Spacery UNESCO. Pałace Wersalu | wykład online

Wed Jul 28 2021 at 06:30 pm to 08:00 pm

Centrum Interpretacji Zabytku | Warsaw

Centrum Interpretacji Zabytku
Publisher/HostCentrum Interpretacji Zabytku
Spacery UNESCO. Pa\u0142ace Wersalu | wyk\u0142ad online Zapraszamy na wykład z cyklu: Spacery UNESCO!
? Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Więcej informacji poniżej.
Bilety 5 zł ? http://bityl.pl/U8Tow
Nieopodal Paryża zachowało się miejsce – symbol wielkości Francji. Miejsce związane z ideą państwa, która po wsze czasy łączona będzie z imieniem Króla Słońce, Ludwika XIV i jego następców. Na to imponujące założenie rezydencjonalno-ogrodowe patrzeć można z wielu perspektyw.
Wersal bowiem to nie tylko królewska rezydencja, ale także miasto o przemyślanym układzie urbanistycznym, wyrosłe nieopodal pałacu. To tu, w bliskości dworu posadowiono siedziby arystokracji, klasztory fundowane przez królowe Francji, pawilony muzyczne i sportowe, jak też stajnie królewskie.
Przedstawimy różnorodność Wersalu na tle historii – od monarchii do Republiki.

? Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą artystyczną XVIII wieku (sztuki piękne, rzemiosło artystyczne, obyczajowość), twórczością amatorską w XVIII wieku, grafiką dawną (głównie polską i francuską XVIII i XIX wieku), a także historią kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

____________________
ℹ️Informacje o wydarzeniu online
Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.
Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.
____________________
Więcej wykładów: https://muzeumwarszawy.pl/wyklady-centrum-interpretacji.../

Event Venue & Nearby Stays

Centrum Interpretacji Zabytku, Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: