Tarp bangų | Juno Trio

Thu, 26 Feb, 2026 at 07:00 pm UTC+02:00

Savanorių pr. 1 Helios City 2 aukštas, LT-03116 Vilnius, Lithuania | Vilnius

Fortepijon\u0173 salonas \
Publisher/HostFortepijonų salonas "Organum"
Tarp bang\u0173 | Juno Trio
Advertisement
Tarp bangų - tai kvietimas drauge su Juno trio išplaukti į kelionę per skirtingų epochų išminties prisotintus vandenis. Kintantis laikas, atmintis ir vidinės būsenos švelniai banguos dinamiškoje koncerto programoje.

Vos palikus krantą pasitiks saulėta ir skaidri klasicistinio Josepho Haydno fortepijoninio trio Nr. 45 (Hob. XV:26) muzika. Veržlius, tarsi bangų purslais žėrinčius pasažus čia keičia tyra, natūraliai tekanti melodija, o kūrinį vainikuoja energingi vokiškojo lendlerio ritmai.

Tviskantys vandenys ims tamsėti, tėkmė - lėtėti. Pasirodys lietuviška pakrantė, aptemdyta ką tik pasibaigusio Antrojo pasaulinio karo šešėlio: naują tikrovę pokario Lietuvoje įkūnys Stasio Vainiūno fortepijoninio trio nr. 1 akordai. Šio kūrinio pabaiga - liaudies dainos motyvas, kupinas vilties, kad tokia realybė netruks ilgai.

Antroje koncerto dalyje Bedřicho Smetanos fortepijoninis trio Op. 15 nublokš klausytojus į atvirą, audringą romantizmo jūrą. Čia stichija alsuoja vidine drama, kurioje susipina mylėtos dukters netekties skausmas, šviesūs prisiminimai ir nepalaužiama dvasia.

Kelionės pabaigoje stos naktis, o tamsoje pranykusias krantų linijas nušvies Tōru Takemitsu kūrinys „Tarp potvynių ir atoslūgių“. Tai muzika apie tarpinę būtį: tarp bangų, tarp tylos ir garso, tarp praeities ir dabarties. Laikui tarsi sustojus, kiekvienas garsas tampa šviesos atspindžiu raibuliuojančiame vandens paviršiuje.
Koncertas dviejų dalių.
Programa:
Joseph Haydn (1732–1809)
Fortepijoninis trio Nr. 45 Es-dur, Hob. XV:29
I. Poco allegretto
II. Andantino ed innocentemente
III. Finale. Presto assai
Stasys Vainiūnas (1909-1982)
Fortepijoninis trio Nr. 1
I. Andante molto. Allegro moderato
II. Andante
III. Allegro con brio
pertrauka
Bedřich Smetana (1824–1884)
Fortepijoninis trio g-moll, Op. 15
I. Moderato assai
II. Allegro, ma non agitato
III. Presto
Tōru Takemitsu (1930-1996)
Between tides
Apie atlikėjus
Juno trio - jaunosios kartos kamerinis ansamblis, susibūręs 2024-ųjų vasarą ir šiuo metu studijuojantis prof. dr. Indrės Baikštytės klasėje. Jonas Balsys (fortepijonas), Saulė Buikaitė (smuikas) ir Liudvikas Silickas (violončelė) kartu aktyviai dalyvauja muzikinėse veiklose Lietuvoje ir užsienyje. Juno koncertavo festivaliuose Into The Open, Prima.Studium.Pro, Istorija per muziką, Easter Chamber Music Festival, dalyvavo ECMA sesijose Hagoje (Nyderlandai) ir Berne (Šveicarija), 2024 m. gruodį laimėjo Grand prix apdovanojimą Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos konkurse.
Pianistas Jonas Benjaminas Balsys itin veiklus Lietuvos akademinio bei koncertinio gyvenimo narys. Jis koncertavo įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, kuriuose atstovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Taip pat pusantrų metų buvo Studentų atstovas LMTA Senate bei muzikos fakulteto tarybos posėdžiuose.
Smuikininkė Saulė Buikaitė yra A. Smetonos ir K. Motiekos stipendijų laimėtoja, taip pat gavusi Vilniaus m. Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimą ir Prezidentės D. Grybauskaitės padėką. Nuolat pasirodanti tiek solo, tiek kamerinių ansamblių sudėtyse, atlikėja šiuo metu ir Kremerata Baltica kamerinio orkestro narė.
Violončelininkas Liudvikas Silickas aktyviai koncertuoja ir solo, ir su įvairiais šalies kolektyvais. Atlikėjas griežia prestižinėse salėse ir festivaliuose visame pasaulyje, šiuo metu yra Lietuvos kamerinio orkestro ir Vilniaus miesto ansamblio NIKO narys.
Nuotraukos autorius - Kęstutis Pleita
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Savanorių pr. 1 Helios City 2 aukštas, LT-03116 Vilnius, Lithuania, Savanorių prospektas 1, LT-03116 Vilnius, Lietuva, Vilnius, Lithuania

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Vilnius

Hommage \u00e0 Ingrida
Wed, 25 Feb at 07:00 pm Hommage à Ingrida

Lithuanian National Philharmonic Society

Grupi\u0173 konkursas GARA\u017dAS'26 | TAMSTA
Wed, 25 Feb at 07:00 pm Grupių konkursas GARAŽAS'26 | TAMSTA

A. Strazdelio g. 1, Vilnius, 02102 Vilnius, Lithuania

Social Experiment X Tanyusha Shteinbuk: SPEED-FRIENDING
Wed, 25 Feb at 07:00 pm Social Experiment X Tanyusha Shteinbuk: SPEED-FRIENDING

Pink Poodle bar, Vilniaus g. 23, Vilnius

VILNIAUS KNYG\u0172 MUG\u0116 2026
Thu, 26 Feb at 10:00 am VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2026

LITEXPO

DSN programa | Vilnius
Thu, 26 Feb at 06:00 pm DSN programa | Vilnius

The Art of Living

FESTIVALIO MANIFESTAS. Olivier Dubois \u201eTRAG\u00c9DIE\u201c (FR) | New Baltic Dance
Thu, 26 Feb at 06:30 pm FESTIVALIO MANIFESTAS. Olivier Dubois „TRAGÉDIE“ (FR) | New Baltic Dance

Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Sax Colossus: Coleman Hawkins
Thu, 26 Feb at 08:00 pm Sax Colossus: Coleman Hawkins

Jazz Cellar 11

Dinastia World Dance Congress 2026
Thu, 26 Feb at 09:00 pm Dinastia World Dance Congress 2026

Radisson BLU Lietuva

Vaik\u0173 ir naujagimi\u0173 anesteziologijos ir intensyviosios terapijos aktualijos
Fri, 27 Feb at 10:00 am Vaikų ir naujagimių anesteziologijos ir intensyviosios terapijos aktualijos

AC Hotel by Marriott Vilnius

\u012ek\u016br\u0117j\u0173 meet'as Vilniuje
Fri, 27 Feb at 05:00 pm Įkūrėjų meet'as Vilniuje

RoseHip Vegan Bistro

\u012ek\u016br\u0117j\u0173 meet'up
Fri, 27 Feb at 05:00 pm Įkūrėjų meet'up

RoseHip Vegan Bistro (Pylimo g. 22D / Trakų 2, Vilnius, Lithuania)

Vilnius is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Vilnius Events