Threadholds | koncert: Oedipus King

Mon, 17 Nov, 2025 at 07:00 pm UTC+01:00

Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego | Wroclaw

Fundacja Muzyka Teraz
Publisher/HostFundacja Muzyka Teraz
Threadholds | koncert: Oedipus King
Advertisement
cykl muzyki nowej: threadholds
Oedipus King
koncert: telam::ensemble:.
📅 17.11.2025, poniedziałek, godz. 19:00
🎫 bilety: 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy), 40 zł normalne
📍 Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego ul. Księcia Witolda 62, Wrocław
🌏 + online (YouTube)
🟣 OEDIPUS KING
Oedipus King: Morphology of a Tragedy to nowa koprodukcja sceniczna kompozytora Victora Morató i choreografa Jaume Sangrà, w której antyczny mit zostaje przetworzony na język współczesnej muzyki i ruchu. Przygotowana dla telam::ensemble partytura odsłania przed wykonawcami nie tylko strukturę brzmieniową, lecz także szczegółowe wskazówki dotyczące choreografii i synchronizacji gestów.
Podczas koncertu zabrzmi również kolejne prawykonanie – Birth of Venus #3 Piotra Peszata, nowa odsłona kompozycji z 2014 roku, reinterpretująca mit o narodzinach bogini i badająca napięcia pomiędzy relacjami partnerstwa a dominacji.
Do dramaturgii wieczoru swój odrębny głos wniosą także utwory Pawła Hendricha, Wojtka Blecharza i Cathy van Eck.
Po części artystycznej przewidziany jest panel dyskusyjny. Rozmowę z Wykonawcami i Kompozytorami poprowadzi Marta Konieczna.
🟣 PROGRAM:
Paweł Hendrich – Kioloik
Wojtek Blecharz – -onym
Cathy van Eck – Words, Words, Words
Piotr Peszat – Birth of Venus #3
Víctor Morató Ribera, Jaume Sangrà – Oedipus King
🟣 WYKONAWCY:
Jaume Sangrà - tancerz, choreograf
Mar Sala Romagosa - flety, liderka artystyczna
Mateusz Rybicki - klarnety
Danuta Drogowska - skrzypce
Miłosz Drogowski - wiolonczela
Jan Jerzy Kołacki - kontrabas
Weronika Byrska - harfa
Kamil Biedrzycki - reżyser dźwięku
⚫ THREADHOLDS
Spotkania na granicy sztuk i doświadczeń. Cykl czterech koncertów-performansów w wykonaniu telam::ensemble, w których dźwięk przeplata się z obrazem, ruchem i słowem.
To przestrzeń intensywnej wymiany – pomiędzy artystami i publicznością, pomiędzy pamięcią i teraźniejszością. Muzyka staje się tu nie tylko brzmieniem – lecz także gestem, ciałem, synkretycznym rytuałem.
Każde wydarzenie cyklu otwiera inną perspektywę: relacji utkanych z mowy i upamiętnienia, człowieka w obliczu zmienności wszechświata, mitów przełożonych na język współczesności, intymności w świecie widowiska i tożsamości cyfrowej. Razem tworzą one opowieść o przekraczaniu granic – estetycznych, społecznych, egzystencjalnych.
Threadholds to zaproszenie do słuchania w sposób kompleksowy, do bycia w muzyce jako w procesie. To także pytanie o granice: gdzie kończy się koncert, a zaczyna performans? Jak rozpoznać własny głos w zależnościach relacji i spostrzeżeń?
👉 www.threadholds.pl
Organizatorzy:
Fundacja Muzyka Teraz
telam::ensemble:.
Partnerzy:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
BULVARY
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego, ulica Księcia Witolda 62, 50-203 Wrocław, Polska, Wroclaw, Poland

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Concerts in Wroclaw

Ask AI if this event suits you:

More Events in Wroclaw

Wroc\u0142aw: Koncert przy \u015bwiecach: Tribute to Ozzy Osbourne
Sun, 16 Nov at 08:00 pm Wrocław: Koncert przy świecach: Tribute to Ozzy Osbourne

Wroclaw, Poland

Wroc\u0142aw: XXIX Dni Edukacji Prawniczej
Mon, 17 Nov at 08:00 am Wrocław: XXIX Dni Edukacji Prawniczej

Uniwersytecka 7-10, pok. 1.09 w bud. D, Wrocław

Dzie\u0144 otwarty - bezp\u0142atne konsultacje kosmetologiczne
Mon, 17 Nov at 02:00 pm Dzień otwarty - bezpłatne konsultacje kosmetologiczne

ul. Dzierżoniowska 5/3 (Pasaż Millenium), Strzelin

Spotkanie autorskie z Adamem Zamoyskim
Mon, 17 Nov at 05:00 pm Spotkanie autorskie z Adamem Zamoyskim

ul. Szewska 37, 50-139 Wroclaw, Poland

Wyk\u0142ad "Trzy dosze w Ajurwedzie" z Masa\u017cowni\u0105
Mon, 17 Nov at 06:00 pm Wykład "Trzy dosze w Ajurwedzie" z Masażownią

ulica Władysława Łokietka 5, 50-243 Wrocław, Polska

Pokaz przedpremierowy filmu \u201eMinistranci\u201d + spotkanie z re\u017cyserem Piotrem Domalewskim w KNH! \ud83c\udfa5
Mon, 17 Nov at 06:00 pm Pokaz przedpremierowy filmu „Ministranci” + spotkanie z reżyserem Piotrem Domalewskim w KNH! 🎥

Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wroclaw, Poland

TOP Pop Hits of 70\u2019 vol. 3
Mon, 17 Nov at 08:00 pm TOP Pop Hits of 70’ vol. 3

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Relaks w chu\u015bcie- cykl spotka\u0144
Mon, 17 Nov at 08:10 pm Relaks w chuście- cykl spotkań

Oławska 5, Strzelin

\ud83e\udd4a Nab\u00f3r do sekcji Muay Thai w Next Level!
Mon, 17 Nov at 09:00 pm 🥊 Nabór do sekcji Muay Thai w Next Level!

Next Level BJJ Wrocław, Słowicza 16b

Id\u017a na \u017cywio\u0142 - oddaj krew! | Wampiriada NZS UE Wroc\u0142aw
Tue, 18 Nov at 09:00 am Idź na żywioł - oddaj krew! | Wampiriada NZS UE Wrocław

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Modlitwa Taiz\u00e9 z okazji 60 rocznicy Or\u0119dzia biskup\u00f3w polskich do biskup\u00f3w niemieckich
Tue, 18 Nov at 05:00 pm Modlitwa Taizé z okazji 60 rocznicy Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich

Kościół pw. NMP na Piasku we Wrocławiu

Wroclaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Wroclaw Events