TᗩᒍᒪᗩᑎᗪIᗩ ??

Mon Dec 05 2022 at 08:25 pm to Tue Dec 13 2022 at 06:45 pm UTC+07:00

Bangkok Thailand | Bangkok

nowakadventure
Publisher/Hostnowakadventure
T\u15e9\u148d\u14aa\u15e9\u144e\u15eaI\u15e9 ??
Advertisement
TᗩᒍᒪᗩᑎᗪIᗩ ??- Polecimy z Warszawy nocnym połączeniem linii lotniczych Qatar Airways z przesiadką w Doha.
Po przylocie do Bangkoku na lotnisku spotykamy się z naszym serdecznym przyjacielem, który od lat jest lokalnym licencjonowanym przewodnikiem i wielokrotnie pracował z grupami z Polski. Udamy się do hotelu Montien Riverside***** (na pokładzie zimne ręczniczki i przekąska).
Następnie będziemy mieli czas wolny na odpoczynek po podróży, a wieczorem odbędzie się kolacja powitalna podczas rejsu po rzece Praya na pokładzie statku.

Kolejnego dnia po śniadaniu pokażemy Wam Śᴡɪᴀᴛ ᴏᴅ Qᴄʜɴɪ™ https://podroze.nat.travel/swiat-od-qchni/ i udamy się na targ, aby kupić potrzebne produkty na lekcję gotowania w Tingly. Na lunch zjemy to, co przygotujemy podczas lekcji gotowania.
Po południu - w trakcie zwiedzania - zapoznamy się z najważniejszymi zabytkami stolicy Tajlandii, znanymi jako „klejnoty Bangkoku”. Są to przede wszystkim obiekty sakralne, takie jak: świątynia Wat Po – najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku. Wat Po słynie z ogromnego posągu leżącego Buddy. Następnie skierujemy się w stronę Wielkiego Pałacu, który od lat zachwyca turystów swoją architekturą. Następnie udamy się na rejs łodzią długorufową po rzece Chao Praya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu łodzi miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie.
Wieczorem kolacja Street Food w China Town przy Yaowarat lub tradycyjny tajski Street Food w jednej z 10 najlepszych miejscówek w Bangkoku, który uświetni ten intensywny dzień w Bangkoku. Tutaj można obejrzeć film o zaledwie kilku pysznych daniach kuchni Tajskiej:

Tym razem, do hotelu powrócimy tuk-tukami.

Trzeciego dnia wymeldujemy się z hotelu i udamy się na Train Market Talad Rom Hoop - w pobliżu dworca kolejowego Mae-Klong.
To niezwykle lokalne targowisko jest bardzo gwarne. Można tutaj kupić wiele przysmaków kuchni tajskiej. Zioła i przyprawy, jak na przykład: galangal, kafir, trawę cytrynową, chilli czy ryż. Owoce, a nawet gotową mieszankę zupy Tom Yam, którą w domu będzie łatwo przygotować dla gości, którzy przyjdą posłuchać Twoich opowieści z podróży.
Train Market to niecodzienne miejsce, bo zlokalizowane wzdłuż torów. Gdy przejeżdża pociąg, wszyscy kupcy wzdłuż linii kolejowej przestają działać i pospiesznie przymykają stragany, aby przepuścić pociąg. Ich działalność zostaje wznowiona natychmiast po odjeździe pociągu.
Kolejną atrakcją tego dnia będzie wizyta na Targu Wodnym Damnoen Saduak, gdzie będą Państwo mieli możliwość sami potargować się z pokładu łódki. Tajlandia z poziomu kanału wygląda inaczej.
Tego dnia zjemy lunch w lokalnej restauracji Floating Raft - gdzie serwowana jest tradycyjna kuchnia tajska z regionu Kanchanaburi. Restauracja z najlepszym widokiem na słynny „most na Rzece Kwai”. Każdy z Państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście. Przewidujemy także krótką przejażdżkę „koleją śmierci”. W dalszej kolejności odwiedzimy jaskinię Tham Kra Se, w której mieści się posąg Buddy oraz drewniana część mostów tworzących słynną „kolej śmierci”.
Następnie czeka nas podróż łodzią w górę rzeki. Tę noc spędzimy w kolejnym nieoczekiwanym miejscu - w hotelu na tratwach Resort River Kwai Jungle Rafts***. Powitalny drink, rozlokowanie się w pokojach i kolacja powitalna z pokazem tanecznym - Moon Dance Show. W tym hotelu nie ma prądu zatem wieczór spędzimy w kameralnym otoczeniu świec, szumu rzeki i lasu tropikalnego. Istny chillout dla duszy i ciała.
Kolejnego dnia podczas śniadania przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni, a potem wybierzemy się do pobliskiej wioski Monów. Po powrocie do hotelu i wymeldowaniu będzie możliwość spłynięcia rzeką w kapokach (niezapomniana przygoda, dla wszystkich chętnych - spływ trwa ok. 1 godziny).
Kolejną atrakcją będzie interakcja ze słoniami w Taweechai Elephant Camp - przejażdżka oraz kąpiel.
Następnie udamy się do Parku Narodowego Erewan, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (możliwość zażycia kąpieli pod wodospadami).
Lunch w lokalnej restauracji i transfer do Jomitien - okolice Pattaya.
Zameldowanie w hotelu Sunset Park**** - All Inclusive i powitalny drink.
Kolacja powitalna przy basenie z widokiem na morze.
Dzień szósty to czas na relaks na plaży i basenach. Masaże w hotelowym SPA.
Wieczorem wyjedziemy do Pattaya pojazdami typu Songtew na przedstawienie Alcazar Show: barwna rewia Ladyboyów każdemu pozostanie w pamięci.
Po przedstawieniu czas wolny w Pattaya.
Kolejne dwa dni to czas błogiego relaksu, a ostatniego dnia po późnym wymeldowaniu udamy się na nocny lot z Bangkoku do Warszawy.

Tutaj możesz obejrzeć dwuminutowy film na naszym kanale YouTube, który w ekspresowym tempie pokazuje atrakcje Tajlandii:

Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi inspiracjami i pomysłami na podróże po Świecie, to obserwujcie nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/nowakadventure/ , gdzie na bieżąco podrzucamy nasze pomysły.
Każda realizowana przez nas podróż jest bogata w smaki i aromaty. Często uczymy się gotować lokalną kuchnie. Zawsze próbujemy nieoczywiste dania.
Pokazujemy Wam Śᴡɪᴀᴛ ᴏᴅ Qᴄʜɴɪ™. Niektóre przepisy, zrealizowanie w domu, możecie podejrzeć na naszym Blogu: https://podroze.nat.travel/swiat-od-qchni/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Bangkok Thailand, ,Bangkok, Thailand, Bangkok, Thailand

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Bangkok

\u0e07\u0e32\u0e19\u0e17\u0e33\u0e1a\u0e38\u0e0d\u0e15\u0e31\u0e01\u0e1a\u0e32\u0e15\u0e23\u0e40\u0e14\u0e37\u0e2d\u0e19\u0e40\u0e01\u0e34\u0e14 (\u0e18\u0e31\u0e19\u0e27\u0e32\u0e04\u0e21 \u0e52\u0e55\u0e56\u0e55)
Mon Dec 05 2022 at 08:00 am งานทำบุญตักบาตรเดือนเกิด (ธันวาคม ๒๕๖๕)

หอจดหมายเหตุพุทธทาส อินทปัญโญ - สวนโมกข์กรุงเทพ

3rd International Conference on Pharmaceutics & Drug Delivery Systems
Mon Dec 05 2022 at 08:30 am 3rd International Conference on Pharmaceutics & Drug Delivery Systems

Bangkok Thailand

Mastermind in Thailand
Mon Dec 05 2022 at 09:00 am Mastermind in Thailand

Koh samui

6th World Congress on Cancer Science & Hematology
Mon Dec 05 2022 at 09:00 am 6th World Congress on Cancer Science & Hematology

Avani Atrium Bangkok

Taste of Liberation
Mon Dec 05 2022 at 09:00 am Taste of Liberation

Suan Mokkh Bangkok

Solar & Energy Storage Congress SEA 2022
Tue Dec 06 2022 at 08:00 am Solar & Energy Storage Congress SEA 2022

W Bangkok

NTCCaf\u00e9
Tue Dec 06 2022 at 06:00 pm NTCCafé

The Hangover Bangkok

Permance UFE Thailande
Tue Dec 06 2022 at 06:00 pm Permance UFE Thailande

Pullman Bangkok Hotel G

Alec Benjamin: The (Un)Commentary Tour
Tue Dec 06 2022 at 07:00 pm Alec Benjamin: The (Un)Commentary Tour

KBank Siam Pic-Ganesha

Bangkok is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Bangkok Events