Swing Easy - Open Air

Thu Jun 17 2021 at 08:00 pm to 10:00 pm

Skwer | Warsaw

Publisher/HostShimSham - warszawski swing
Wracamy do Klubu Akwarium podtrzymując tradycję tanecznych spotkań - w formie zaadaptowanej do panującej rzeczywistości.
Zapraszamy na Swing Easy - Open Air!
Proponujemy Wam:
- korzystanie z przestrzeni i muzyki od 20 do 22 (zachęcamy do przychodzenia ze swoim partnerem)
- cieszenie się muzyka swingową przy miejscach siedzących
Będziemy tańczyć na świeżym powietrzu.
Lokalizacja: Klub Akwarium, Skwer Hoovera, Krakowskie Przedmieście 60A
LINDY HOP
Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. ** wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbugiem, Balboa czy tzw. Vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest socjalny charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.
ROCK'N'ROLL
Rock and roll powstał w USA w połowie lat pięćdziesiątych ** wieku, a jego prekursorami byli Elvis Presley, Bo Diddley, Ritchie Valens, Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly i Eddie Cochran. Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na Rock’n’Roll. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską – nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.
BALBOA
W latach 20. i 30. na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jazzmeni grali szybko, a chętnych do tańca było wielu. Sale balowe pękały w szwach, a tancerze przebierali nogami od zmierzchu do świtu. Nie ma tempa zawrotnego – jest tempo do Balboa. Nie ma zbyt małej przestrzeni na parkiecie – jest miejsce na Balboa.

Więcej informacji o tańcach swingowych i zajęcia regularne znajdziesz na www.shimsham.pl

Event Venue & Nearby Stays

Skwer, Krakowskie Przedmieście 60A, 00-322 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Music in WarsawEntertainment in Warsaw

Sharing is Caring: