Advertisement
VDA doktorantūros skyrius kviečia į Dr. Eglės Rindzevičiūtės paskaitą „Tarpdisciplininiai tyrimai: nuo humanitarinių mokslų prie mokslo ir technologijos studijų ir atgal“.Paskaita yra menotyros dirbtuvių ciklo sesijos #2 dalis ir įvyks 2025 m. balandžio 9 d., 17 val. Vilniaus dailės akademijos 102 aud. (VDA C1 pastatas, Malūnų g. 3, Vilnius)
____
Paskaitoje bus aptariamos tarpdiscipliniškumo sampratos ir praktikos socialiniuose ir humanitariniuose moksluose. Tarpdiscipliniškumo populiarumas išaugo Šaltojo karo metu, 1950-1980-aisias metais, kai sparčiai plėtojamas karinis-industrinis kompleksas reikalavo gerai integruotos ekspertizės kompleksinėms problemoms spręsti. Nuo 1990-ųjų, augant taikomųjų tyrimui paklausai viešuosiuose ir privačiuose sektoriuose, tarpdisciplininės prieigos yra skatinamos, tačiau praktinis tarpdiscipliškumo įgyvendinimas susiduria su daugeliu institucinių kliūčių. Kaip ir kada moksliniai tyrimai kultūros ir meno srityje persidengia su socialiniais ir politikos mokslais? Kuo menotyros ir kultūros tyrimams galėtų būti naudingi gamtos ir tiksliųjų mokslų koncepcijos ir teorijos? Ar priklausymas disciplinai vis dar turi prasmės jeigu esame, anot Bruno Latouro, epistemologiniai hibridai? Pasitelkdama konkrečių projektų, tyrusių politinę ateities istoriją ir branduolinį kultūros paveldą, pavyzdžius, Dr. Rindzevičiūtė kvies reflektuoti tarpdiscipliniškumo galimybes ir akligatvius menotyros tyrimų kontekste.
Dr. Eglė Rindzevičiūtė – politinės sociologijos ir kultūros studijų tyrėja, dėsto Kingstono universitete Londone. Dr. Rindzevičiūtės tyrimai sieja mokslo ir technologijų istoriją su politikos, valdymo ir kultūros raida. Jos knygos, The Power of Systems: How Policy Sciences Opened Up the Cold War World (Cornell University Press, 2016/2025) ir The Will to Predict: Orchestrating the Future through Science (Cornell University Press, 2023) atskleidė kibernetikos, globalaus modeliavimo ir neformalių Šaltojo karo mokslo bendruomenių svarbą planetariniam mąstymui, antropoceno idėjai ir ilgalaikio ateitiškumo sąvokai. Pastaraisiais metais tyrėja plėtoja branduolinio kultūros paveldo kaip naują mokslinių tyrimų ir industrinės praktikos kategoriją.
______________
Onkalo giluminis radioaktyvių atliekų atliekynas, Pasi Tuohimaa nuotrauka, 2024
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Malūnų g. 3, Vilnius, Lithuania