The Writer is Present #1: Fysieke Littekens - Uschi Cop & Astrid Haerens

Sun, 29 Mar, 2026 at 11:00 am UTC+02:00

Thermae Palace | Ostend

KAAP
Publisher/HostKAAP
The Writer is Present #1: Fysieke Littekens - Uschi Cop & Astrid Haerens
Advertisement
π™‡π™žπ™©π™©π™šπ™ π™šπ™£π™¨ π™™π™žπ™š 𝙨π™₯π™§π™šπ™ π™šπ™£
In The Writer is Present neemt moderator Louise Souvagie je mee op een literaire ontdekkingstocht langs gevestigde auteurs en nieuwe stemmen. Deze voorjaarsreeks verkent het thema littekens – zichtbare en onzichtbare sporen van wat voorbij is, maar nog voelbaar blijft.
Tijdens drie edities gaan schrijvers met elkaar in dialoog over hun werk en de rode draden die hun verhalen verbinden. Samen laten zij zien hoe zij omgaan met fysieke, mentale en sociale littekens en hoe verhalen kunnen helen, herinneren en verbinden.
In haar romandebuut Dodeman onderzoekt Uschi Cop de grenzen van verzet en de sporen van verlies. Deze feministische ideeΓ«nroman met de vaart en spanning van een thriller is een urgente bespiegeling over femicide en morele dilemma’s. Het verhaal volgt de tweelingzussen Ise en Ursula, vergaderingen van een radicaal feministisch collectief en ongeopende brieven, en ontvouwt zich tot een duister sprookje waarin realiteit en herinnering versmelten en Ise moet beslissen of verzet bevrijdt of verwoest.
Uschi gaat in gesprek met dichter en auteur Astrid Haerens. In haar indringende nieuwe roman Erosie staat de uitzonderlijke, soms verwoestende kracht van een levenslange vriendschap centraal. Na het abrupte verlies van haar vriendin Alma zoekt kunstenaar Helle afzondering op een Duits waddeneiland, waar de ruige natuur haar confronteert met rouw, zorg en niet-traditionele familievormen. Erosie is een ode aan liefde buiten het romantische kader en aan het verlies van iemand die onvervangbaar leek.

𝗣𝗔𝗬 π—ͺ𝗛𝗔𝗧 𝗬𝗒𝗨 𝗖𝗔𝗑
Voor deze activiteit bepaal je zelf hoeveel je kan betalen. Als je een hogere ticketprijs betaalt, dan maak je het mogelijk dat anderen minder betalen. Zo dragen de sterkste schouders de zwaarste lasten en maken we kunst en cultuur toegankelijk voor zoveel mogelijk mensen.
π——π—˜π—‘π—žπ——π—”π—š
Op zaterdag 28 maart organiseren KAAP en De Letterie een denkdag, waarbij we in kleine groepen reflecteren over mentale littekens. We vertrekken telkens uit de literatuur, poΓ«zie of filosofie. Geen voorkennis vereist!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Thermae Palace, Ostend, Belgium

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Ostend

MARK SOMERS: \u201cA great combination of thoughtful technique and wild creativity\u201d LIVE@HABAJA
Sat, 28 Mar at 07:30 pm MARK SOMERS: β€œA great combination of thoughtful technique and wild creativity” LIVE@HABAJA

Wittenonnenstraat 37A, 8400 Ostend, Belgium

AVA Trio ft. Bart Maris
Sun, 29 Mar at 05:00 pm AVA Trio ft. Bart Maris

Thermae Palace

PUSH THE BUTTON 2026
Sat, 04 Apr at 06:00 pm PUSH THE BUTTON 2026

De Grote Post

AMYJO DOHERTY - Queen of the pinky punky vibes LIVE@HABAJA
Sat, 11 Apr at 07:30 pm AMYJO DOHERTY - Queen of the pinky punky vibes LIVE@HABAJA

Wittenonnenstraat 37A, 8400 Ostend, Belgium

Gratis Improcomedy - Impromer
Wed, 15 Apr at 08:00 pm Gratis Improcomedy - Impromer

De Klisse Oostende

Ostend is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Ostend Events