Skalpel live, 28.11. Warszawa, Niebo.

Sun Nov 28 2021 at 08:00 pm to 11:00 pm

NIEBO | Warsaw

Automatik
Publisher/HostAutomatik
Skalpel live, 28.11. Warszawa, Niebo.
Advertisement
Skalpel na żywo w Warszawie - 28 listopada w klubie Niebo. Klasycy nu jazzu zagrają w stolicy w pięcioosobowym składzie.
- Biletomat: https://www.biletomat.pl/koncerty/skalpel-warszawa-10483/
- Going: https://goingapp.pl/wydarzenie/skalpel/listopad-2021
Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Nic dziwnego, że ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune, dla których duet z Wrocławia nagrał dwa doskonale przyjęte krążki „Skalpel” i „Konfusion”. Wydawnictwa zaowocowały nominacją do Gilles Peterson Award, znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Trzeci krążek „Transit" oznaczał odejście od muzyki partej na samplach w stronę kompozycji tworzonych przy pomocy wirtualnych instrumentów. Ich ostatnie wydawnictwo „Highlight” to kolejny przełom - płyta najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów. A przy tym głos osobny i oryginalny. Skalpel nabrał oddechu i wrócił z najbardziej zróżnicowaną rytmicznie i najbogatszą harmonicznie płytą w dyskografii.
Skalpel na scenie zaprezentuje utwory z całego przekroju swojej kariery zaaranżowane na 5-osobowy skład: Marcin Cichy i Igor Pudło elektronika, Rafał Dutkiewicz perkusja, Damian Kostka kontrabas, Piotr Rakowski wibrafon.|
regulamin: http://automatik.pl/regulamin-2/
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

NIEBO, ul. Nowy Świat 21, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: