Spotkanie ze Szczepanem Twardochem | premiera "Chołodu"

Tue Nov 29 2022 at 07:00 pm

Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw | Warsaw

Wydawnictwo Literackie
Publisher/HostWydawnictwo Literackie
Spotkanie ze Szczepanem Twardochem | premiera "Cho\u0142odu"
Advertisement
Wydawnictwo Literackie, Empik Go i Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw zapraszają na warszawską premierę „Chołodu” Szczepana Twardocha – powieści i superprodukcji na jej podstawie. To inspirowana polarnymi wyprawami autora opowieść o wielkiej podróży przez Arktykę.
Spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 29 listopada, o godz. 19.00 w Hotelu Bristol, poprowadzi Katarzyna Kasia.
Na miejscu będzie możliwość zakupu książki i odsłuchania fragmentów audiobooka.
Darmowe wejściówki na spotkanie dostępne są na stronie GoingApp: https://goingapp.pl/wydarzenie/spotkanie-ze-szczepanem-twardochem-premiera-cholodu/listopad-2022

Pochodzący z Górnego Śląska Konrad Widuch (w tej roli w wersji audio Bartłomiej Topa) jest weteranem Wielkiej Wojny, komunistą całym sercem oddanym rewolucji. Po wojnie razem z Karolem Radkiem wyjeżdża do sowieckiej Rosji i wciela w życie proletariacki porządek, walcząc w szeregach Konarmii w wojnie 1920 roku. Rewolucja jednak pożera własne dzieci. Podczas czystek 1937 roku towarzysz Widuch jako „stary bolszewik” zostaje aresztowany, skazany i wysłany do łagru, z którego jednak ucieka i tak zaczyna się jego podróż przez śniegi, lody i tundrę.
Uchodząc przed sowiecką sprawiedliwością w towarzystwie niewidomego wora w zakonie i błatnej imieniem Ljubow, Widuch trafia w końcu do tajemniczej osady, nazywanej przez jej mieszkańców Chołodem. Żyją w niej oni zgodnie z rytmem surowej, polarnej natury, hodują renifery, polują na foki i niedźwiedzie, mówią swoim językiem i nigdy nie słyszeli o Stalinie.
Do czasu…
"Chołod" jest opowieścią o rozczarowaniu ideami. O losie jednostki rzuconej w wir historii i o chwili wytchnienia, jaką bohater znajduje poza cywilizacją. Jest to jednak tylko chwila, albowiem rosyjski Behemot uparcie podąża śladem ex-towarzysza Widucha.
Wtorek, 29 listopada, godz. 19.00, warszawski Hotel Bristol, Warszawa
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: