Stella Burns, Marmalsana i The Uncarved Block u Začaranoj Močvari

Sun, 30 Mar, 2025 at 07:30 pm UTC+02:00

Trnjanska struga 34, 10000 Zagreb, Croatia | Zagreb

Klub Mo\u010dvara
Publisher/HostKlub Močvara
Stella Burns, Marmalsana i The Uncarved Block u Za\u010daranoj Mo\u010dvari
Advertisement
Čudesni miks na jednom mjestu: americana pjevač kojeg hvali Mick Harvey, bliskoistočni impro i zagrebački sanjivi shoegaze!
Kada ti je americana ili folk-rock glazbeni put kojim se želiš baviti, hvale te Joey Burns iz Calexica i Mick Harvey, koji ti i gostuje na albumu uz Kena Stringfellowa i druge glazbenike, onda je jasno da zaslužuješ pažnju i šire publike. Upravo to se može reći za talijanskog multiinstrumentalistu Gianlucu Mariju Soracea poznatijeg pod umjetničkim imenom Stella Burns.
Začarana Močvara:
𝗦𝗧𝗘𝗟𝗟𝗔 𝗕𝗨𝗥𝗡𝗦 (Italija)
𝗧𝗛𝗘 𝗨𝗡𝗖𝗔𝗥𝗩𝗘𝗗 𝗕𝗟𝗢𝗖𝗞 (Zagreb)
𝗠𝗔𝗥𝗠𝗔𝗟𝗦𝗔𝗡𝗔 (Njemačka/Egipat/Libanon)
Nedjelja 30.3.2025., vrata 19:30, početak 20:30
Upad u pretprodaji: 8 €
Upad na dan događanja: 11 €
Ulaznice: https://bit.ly/ulaznice-stella-burns-marmalsana-the-uncarved-block
▬▬▬
𝗦𝗧𝗘𝗟𝗟𝗔 𝗕𝗨𝗥𝗡𝗦 (Italija)
Gianluca je od početka svoje karijere naginjao glazbenim stilovima koji dolaze iz SAD-a. Prvo je svirao u bendu Hollowblue da bi se 2011. osamostalio i krenuo raditi pod imenom Stella Burns. Prvi album, “Stella Burns Loves You” objavio je 2014. da bi zatim odradio veliki broj koncerata u Italiji, ali i drugim zemljama. Razvoj njegove karijere usporila je pandemija koronavirusa zbog koje je on razmišljao i o prekidu glazbenog rada, ali se ipak vratio na scenu i prošle godine objavio sjajan album “Long Walks In The Dark”.
Na tom albumu u goste su mu došli spomenuti Mick Harvey i Ken Stringfellow, a sam album je predstavio Stella Burns kao jednog od zanimljivijih europskih glazbenika koji su odabrali americanu za svoj stil. Album je dobio pažnju kritike i publike, a Stella Burns će se napokon predstaviti i zagrebačkoj publici, da se uvjerimo u istinitost riječi Joeyja Burnsa koji je o Stelli Burns ovo rekao:
“With each repeated listen to Stella Burns” “Long Walks In The Dark” I am pulled in by the magic of his voice and the neon glow these songs paint much like a series of nocturnes with simple and soulful arrangements. I”m reminded of artists like Lou Reed, Elliott Smith and Bill Callahan who captivate a space and create evocative depth and vibe with their stories and voices. There”s a lot of beauty, tenderness and strength in the performances with just the right amount of variety of sounds to keep each song alluring and intriguing. “
https://www.facebook.com/stellaburnssinger
https://www.instagram.com/stellaburnslovesyou
https://open.spotify.com/artist/7A91QhhagqyGnBW3DTo9nt?si=m-tYENv1Rq-bySC9SIzJQg
Stella Burns - Long Black Train

▬▬▬
𝗧𝗛𝗘 𝗨𝗡𝗖𝗔𝗥𝗩𝗘𝗗 𝗕𝗟𝗢𝗖𝗞 (Zagreb)
The Uncarved Block je mladi zagrebački shoegaze/dream pop kantautor/bend o kojem nećete puno naći na internetu, ali koji će vas oduševiti svojom energijom i sanjivim ugođajem kojeg donosi. Iza imena stoji Tin Tičinović, a nedavno je snimljen prvi album nazvan “Surrender”. Na ovom koncertu će svirati ponešto reduciraniju, intimniju i direktniju verziju pjesama.
Za svoju glazbu kaže: “Kao što samo ime nalaže, glavna ideja i vodilja projekta je stvaranje kao reakcija čistog uma i duha, nelimitirano ili određeno fiksnim smjernicama, ugođajima, podražajima. Muzičke ideje su slobodne i tako se manifestiraju. Pjesme poprimaju obilježja shoegazea, dream popa, alternativnog & indie rocka i ostalog. Glazba prodire u srž i izaziva prirodni osjećaj, s ambijentom opkoljenim drvećem i krošnjom. Ostavlja osjećaj mirnoće, staloženosti i snage.“
https://www.instagram.com/theuncarvedblock_
https://open.spotify.com/artist/7nYplhGzsSOsaTRcrO7B76?si=2Qqa2KLXS0eIuWGRSoUQpA
The Uncarved Block - Look me in my face

▬▬▬
𝗠𝗔𝗥𝗠𝗔𝗟𝗦𝗔𝗡𝗔 (Njemačka/Egipat/Libanon)
Marmalsana je minimalistički trio koji djeluje u Berlinu, a koji je sačinjen od glazbenika iz Egipta, Libanona i Njemačke. Burkhard Beins (udaraljke), Maurice Louca (akustična gitara), and Tony Elieh (akustični bass) sviraju u brojnim drugim jazz/impro projektima, a Beins i Elieh su članovi bliskoistočne eksperimentalne supergrupe Karkhana koja je svojim albuma od prije par godina stekla značajno ime u svjetskim okvirima. Marmalsana je nastala kada su se Beins i Elieh odlučili preseliti u Berlin te svoriti muzički impro kolektiv. Njihov prvi album je objavljen prošle godine, a dobio je pohvale i uglednih časopisa poput The Wire:
“The musical blend is truly all its own. The strings display a Middle Eastern attack approach, but their primary language is free improv, with a certain chamber feel and some aggressively deep approaches to percussion. Beautiful stuff.” — The Wire, October 2024
https://rupturedthelabel.bandcamp.com/album/marmalsana
https://open.spotify.com/artist/6trEi2OBz5o9l6e3RRqjYZ?si=tAVQF-QGRSGWMAv-AO6Uqg
▬▬▬
Začarana Močvara
https://mochvara.hr/zacarana-mocvara/
Koncert je podržan od strane Liveurope mreže. Mreža Liveurope sufinancirana je kroz program Kreativne Europe Europske unije.
Močvara on the web:
https://mochvara.hr
Spotify (nadolazeći koncerti)
https://sptfy.com/mochvara
Bar i cijene pića:
https://mochvara.hr/bar/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Trnjanska struga 34, 10000 Zagreb, Croatia, Trnjanska struga 32, HR-10000 Zagreb, Hrvatska,Zagreb, Croatia

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Zagreb

HIT KOMEDIJA \/ AKO SAM \u017dENA, NISAM KONJ @ ZAGREB
Sat, 29 Mar, 2025 at 08:00 pm HIT KOMEDIJA / AKO SAM ŽENA, NISAM KONJ @ ZAGREB

Scenoteka Zagreb

 Godsmack with Special Guests P.O.D & Drowning Pool!
Sun, 30 Mar, 2025 at 07:00 pm Godsmack with Special Guests P.O.D & Drowning Pool!

Boćarski Dom

Kod Handela doma
Sun, 30 Mar, 2025 at 08:00 pm Kod Handela doma

Kazalište Kerempuh

Avant metal free jazz no wave koncert: ZU i Svojat u Mo\u010dvari
Mon, 31 Mar, 2025 at 08:00 pm Avant metal free jazz no wave koncert: ZU i Svojat u Močvari

Trnjanska struga 34, 10000 Zagreb, Croatia

MEETEX
Tue, 01 Apr, 2025 at 08:30 am MEETEX

Hilton Conference & Event Center Zagreb

Tito & Tarantula Brincamos tour - Zagreb
Wed, 02 Apr, 2025 at 08:00 pm Tito & Tarantula Brincamos tour - Zagreb

Boogaloo Zagreb

CORE PROCESS CRANIOSACRAL
Thu, 03 Apr, 2025 at 09:00 am CORE PROCESS CRANIOSACRAL

Centar Snaga namjere

Apr.4-7 Plitvice Lakes & Waterfalls NP in Croatia- UNESCO's World Heritage
Fri, 04 Apr, 2025 at 01:00 pm Apr.4-7 Plitvice Lakes & Waterfalls NP in Croatia- UNESCO's World Heritage

Zagreb Airport (ZAG)

Zagreb is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Zagreb Events