Sobota z medytacją (według Osho i inne)

Sat Sep 18 2021 at 10:00 am to 06:00 pm

MyMeditation.Space | Warsaw

MyMeditation.Space
Publisher/HostMyMeditation.Space
Sobota z medytacj\u0105 (wed\u0142ug Osho i inne) Zapraszamy Was serdecznie na wspólny czas medytacji i narzędzi, które pomagają się spotkać głębiej ze sobą samym/samą, a przez to być głębiej w relacjach z innymi ludźmi.
Żyjemy w ciągłym pośpiechu, w natłoku spraw i obowiązków, zakładamy różne maski po to, by przetrwać, dać radę w świecie pełnym oczekiwań. Życie w taki sposób rodzi w nas masę napięć chronicznych, które nie pozwalają nam żyć w zgodzie z naszym prawdziwym „Ja”, z głosem naszej duszy.
Zapraszamy Was na wspólne zrzucanie napięć, zdejmowanie masek, wyjście poza schematy działań, strefę komfortu stereotypy, analityczny umysł. Wszystko po to, by z szacunkiem do EGO, wyjść poza nie i poczuć przestrzeń serca łącząc się z wyższą Świadomością.
Cykl medytacji wykonywany po kolei pozwala w prosty sposób poczuć się głębiej, wzmocnić mięsień obecności, być bardziej świadomym siebie, oderwać od natłoku myśli, zmęczyć pozytywnie ciało i bardziej zakorzenić w nim, zamieszkać w sobie, w czuciu, pomaga także przez to w większej ekspresji siebie.
Stan obecności utrzymuje się w nas, gdy na kryzys, stres, czy inne problemy odpowiedzią jest medytacja. Taki stan naturalnie „wgrywa się” w nasze ciało, zaczynamy żyć z innego miejsca, inaczej postrzegać rzeczywistość, która nas otacza. Zapraszamy do wspólnego wzmacniania stanu obecności oraz odreagowania napięć, uwolnienia energii poprzez swobodną ekspresję.
Podczas warsztatów doświadczymy medytacji, w tym medytacji w ciszy, medytacji aktywnych według Osho (np. Dynamiczna, Kundalini, Oddychanie Czakrami), elementów Ruchu Autentycznego i relaksacji.
KORZYŚCI MEDYTACJI - kilka faktów z badań przeprowadzonych na świecie:
– Medytacja zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za pozytywne emocje i doświadczenia emocjonalne, co przekłada się na wyższy poziom satysfakcji z życia, polepszenie samopoczucia i zmniejszenie napięcia (badanie przeprowadzone przez znanego amerykańskiego naukowca Richarda Davidsona)
– Medytacja zwiększa odporność organizmu. Grupę osób poddanych treningowi medytacyjnemu uczestniczących w programie badawczym zaszczepiono na grypę. Szczepionkę podano również osobom niemedytującym. Okazało się, że najwyższe stężenie przeciwciał miały osoby medytujące (badanie przeprowadzone przez Richarda Davidsona).
– Medytacja sprawia, że mózg – tak jak mięśnie – staje się większy. Medytacja wpływa na wzrost tkanek kory mózgowej w częściach odpowiedzialnych za odbiór i analizę informacji z narządów zmysłów oraz podtrzymanie świadomości, skupienia, koncentracji i uwagi (badania przeprowadzone przez grupę amerykańskich badaczy m.in. z Yale i Harvard University, USA).
– Struktura mózgu zmienia się już po ośmiu tygodniach codziennej, 30-minutowej medytacji. Największe zmiany zachodzą w hipokampie, czyli w tej części mózgu, która odpowiada za zdolność uczenia się, samoświadomość, uczucia i introspekcję (Massachusetts General Hospital, Boston, USA).
– Medytacja chroni przed zmianami starczymi w mózgu, a także przed demencją (Emory University, Atlanta, USA).
– Osoby, które medytują, lepiej zapamiętują i są w stanie przetworzyć większe ilości informacji (Harvard University, USA).
– Medytacja uważności łagodzi stres, redukuje objawy depresji oraz lęku (Lippincott Williams & Wilkins).
Źródło: https://www.hellozdrowie.pl/artykul-medytacja-jest-dla.../
Miej ze sobą:
1. Luźny strój i ciepłe skarpety.
2. Butelkę wody.
3. Nie jedz nic „ciężkiego” przed warsztatem.
4. Podczas wydarzenia online zadbaj o swoją przestrzeń, tak by nikt jej nie zakłócał. Możesz mieć w pobliżu koc, matę, wodę do picia.
Kiedy?:
18 września 2021 r. (sobota)
Godziny
10.00 – 18:00
* nie planuj nic po medytacji, zajęcia mogą się odrobinę wydłużyć.
Cena dla uczestników zapisujących się pojedynczo to 200 zł,
Cena dla osób zapisujących się parami to po 150 zł/os.
*Można uczestniczyć w wydarzeniu także online.
Zapraszamy też osoby, które chcą pogłębić swoją świadomość, bliskość i popracować indywidualnie na sesje oraz na masaże. Chętnych prosimy o kontakt wcześniej.
Sesja indywidualna 60 min - 100 zł
Sesja dla pary 60 min - 150 zł
Masaż dla jednej osoby na 2 ręce 60 min - 100 zł
Masaż dla jednej osoby na 4 ręce 45 minut - 150 zł
Masaż dla pary 60 minut - 180 zł
Serdecznie zapraszamy do zapisów: [email protected]
O prowadzących: www.redukujemystres.pl/zespol/
Prosimy wpłacać na konto:
02 1750 0009 0000 0000 4093 5126 BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. z dopiskiem „Sobota z medytacjami”.
Dane odbiorcy:
Fundacja Jedność, 95-010 Stryków, ul. Brzezińska 5/6
#medytacja #MedytacjawCiszy #medytacjaOsho #MedytacjaŚwiętaZiemia #Osho #Warszawa #NoStress #FundacjaJedność #RedukujemyStres #rozwójosobisty #spotkaniezesobą #obecność #uważność #czasnazmiany #chillout #pracazciałem #ElementyRuchuAutentycznego

Event Venue & Nearby Stays

MyMeditation.Space, Puławska 118a, 02-620 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Nonprofit in Warsaw

Sharing is Caring: