Spektakl „Mironlandia”

Sat Jun 12 2021 at 07:00 pm to 08:30 pm

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warsaw

Publisher/HostInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Spektakl w reżyserii Aleksandry Skorupy i Pameli Leończyk.
„Mironlandia” przedstawia wojnę jako moment, w którym kategorie zła i dobra w końcu określone są wyraźnie, a wspólny wróg daje możliwość solidaryzacji. Buduje siłę i więzi, o które człowiek wcześniej by się nie posądzał. Ludzie są razem, blisko, niezależnie od wszystkiego, co dzieliło ich do tej pory.
Twórcy spektaklu przyglądają się temu, jak wyglądało codzienne życie podczas Powstania Warszawskiego. To utopijna opowieść, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością, a postaci fikcyjne z autentycznymi uczestnikami Powstania Warszawskiego. „Mironlandia” jest pretekstem do rozmowy o tym, czym było bohaterstwo kiedyś i czym jest dziś.
Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności i zorganizowane zgodnie z obowiązującą w IT dyscypliną sanitarną. Bezpłatne zaproszenia na spektakl można pobrać na stronie www Instytutu Teatralnego oraz w serwisie GoOut.net. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim gościom Instytutu i ograniczoną liczbę miejsc na widowni, uprzejmie prosimy o przemyślane pobieranie zaproszeń oraz o przybycie kilkanaście minut przed planowanym rozpoczęciem przedstawienia w celu wypełnienia formularza kontaktowego COVID-19.
„Mironlandia”: 12 czerwca o godz. 19:00
Pokaz odbędzie się w ramach konkursu The Best Off.
Reżyseria: Aleksandra Skorupa / Pamela Leończyk
Scenografia/ Światło/ Projekcje wideo: Tomasz Schaefer
Muzyka: Jerzy Włodarczyk
Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Make-up: Zuzanna Dudek
Produkcja: Aleksandra Skorupa/ Marta Seredyńska - Fundacja Rezonanse Kultury
Występują: Kamila Banasiak / Weronika Warchoł / Sebastian Dudała / Maciej Dmochowski oraz Powstańcy Warszawscy z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22
Scenariusz na podstawie: „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, „Miron. Wspomnienia o poecie” Hanny Kirchner, „Wycieczki do Egiptu” Mirona Białoszewskiego oraz „Sierpniowych dziewcząt ‘44” Patrycji Bukalskiej.

Event Venue & Nearby Stays

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: