The Gaming Music Live

Wed Sep 27 2023 at 08:00 pm

Obecní dům | Prague

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)
Publisher/HostBohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)
The Gaming Music Live
Advertisement
Bohemian Symphony Orchestra Prague představí ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 27.9.2023 to nejlepší z hudby videoher.
Se svým programem The Gaming Music Live míří na pódium nejprestižnějšího koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague. Smetanovu síň Obecního domu tak ovládnou melodie těch největších titulů videoher posledních let.
Živého orchestrálního provedení oblíbených melodií z těch nejznámějších počítačových her a videoher se ujme Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. „Živé provedení této hudby vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy a Dukea, až po hity Uncharted 4 nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy „the best of“ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne skutečně jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve těmito slovy na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.
V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelných her World of Warcraft, God of War a Zelda. Během koncertu dojde i na melodie z hitů Assassin's Creed, Battlefield 1942, Max Payne, Halo 3, Metal Gear Solid 2 nebo Dragon Age: Inquisition.
To vše a mnohé další si mohou posluchači vychutnat v podání velkého symfonického orchestru a sboru. „Herní hudba je stejně jedinečná a pro posluchače přitažlivá jako filmová hudba. Důkazem je třeba Crysis 2, autorem hudby je slavný filmový skladatel Hans Zimmer" říká šéfdirigent a zároveň ředitel orchestru Martin Šanda, který toto hudební těleso založil.
Od svého založení si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.
Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.
Program The Gaming Music Live:
The Elder Scrolls - V Skyrim - Main Theme
Zelda - Zelda Theme
Metro Exodus - In the House, In a Heartbeat
Fallout 4 – Official Main Theme
Uncharted 4 – Theme
World of Warcraft – Suite
Assassin's Creed III - Main Theme
God of War - Official Theme
Final Fantasy X - To Zanarkand
Halo 3 - One Final Effort
Mortal Kombat - Theme Song
Crysis 2 - Epilogue - Main Theme
Max Payne - Main Theme
Duke Nukem 3D - Main Theme
BioShock Infinite – Elizabeth
Metal Gear Solid 2 - Main Theme
Battlefield 1942 – Main Theme
Dragon Age: Inquisition – Main Theme
Mass Effect 2 - Suite
The Witcher 3 - Theme
Super Mario – Main Theme
Změna programu vyhrazena.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Obecní dům, nám. Republiky 1090/5,Prague, Czech Republic

Tickets

Sharing is Caring: