Spektakl: Gdzie ty, gdzie ja?

Sun Feb 05 2023 at 06:00 pm to Sun Mar 05 2023 at 07:00 pm

Dom Kultury Zacisze | Warsaw

warsztaty teatralne
Publisher/Hostwarsztaty teatralne
Spektakl: Gdzie ty, gdzie ja?

5.02.2023 godz.18.00. Spektakl dla widzów 16+


Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek. Zapisy telefoniczne od 30.01.23 w Sekretariacie DK Zacisze.


Ludzie na rozdrożu. Ludzie szukający sensu życia. Ludzie którzy nie pasują do świata. Ludzie którzy są smutni albo tacy którym wydaje się że są smutni bo stracili kontakt z sobą. Ludzi wciągnięci przez współczesne życie w tryby kapitalizmu wypełniają pokornie swoją rolę czasem do całkowitego wyczerpania wypalenia… Aż nagle ktoś chce próbuje zmienić zasady gry - wstrząsnąć sobą wstrząsnąć tym drugim zawrócić nurt rzeki spróbować czegoś innego.


Nasi bohaterowie przeglądają się jak w zwierciadle w oczach swoich bliskich wzywają ich na pomoc wzywają ich do zmiany… Czy przyjaciółki zainspirują się nawzajem do lepszego życia czy nadal będą się pogrążać w autodestrukcyjnym tańcu? Czy kochankowie wrócą do siebie by budować relację w oparciu o szczerość? Czy aktywista - amant jest w stanie wznieść się ponad przygodne romanse i pracować na rzecz autentycznej zmiany świata?

A co jeśli udałoby się uciec w świat fantazji? Epicko „dać nogę” do świata dziecięcych marzeń… Czy świat fantazji jest ratunkiem ucieczką? Czy ucieczka się uda...? Czy jest w ogóle możliwa...? a może to kolejna pułapka?


„Gdzie ty gdzie ja?” to pokaz scen warsztatowych powiązanych w formę spektaklu w których występują uczestnicy Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych (WSAD). Podczas semestralnych warsztatów uczestnicy pracowali nad wybranymi scenami aby powołać do bycia pełnokrwiste postaci sceniczne. Poruszana w spektaklu problematyka jest bliska współczesnym dylematom egzystencjalnym potraktowana jest w sposób poważny – choć często z dobrodusznym puszczeniem oka by naszych słabości nie traktować zbyt surowo…


Termin:

5.02.2023 godz.18.00


Miejsce:

Dom Kultury Zacisze

Blokowa 1 Warszawa


Prowadzenie warsztatów reżyseria opracowanie muzyczne: Ewa Małecki


Występują:

Dominika Młodnicka

Marta Krasoń

Marcin Michalak

Natalia Awtoniuk

Adam Dudziński

Gabriela Wolszczak

Patryk Jerzak

Angelika Ziółkowska

Maciej Bartylak

Aleksandra Turowska

Paulina Radomska

Pamela Mróz


Ewa Małecki – absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz mistrzowskiego kursu reżyserii filmowej „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Reżyseruje spektakle telewizyjne i teatralne seriale audio i słuchowiska czytania sceniczne oraz formy wizualne. Laureatka TEATROTEKAFEST 2019 Gold Remi na WORLDFEST HOUSTON 2020 SCRIPT PRO AUDIO 2020 Don Kichot 2020.


WSAD to propozycja intensywnej nauki aktorstwa dla osób dorosłych. Szkoła adresowana jest do wszystkich którzy chcą rozwinąć umiejętności aktorskie ale także do tych którzy pragną lepiej poznać samych siebie. U podstaw programu leży przekonanie że pełną paletę stanów emocjonalnych i ludzkich zachowań mamy w sobie. Każdą postać można nie tylko zagrać ale i w sobie znaleźć. Przekonują się o tym kolejni Uczestnicy WSAD.


Więcej informacji o WSAD: https://warsztaty-teatralne.pl/wsad.html

Event Venue

Dom Kultury Zacisze, Blokowa 1, 03-641 Warszawa, Polska, Warsaw, Poland

Tickets

USD 0.00

Sharing is Caring: