Advertisement
Kurs Terapii ManualnejMiejsce: Lublin, ul. Krochmalna 3
___________________________________________
Terminy poszczególnych modułów zostaną podane niebawem:
- moduł I - 01-02.02.2025
- moduł II - 22-23.05
- moduł III -
- moduł IV -
- moduł V -
Kursu nie trzeba realizować wg kolejności numerycznej modułów.
___________________________________________
Prowadzący: Prowadzący: mgr Marcin Hoffmann D.O., mgr Włodzimierz Ciepała D.O.
(fizjoterapeuci, osteopaci)
___________________________________________
Podczas kursu szczególnie duży nacisk kładzie się na diagnostykę różnicową bez której niemożliwe jest postawienie diagnozy, wykluczenie przeciwwskazań do leczenia jak i sama terapia.
Przedstawione zostaną połączenia mięśniowo-stawowe, powiązania wzajemnych relacji pomiędzy sektorami ciała jak np. miednica, kręgosłup i obręcz barkowa. Podejście na poziomie globalnym, czyli zależności między poszczególnymi częściami ciała.
Techniki wywodzą się z osteopatii, różnych szkół terapii manualnych takich jak: Kaltenborn-Evient, Cyriax, Mulligan, czy PNF. Uczymy wybranych technik osteopatycznych np. techniki energii mięśniowej, manipulacje i mobilizacje tkankowe i stawowe, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.
___________________________________________
Każdy z modułów zawiera w sobie następujące elementy:
1. Diagnostyka różnicowa wykluczająca.
Ma na celu znalezienie przyczyny dolegliwości oraz zróżnicowanie pomiędzy patologią a dysfunkcją narządu ruchu. Znajomość diagnostyki sprawia, że terapeuta staje się bardziej świadomy i odpowiedzialny w leczeniu Pacjenta, poznaje swoje ograniczenia i możliwości terapeutyczne. Klasyfikuje Pacjenta do terapii manualnej podejmując decyzję czy powinien go leczyć i w jaki sposób lub skierować do innego specjalisty. Dzięki temu zdobywa się zaufanie u Pacjenta oraz wśród innych specjalistów ze środowiska medycznego. Zdobyte umiejętności wpływają na skuteczniejsze planowania i prowadzenia terapii.
2. Anatomia palpacyjna kliniczna.
Zastosowanie umiejętności palpacyjnych terapeuty w aspektach klinicznych, ma na celu precyzyjne odnajdywanie i różnicowanie poszczególnych struktur anatomicznych, co jest niezbędne do diagnozowania oraz leczenia manualnego. Dzięki zdobytym umiejętnościom palpacyjnym praca z Pacjentem staje się bardziej precyzyjna, co przekłada się na skuteczność leczenia.
3. Techniki manualne.
Na kursie przedstawiona zostanie propozycja użycia technik manualnych, stosowanych w korekcji dysfunkcji ruchomości stawowych i tkankowych. Dobór technik wynika z naszego doświadczenia, wieloletniej pracy z pacjentem oraz wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach. Techniki wywodzą się z osteopatii, różnych szkół terapii manualnych takich jak: Kaltenborn-Evient, Cyriax, Mulligan, czy PNF. Uczymy wybranych technik osteopatycznych np. techniki energii mięśniowej, manipulacje i mobilizacje tkankowe i stawowe, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i innych punktów odruchowych.
4. Najczęściej powstające powiązania mięśniowo - powięziowe
Przenoszenie napięć w ciele człowieka. Nauka globalnej obserwacji, oceny postawy i funkcjonowania pacjenta oraz analiza połączeń mięśniowo-powięziowych opartych na anatomii i biomechanice jest częścią diagnostyki funkcjonalnej. Wyszukiwanie stref zwiększonego napięcia i utraty ruchomości tkankowej i stawowej, poznanie dróg przenoszenia się napięć (sił) w ciele człowieka to umiejętność, która pozwoli na skuteczniejsze planowanie terapii, sposobu leczenia oraz monitorowanie efektów pracy.
5. Integracja technik manualnych - zajęcia kliniczne.
Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności zbierania wywiadu, badania różnicowego, oceny funkcjonalnej oraz dobór i łączenie różnych technik do danego przypadku klinicznego. Przedstawienie całościowej pracy z Pacjentem.
__________________________________________
5 modułów po 25 godzin
▪ Moduł I - Odcinek lędźwiowy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.
▪ Moduł II - Kolano, stopa. Neurologia kliniczna cz 1.
▪ Moduł III - Odcinek piersiowy kręgosłupa, żebra, obręcz barkowa. Kliniczne aspekty układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.
▪ Moduł IV - Odcinek szyjny kręgosłupa. Kliniczne aspekty układu pokarmowego.
▪ Moduł V - Ramię, łokieć, przedramię i nadgarstek. Neurologia kliniczna cz 2.
Kursu nie trzeba realizować wg kolejności numerycznej modułów.
___________________________________________
Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów, lekarzy i osteopatów.
___________________________________________
Kurs widnieje w Bazie Usług Rozwojowych, co daje możliwość otrzymania DOTACJI.
Mikro i mały przedsiębiorca może otrzymać za pośrednictwem BUR nawet do 80% wsparcia na wszystkie nasze szkolenia dla siebie i pracownika.
W powiatach, w których fizjoterapeuta jest zawodem deficytowym można starać się za pośrednictwem Urzędu Pracy o nawet 100% środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
____________________________________________
Więcej informacji o kursie i zapisy na www.fizjoactiv.pl
Kontakt: [email protected] lub tel. 781 178 441, 507 537 573 Pokaż mniej
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Fizjoactiv, ulica Krochmalna 3, 20-401 Lublin, Polska,Lublin, Poland
Tickets