Spacer po Alei Szucha i zwiedzanie Mauzoleum Walki i Męczeństwa.

Sun Mar 26 2023 at 10:00 am

Plac Unii Lubelskiej w Warszawie | Warsaw

Warszawski Przewodnik
Publisher/HostWarszawski Przewodnik
Spacer po Alei Szucha i zwiedzanie Mauzoleum Walki i M\u0119cze\u0144stwa.
Advertisement
Aleja swoją nazwę zawdzięcza ogrodnikowi Janowi Christianowi Szuchowi, który był właścicielem znajdującego się tu folwarku. Dzisiaj po wielu dziesięcioleciach jest urokliwą ulicą, która pomimo swojego położenia, nadal zachowuje kameralny klimat. Długą drogę przeszła Aleja Szucha od zielonych terenów, poprzez skupisko carskich koszar, aż do reprezentacyjnej ulicy, przy której wybudowano pierwsze w niepodległej Polsce ministerstwo. Chociaż dzisiaj kojarzona głównie z mrocznym czasem okupacji, ma swoją długą historię i wiele obiektów, które kryją niejedną tajemnicę. Aleja Szucha, wraz z otaczającymi ją terenami, to świetne miejsce na spacer, na który zapraszam już 22 stycznia 2022 roku.
Spacer będzie dzielił się na dwie części. W części pierwszej przespacerujemy się po Alei Szucha i okolicach, zaś w drugiej zwiedzimy Mauzoleum Walki i Męczeństwa w gmachu dawnego Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Gmach MWRiOP zyskał ponurą sławę podczas okupacji, kiedy w jego murach umieszczono Urząd Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego. Katownia przy Szucha to jedno z tych miejsc, które najdobitniej opowiada nam o tragicznym okresie okupacji.
W cenę biletu na spacer jest wliczona cena biletu do Mauzoleum Walki i Męczeństwa (10 PLN).
Na spacer zapraszam 22 stycznia o godzinie 11:00. Spotykamy się pod wschodnią rogatką przy Placu Unii Lubelskiej. Spacer zakończymy 2,5 godziny później na dziedzińcu gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Spacer poprowadzi historyk, varsavianista i licencjonowany przewodnik warszawski - Adrian Sobieszczański
Czas spaceru - do 2,5 godzin.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Plac Unii Lubelskiej w Warszawie, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: