Spektakl: Gdzie ty, gdzie ja?

Sun Feb 05 2023 at 06:00 pm

Dom Kultury Zacisze | Warsaw

Warsztaty Teatralne
Publisher/HostWarsztaty Teatralne
Spektakl: Gdzie ty, gdzie ja?
Advertisement
5.02.2023, godz.18.00. Spektakl dla widzów 16+
Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek. Zapisy telefoniczne od 30.01.23 w Sekretariacie DK Zacisze.
Ludzie na rozdrożu. Ludzie szukający sensu życia. Ludzie, którzy nie pasują do świata. Ludzie, którzy są smutni albo tacy, którym wydaje się, że są smutni, bo stracili kontakt z sobą. Ludzi wciągnięci przez współczesne życie w tryby kapitalizmu wypełniają pokornie swoją rolę czasem do całkowitego wyczerpania, wypalenia… Aż nagle ktoś chce, próbuje zmienić zasady gry - wstrząsnąć sobą, wstrząsnąć tym drugim, zawrócić nurt rzeki, spróbować czegoś innego.
Nasi bohaterowie przeglądają się jak w zwierciadle w oczach swoich bliskich, wzywają ich na pomoc, wzywają ich do zmiany… Czy przyjaciółki zainspirują się nawzajem do lepszego życia czy nadal będą się pogrążać w autodestrukcyjnym tańcu? Czy kochankowie wrócą do siebie, by budować relację w oparciu o szczerość? Czy aktywista - amant jest w stanie wznieść się ponad przygodne romanse i pracować na rzecz autentycznej zmiany świata?
A co jeśli udałoby się uciec w świat fantazji? Epicko „dać nogę” do świata dziecięcych marzeń… Czy świat fantazji jest ratunkiem, ucieczką? Czy ucieczka się uda...? Czy jest w ogóle możliwa...? a może to kolejna pułapka?
„Gdzie ty, gdzie ja?” to pokaz scen warsztatowych, powiązanych w formę spektaklu, w których występują uczestnicy Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych (WSAD). Podczas semestralnych warsztatów uczestnicy pracowali nad wybranymi scenami, aby powołać do bycia pełnokrwiste postaci sceniczne. Poruszana w spektaklu problematyka jest bliska współczesnym dylematom egzystencjalnym, potraktowana jest w sposób poważny – choć często z dobrodusznym puszczeniem oka, by naszych słabości nie traktować zbyt surowo…

Termin:
5.02.2023, godz.18.00
Miejsce:
Dom Kultury Zacisze
Blokowa 1, Warszawa

Prowadzenie warsztatów, reżyseria, opracowanie muzyczne: Ewa Małecki
Występują:
Dominika Młodnicka
Marta Krasoń
Marcin Michalak
Natalia Awtoniuk
Adam Dudziński
Gabriela Wolszczak
Patryk Jerzak
Angelika Ziółkowska
Maciej Bartylak
Aleksandra Turowska
Paulina Radomska
Pamela Mróz
Ewa Małecki – absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz mistrzowskiego kursu reżyserii filmowej „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Reżyseruje spektakle telewizyjne i teatralne, seriale audio i słuchowiska, czytania sceniczne oraz formy wizualne. Laureatka TEATROTEKAFEST 2019, Gold Remi na WORLDFEST HOUSTON 2020, SCRIPT PRO AUDIO 2020, Don Kichot 2020.

WSAD to propozycja intensywnej nauki aktorstwa dla osób dorosłych. Szkoła adresowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwinąć umiejętności aktorskie, ale także do tych, którzy pragną lepiej poznać samych siebie. U podstaw programu leży przekonanie, że pełną paletę stanów emocjonalnych i ludzkich zachowań mamy w sobie. Każdą postać można nie tylko zagrać, ale i w sobie znaleźć. Przekonują się o tym kolejni Uczestnicy WSAD.
Więcej informacji o WSAD: https://warsztaty-teatralne.pl/wsad.html
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: