Sport wolny od dyskryminacji. Jak pracować z różnorodną grupą?

Sat Jul 03 2021 at 10:00 am to Sun Jul 04 2021 at 06:00 pm

Spółdzielnia Socjalna WOLA | Warsaw

Kobieca Akademia Pi\u0142karska
Publisher/HostKobieca Akademia Piłkarska
Sport wolny od dyskryminacji. Jak pracowa\u0107 z r\u00f3\u017cnorodn\u0105 grup\u0105?
Advertisement
Warsztaty dla trenerek sportowych i nauczycielek WF o mechanizmach dyskryminacji i wykluczenia w sporcie
Każda drużyna i grupa sportowa składa się z osób o różnym pochodzeniu i doświadczeniu a mechanizmy wykluczenia i dyskryminacji mogą się uaktywniać podczas treningów i zawodów. Czy zawodniczka/zawodnik pochodząca/y z innego kraju, o innym kolorze skóry, nieheteronormatywna/y, z niepełnosprawnością ma szanse na pełne uczestnictwo w zajęciach, które prowadzę? Jakie są mechanizmy wykluczenia w sporcie? Co mogę zrobić, żeby zapobiegać dyskryminacji w drużynie/ klasie? Jak reagować, kiedy zawodnik/ zawodniczka zostanie wykluczony/a przez grupę? Jak wspierać osoby zagrożone dyskryminacją, które dołączą do drużyny/ klubu? Co zrobić, żeby różnice w grupie skutkowały współpracą pomiędzy zawodniczkami i zawodnikami a nie ich wykluczeniem?
Podczas warsztatów przyjrzymy się zagadnieniom wykluczenia i dyskryminacji, przeanalizujemy konkretne przypadki ze świata sportu, od piłki nożnej po hokej na lodzie i inne dyscypliny drużynowe i indywidualne, zbadamy relacje zachodzące między grupami mniejszościowymi i większościowymi. Warsztat będzie z jednej strony okazją do refleksji nad własnym doświadczeniem a z drugiej inspiracją do wspólnego opracowania i wypróbowania różnych sposobów reagowania na wykluczenie i dyskryminację w grupach i drużynach sportowych.
Kogo zapraszamy?
Na warsztaty zapraszamy trenerki sportowe (w tym trenerki dyscyplin paraolimpijskich) i nauczycielki WF, zainteresowane zdobywaniem kompetencji w zakresie pracy z różnorodną grupą.
Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 3 i 4 lipca 2021r. w lokalach Spółdzielni Socjalnej „Wola”, ul. Smocza 3A.
Lokal jest dostępny dla osób poruszających się na wózku, podczas warsztatów zapewnimy tłumaczenie z/na PJM.
Organizator zapewnia wyżywienie.
Uczestnictwo jest bezpłatne.
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://www.fundacjadlawolnosci.org/sport-wolny-od-dyskryminacji-warsztaty/
Warsztaty są częścią projektu Piłka nożna kobiet* narzędziem zmian, zorganizowanego przez Fundację Dla Wolności/ Etnoliga dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Prowadzące:
Joanna Burzydło – od dziecka związana ze sportem, głównie drużynowym, aktualnie odkrywa dla siebie dyscypliny indywidualne, wytrzymałościowe. W ramach współpracy z fundacją Autonomia zorganizowała i prowadziła warsztaty rowerowe dla kobiet, dziewczyn w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Koncentruje się na wzmacnianiu pozycji i znaczenia kobiet uprawiających sport oraz na szerzeniu idei równości i dostępności w sporcie. Przez kilka lat związana z Krakowskim Klubem Sportowym KKS Krakersy, którego misją było stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uprawiania sportu dla osób ze społeczności LGBTQ+. Była zawodniczka KS Cracovia 1906 Hokej Kobiet.
Absolwentka ** Szkoły Trenerów organizowanej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych dla młodzieży i kompetencji miękkich dla osób dorosłych.
Ewa Rutkowska – absolwentka filozofii (UW) i Szkoły Nauk Społecznych (PAN). Od 2000 roku pracuje jako nauczycielka filozofii w liceum, pracowała też w szkołach z programem Matury Międzynarodowej oraz prowadziła zajęcia ze studentami/studentkami w kwestiach równości szans.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Spółdzielnia Socjalna WOLA, ul. Smocza 3, 01-012 Warsaw, Poland, Warsaw

Discover more events by tags:

Sports in Warsaw

Sharing is Caring: