Legtöbbünket pánik tölti el, ha arra gondolunk, mit tegyünk, ha pornóval találkozik a gyerekünk, vagy ha már az óvodában szexuális játékok kerülnek elő. Legtöbben arra készülünk, eljön majd egy nagy, őszinte beszélgetés pillanata, holott a szexuális nevelés nem egy nagy, hanem sok-sok kicsi beszélgetés összessége.
Ezeknek a beszélgetéseknek egyik fontos alapköve: a magunk érzéseinek átdolgozása.
Mit érzünk a testünkben, ha a "szex" szót meghalljuk? Mi az első, ami beugrik, ha arra gondolunk, hogy a gyerekünk egy napon szexuális tartalmakkal találkozhat a neten? Hogyan, milyen szavakkal tudunk közelíteni a témához, ha a gyerekünkkel kell ilyesmiről beszélgetni?
A szexuális nevelés még ha nem is tabusított, néha fájdalmasan steril.
Merjük-e megmutatni a gyerekeinknek a mi saját belső tüzünket? (Ha úgy érezzük, olyan már nincs, gyere el, és előkeressük.) Él-e bennem szenvedély, tudok-e a szerelem varázsáról is beszélni, amellett, hogy a veszélyeket megértetem vele?
Hiszed vagy sem, a szexuális nevelés a gyerekünk 0 napos korában kezdődik. Ahogyan a testéhez nyúlunk, ahogyan a nemi szervekről beszélünk, ahogyan a saját testünket kezeljük - ez mind része a folyamatnak.
Erre a műhelyre tehát minden életkorú gyerek édesanyját várom, olyanokat...
...akik nem készen kapott gyereknevelési receptekre vágynak,
...akiknek rendben van, ha elsőre kényelmetlennek tűnő kérdésekkel szembesülnek,
...akik készek szembenézni a maguk szexualitásával is,
...akik meg akarják törni a sokgenerációnyi tabusítást.
Ehhez biztonságos, vajpuhaságú, pillekönnyű teret ajánlok, szívbéli meghallgatással, ítéletek és elvárások nélkül. Csak azzal dolgozunk, amit önként hozol és amivel elbírunk.
A műhelymunkán a sajátélményre helyezzük a hangsúlyt, de valamennyi információt is hozok, amikkel elindulhatunk a szexuális nevelés útján.
------------------------------------
Ez az alkalom egy műhelysorozat 2. része. A következő alkalom:
December 11. (szerda) 17:30-21
Ez a műhelysorozat azoknak szól, akik készek fejest ugrani az anyai önismeret újabb mélységeibe, akik nem elégszenek meg a gyereknevelési könyvekkel, mert tudják, a lényeg nem a fejben, hanem a szívben és a testben történik.
A legnagyobb fejlődést a családunkban valójában azok a változások hívják életre, amik bennünk, szülőként végbemennek.
Ezekre a műhelyekre Titeket hívlak, Anyatársak, ezúttal gyermekeitek nélkül.
Az alkalom díja 10 000 forint, a csoport maximum létszáma 6 fő.
Ha a műhelysorozat 3 alkalmára elköteleződsz, összesen 25000 forintért jöhetsz. (Az alkalmak jövőre is folytatódnak, témák és időpontok hamarosan.)
Ha kérdésed van, keress bátran, beszéljünk, hogy kiderüljön, ez-e az a fajta munka, amire most Neked szükséged van, ami támogat Téged.
Jelentkezni a [email protected] címen tudtok.
Szeretettel várlak!
Fruzsi
---------------------------
Balogh Fruzsi vagyok, egy 12 és egy 9 éves gyerek édesanyja, eredeti végzettségem szerint pedagógus, mediátor, újságíró. 10 éve találkoztam a Kapcsolódó Neveléssel, társalapítója voltam a Kapcsolódó Nevelés Egyesületnek, 6 éve nem csak a módszer oktatója, de az egyesület vezetője is vagyok. Az elmúlt 20 évet önismereti módszerek dzsungelében töltöttem: tapasztalatot szereztem személyiségtipológiák, pszichodráma, családállítás, egyéni terápiák, változatos mozgásmeditációs műfajok, szomatikus módszerek terén. Az elmúlt években számos külföldi kurzuson is részt vettem, az ökofeminista szemléletű Active Hope-tól elkezdve a magzati élményekre fókuszáló regressziós munkán át a táncalapú Deep Focus módszerig. Az általam tartott műhelymunkákon a megszerzett tapasztalataim át- és átszövik a Kapcsolódó Nevelés-alapú munkámat, hogy minél mélyebb, tisztább, jelenlévőbb módon kapcsolódhassam Veletek és azzal, ami a térben történik mindannyiónkkal, és minél könnyebb utat engedhessek a rajtunk átfolyó érzéseknek.
Event Venue
Anyahajó anyaközpont (1098 Bp., Toronyház u. 3/b), Toronyház utca 3, Budapest 1091, Magyarország,Budapest, Hungary