Silvija Kolar-Fodor. “Kako imati vlastitu hranu dostupnu cijele godine”

Fri Sep 27 2024 at 06:00 pm

Sveučilišna knjižnica Pula | Pula

Zelena knji\u017enica
Publisher/HostZelena knjižnica
Silvija Kolar-Fodor. \u201cKako imati vlastitu hranu dostupnu cijele godine\u201d
Advertisement
“Kako imati vlastitu hranu dostupnu cijele godine” naslov je predavanja koje će 27. rujna u 18 sati u Sveučilišnoj knjižnici u Puli održati biovrtlarka Silvija Kolar–Fodor. Predavanje u sklopu projekta BOLSTER i mini-projekta A green library for a green transition organiziraju: Društvo bibliotekara Istre, Sveučilišna knjižnica Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu iz Opatije.
Na predavanju “Kako imati vlastitu hranu dostupnu cijele godine” će vam predavačica Silvija Kolar-Fodor otkriti kako u vlastitom vrtu možete uzgajati i imati vlastitu hranu dostupnu tijekom cijele sezone. Otkrit će vam kako produžiti vrtlarsku sezonu određenim vrstama, što možete uzgajati na vrtu i tijekom zimskih dana, što možete sijati i više puta u godini te koje kulture pohraniti na najbolji način da su vam dostupne u vrijeme i kad ne rastu na vrtu.
Svaki sudionik predavanja dobiva na poklon paketić sjemena iz biovrta.
Silvija Kolar–Fodor je autorica, biovrtlarka i aktivistica. Kao velika zaljubljenica u prirodu posvećena je edukaciji o životu u skladu s prirodom.
Autorica je knjige „Vrtlarenje u skladu s prirodom« i edukativnog portala www.biovrt.com, a surađivala je kao kolumnistica s brojnim časopisima i portalima.
Predsjednica je udruge “Biovrt – u skladu s prirodom” u sklopu koje diljem Republike Hrvatske provodi edukacije, osmišljava i vodi razne projekte kojima pokreće školske vrtove u Međimurju i uvodi edukacijske programe o biovrtlarenju, održivom razvoju i životu u skladu s prirodom u osnovne škole.
Čuvarica je brojnih sorti starinskog sjemenja i čuva ih od izumiranja za buduće generacije. Na svom imanju stalno isprobava nove ideje i tehnike biološkog uzgoja te redovito piše i inspirira brojne pratitelje na društvenim mrežama. Biovrtlarenjem se bavi od 2006. godine.
Dobitnica je prestižne nagrade Hrvatske utjecajne žene 2020. na području vodstva i inovacija, te nagrade Žuti okvir za održivi razvoj, znanost i obrazovanje za 2020. u kategoriji 2: Iskorjenjivanje gladi.
Projekt BOLSTER – Bridging Organizations and marginalized communities for Local Sustainablity Transitions in EuRope uključuje 12 ključnih istraživačkih partnera i još 23 pridružena partnera iz cijele EU, uključujući institucije znanja, vladine institucije, nevladine organizacije te članove poslovne zajednice. Cilj je projekta BOLSTER, čiji je glavni koordinator Sveučilište iz Tilburga, razumjeti kako na marginalizirane zajednice utječu politike povezane s Europskim zelenim planom i povećava li njihovo uključivanje u procese donošenja odluka potporu tranzicijskim planovima. Projekt se financira iz europskog istraživačkog fonda Obzor Europa u iznosu od 3,8 milijuna eura. U sklopu radnih aktivnosti Re-Activate campaign: Community projects – mini projects, Društvo bibliotekara Istre je prijavilo mini-projekt – A green library for a green transition koji je odobren za financiranje od strane glavnog koodrinatora i jednog od partnera – Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu iz Opatije.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Sveučilišna knjižnica Pula, Herkulov prolaz 1, HR-52100 Pula, Hrvatska,Pula, Croatia

Sharing is Caring: