfast Room, 0587 Oslo, Norge, Oslo, Norway

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Oslo

Hestedirektoratets Rockequiz 28\/1
Wed, 28 Jan at 06:00 pm Hestedirektoratets Rockequiz 28/1

Vaterland

#5 Kort, 2 Pitching projects + Brouillarta, Acting Coach & Rosa Champagne
Wed, 28 Jan at 06:00 pm #5 Kort, 2 Pitching projects + Brouillarta, Acting Coach & Rosa Champagne

Nordic Black Theatre & Cafeteatret

PUST \u2013 En treukers Breathwork-fordypning | Januar-Februar 2026
Wed, 28 Jan at 06:15 pm PUST – En treukers Breathwork-fordypning | Januar-Februar 2026

Rosenborggata 9A, 0356 Oslo, Norway

RO - en musikkopplevelse for en urolig tid
Wed, 28 Jan at 06:30 pm RO - en musikkopplevelse for en urolig tid

Gamle Aker kirke

\u00c5ndelig mediumkveld: Adele Lehya
Wed, 28 Jan at 06:30 pm Åndelig mediumkveld: Adele Lehya

Hoff Terrasse, 6, 0275

Billy Meier \/\/ Nasjonal jazzscene
Wed, 28 Jan at 08:00 pm Billy Meier // Nasjonal jazzscene

Karl Johans gate 35, 0162 Oslo, Norway

Standup p\u00e5 Pr\u00f8ver\u00f8ret
Wed, 28 Jan at 08:00 pm Standup på Prøverøret

Dattera til Hagen

Intimkonsert med Paal Flaata (duo) - UTSOLGT
Wed, 28 Jan at 09:00 pm Intimkonsert med Paal Flaata (duo) - UTSOLGT

Grefsenkollveien 100, 0490 Oslo, Norway

Content Marketing-dagen 2026
Thu, 29 Jan at 09:00 am Content Marketing-dagen 2026

Grand Hotel Oslo

Mestringskurs i Oslo
Thu, 29 Jan at 09:30 am Mestringskurs i Oslo

Frivillighetens hus (Christian Krohgs gate 10, 0186 Oslo)

KLINGENBERG FILMFEST 2026 | 29.01 - 01.02
Thu, 29 Jan at 01:00 pm KLINGENBERG FILMFEST 2026 | 29.01 - 01.02

NFkino Klingenberg

Oslo is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Oslo Events