Advertisement
NYHET vinteren 2026! Vi har hatt Trailtour of Gudbrandsdalen på sykkel som en av våre faste favoritthelger gjennom sommerhalvåret i mange sesonger og nå gleder vi oss til å si velkommen til Tour of Gudbrandsdalen Splitboard Edition.
Vi har noen veldig fine områder for splitboardturer her i Ringebu og nærliggende destinasjoner. Vi tar deg med på våre favoritter for artig frikjøring gjennom en hel helg. Det betyr fjell, skog og hogstfelt i en deilig blanding. Det er ikke snakk om de høyeste toppene og de lengste nedkjøringene, men heller kortere turer opp til toppen og lekent terreng ned igjen.
Hvem passer denne helgen for?
Dette er helgen for deg som har erfaring med frikjøring/pudderkjøring utenfor løypene på brett fra før, både i skog og mer åpent terreng, men du trenger ikke å være noen ekspert og du trenger ikke å ha gått masse splitboardturer for å få en fin opplevelse sammen med oss disse dagene.
Trenger jeg skredutstyr?
Ja. De fleste turene går i terreng som er slakere enn det som kan klasses som skredutsatt terreng, men vi har noen brattere parter på noen turer som gjør at skredutstyr er obligatorisk for å bli med. Har du ikke eget utstyr så kan du leie fra oss.
PROGRAM
Fredag 13.3: Oppmøte 12.00 på Værfast, vi kjører til egnet sted for en (eller flere) eftasturer. Her tester vi også skredutstyret til alle deltagere og snakker sammen om hva som venter oss de neste dagene. Vi regner med å være ute i 2-3 timer. Værfast er åpent når vi er tilbake, mulighet for aftersplit.
Lørdag 14.3: Oppmøte 09.00 på Værfast. Vi tar deg med på en hel dag med artig kjøring og regner med å være tilbake på Værfast ca 15.00/16.00. Værfast er åpent når vi er tilbake, mulighet for aftersplit.
Søndag 15.3: Oppmøte 09.30 på Værfast. Vi tar deg med på en litt kortere dag ute i artig terreng og regner med å være tilbake på Værfast 14.00/15.00.
Med forbehold om at tidspunkt for når vi er tilbake på Værfast kan bli senere enn det som står i programmet. Vi kan komme å kjøre opp til 2,5 timer unna Ringebu for å oppsøke de beste forholda, hvis ikke Ringebu har det akkurat denne helgen.
Vi ordner skyss med start/avslutning på Værfast, guider, kaffe på tur og good times! Du sørger for overnatting og mat på egen hånd.
Pris: 3990,- per person
Minimum antall påmeldte: 3
Maks antall påmeldte: 6
Påmelding: senest 12.00 27. februar. Med mulig forlengelse av fristen hvis vi har nådd minimum antall på 3 påmeldte. Har vi ikke nådd minimum antall så tar vi kontakt og du får tilbud om å gjøre turen allikevel, men for en høyere pris, eller å kansellere å få 100% av bookingbeløpet tilbake.
Følg billettlink i arrangementet for å komme til bookingsiden hvor du finner mer info og kan bestille turen.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Værfast Ringebu, Hanstadgata 7,Ringebu, Lillehammer, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





