Advertisement
Systemic Consensing: Kreatywny potencjał sprzeciwu czyli jak podejmować mądre decyzje w grupieModuł I
Chcesz doświadczyć większej współodpowiedzialności w grupie, do której należysz: w swoim zespole, klasie lub rodzinie?
Szukasz sposobu, by podwyższyć swój wkład i uczestnictwo podczas podejmowania zbiorowych decyzji, albo/i pragniesz, by wszystkie osoby zostały uwzględnione w trakcie dokonywania grupowego wyboru?
Ciekawi Cię metoda, która wspiera przebieg procesu decyzyjnego w grupie?
Zapraszamy na 2-dniowe warsztaty poświęcone bazowym narzędziom SYSTEMIC CONSENSING, metodzie, która pomaga wypracować najbardziej akceptowalne, kreatywne i zrównoważone rozwiązania w zespołach lub grupach. SC, czyli grupowe podejmowanie decyzji przez uwzględnienie różnorodności i sprzeciwu, to metoda dla osób, które chcą rozstać się z tym „niesmakiem”, jaki miewamy po wielu procesach podejmowania decyzji.
W trakcie Modułu I :
poznasz kontekst grupowego podejmowania decyzji;
poznasz i przećwiczysz Tryb 1. SC – szybkie uzgodnienia;
dowiesz się i przećwiczysz jak słyszeć i integrować sprzeciw;
poznasz i przećwiczysz Tryb 2. – proste uzgodnienia;
doświadczysz procesu moderowania grupy w obszarze podejmowania decyzji;
zaznajomisz się z Trybem 3. – uzgodnienia kreatywne w kontekście ważnych i kompleksowych tematów (Tryb 3. osoba uczestnicząca doświadcza i praktykuje na Module II)
Po tych dwudniowych warsztatach uczestniczki i uczestnicy zyskają narzędzia, które pozwolą im moderować grupę za pomocą dwóch bazowych trybów SC.
Specyfika podejścia Systemic Consensing
Uzgodnienia Systemowe, zamiast tradycyjnego wybierania polegającego na prostym liczeniu głosów „za” i „przeciw”, proponuje dokonywanie wyboru poprzez proces sprawdzający, która z propozycji budzi najmniej zastrzeżeń. Najniższy poziom sprzeciwu i/lub oporu przekłada się na najwyższą akceptację i największą trwałość przyjętego rozwiązania.
Dla kogo?
Dla każdego, kto ma do czynienia z zespołami, grupami, klasami, rodzinami i jakimikolwiek innymi społecznościami.
Warsztaty będą miały szczególne znaczenie dla tych, którzy:
chcą podejmować kroki prowadzące do decyzji, która przejawia największe prawdopodobieństwo bycia wspólną dla wszystkich członkiń i członków grupy;
tęsknią za poczuciem wspólnoty w grupie po zakończeniu głosowania;
pragną tworzyć klimat, w którym wypracowywane rozwiązania są nacechowane stabilnością i uwzględnieniem wszystkich stron;
nie chcą (już) podążać za najgłośniejszymi, najsilniejszymi lub najszybszymi z grupy;
szukają skutecznych narzędzi do podejmowania trwałych i uwzględniających różnorodność decyzji;
nie do końca są zadowoleni ze sposobu doświadczania i praktykowania w naszym życiu demokratycznych wartości.
INWESTYCJA
:: 16-17 kwietnia 2025, Poznań, cena od 390 zł do 1200 zł (widełki-cena do wyboru przez uczestnika/ uczestniczkę):
Klienci indywidualni: od 590 do 1200 zł
Firmy: od 810 do 1200 zł
Szkoły, przedszkola: od 650 do 1200 zł
Szkoły, przedszkola i inne podmioty które maja prawo do zwolnienia z vat z tyt. Ust vat art. 43 ust pkt 29 c (tj. usługa zostanie opłacana co najmniej w 70% z środków publicznych)
Osoby poniżej 24 i powyżej 60 roku życia: od 490 do 1200 zł
wymagana bezzwrotna zaliczka w kwocie 100 zł
0rientacyjne godziny warsztatów: 1 dzień 9.30-17.00, II dzień 9.00-16.30
ZAPISY: https://miejsce-ludzi.com/produkt/systemic-consensing-sc-uzgodnienia-systemowe-systemowe-podejmowanie-decyzji-uwzgledniajacych-wszystkich-16-17-kwietnia-2024-poznan/
Prowadzenie: Magdalena Sendor
Trenerka – Magdalena Sendor o sobie:
„Systemic Consensing poznałam w 2018 r. na 9-dniowym treningu NVC w Francji. Miałam wówczas okazję doświadczyć procesu na realnej i istotnej dla grupy sprawy. Zachwyciłam się. Rok później zaprosiłam Adelheid do Polski, z powodu pandemii pierwsze warsztaty w maju 2020 odbyły się online, kolejne w październiku 2020 już na sali. Po obu warsztatach ćwiczyłam z innymi uczestnikami proces w grupie praktykującej i coraz częściej spontanicznie z różnymi grupami.
Moją główną bazą jest Porozumienie bez Przemocy (NVC), od 2014 jestem certyfikowaną trenerką NVC. NVC dało mi mnóstwo narzędzi troszczenia się o siebie i innych, w relacjach dwuosobowych lub w małych grupach. Systemic Consensing, podobnie jak socjokracja, której się nadal uczę, pokazały mi jak można dbać o efektywność z jednoczesnym uwzględnieniem różnorodności i indywidualnych zakresów tolerancji.
Z wykształcenia jestem dziennikarką i kulturoznawczynią. Na studia te poszłam z ciekawości innych ludzi jak i upodobania do zadawania pytań, dociekań, szukania szerokich odpowiedzi.
Prowadząc szkolenia, mediacje czy coaching szukam wraz z moimi Klientami unikalnego poczucia bycia w harmonii z samym sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych. Pracuję zarówno z osobami indywidualnymi, jak i instytucjami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi, jak i firmami.
Wiele mojej ciekawości i uwagi daję tematyce edukacji i pracy w poczuciu wolności i odpowiedzialności dzięki współpracy ze szkołami demokratycznymi jak i firmami, które szukają nowego stylu zarządzania (organizacje turkusowe czy samo-zarządzanie przez socjokrację)
Pracuję w trzech językach: polski, francuski i angielski.”
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Systemic Consensing, obejrzyj moją rozmowę z Adelheid Schmidt, od której uczyłam się procesu SC.: https://tiny.pl/w3vbhnika-2024-poznan/
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Pietlicka Miejsce Ludzi- NVC i IFS - Poznań, ulica Adama Asnyka 9, 60-832 Poznań, Polska,Poznan, Poland