Seans dla psyche | "C'mon C'mon" reż. Mike Mills

Wed Jan 19 2022 at 08:00 pm to 10:00 pm

Kino Muranów | Warsaw

Kino Muran\u00f3w
Publisher/HostKino Muranów
Seans dla psyche | "C'mon C'mon" re\u017c. Mike Mills
Advertisement
☕️ Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym filmem, na dodatek przedpremierowo! Już 19 stycznia w ramach cyklu "Seans dla psyche" obejrzymy film "C'mon C'mon" Mike'a Millsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.
Po projekcji Aga Kozak porozmawia z Martą Sikorską - facylitatorką i mediatorką.
? Marta Sikorska - jest facylitatorką procesów rozwojowych z udziałem koni, mediuje konflikty w duchu Porozumienia bez Przemocy, prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, oferuje konsultacje indywidualne na polu komunikacji w rodzinie. Od 7 lat co roku organizuje Camp - wydarzenie wakacyjne oparte na kulturze inkluzywności dzieci i dorosłych.
__
? O cyklu:
Słynna filmoznawczyni, profesor Alicja Helman, zwykła mawiać, że połowę filmu przynosimy do kina sami. Warto przyjrzeć się jaką, bo nasze fimowe identyfikacje i animozje są jak terapia - mówią mnóstwo o nas samych: o naszych przekonaniach na temat świata, marzeniach, wewnętrznych konstytucjach. A bohaterowie filmów - świetnie napisanych i wyreżyserowanych - potrafią poruszyć nas nieraz niczym partner, przyjaciel czy członek rodziny. Są takie seanse, które dzięki temu uznaje się za terapeutyczne - podobnie będzie w przypadku naszego cyklu, lecz tu filmy uzupełnią rozmowy ze specjalistami od psyche - czyli duszy, albo jak kto woli psychologii.
__
? O filmie:
Wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów", a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C'mon C'mon" zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera" rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.
Phoenix wciela się w „C'mon C'mon" w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.
Phoenix, Hoffman i Norman tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio, a zachwycający naturalnością Woody Norman to zjawisko, jakiego w kinie nie było od lat. Nic dziwnego, że coraz częściej mówi się o Oscarze dla debiutującego w „C'mon C'mon" chłopca. Poruszający film Mike'a Millsa zasłużył zresztą na więcej nominacji. Jest bowiem najlepszą możliwą odpowiedzią na niepokój i niepewność naszych czasów. Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji „C'mon C'mon" działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy. Wystarczy tylko tych dzieciaków uważnie posłuchać. To one są przyszłością.
TYTUŁ POLSKI:
C'mon C'mon
TYTUŁ ORYGINALNY
C'mon C'mon
GATUNEK
dramat
JĘZYK
angielski (napisy polskie)
REŻYSERIA:
Mike Mills
OBSADA
Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman
ROK PRODUKCJI
2021
KRAJ PRODUKCJI
USA
DATA PREMIERY
21.01.2022
CZAS TRWANIA
110 min.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Kino Muranów, ul. Gen. Władysława Andersa 5, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Entertainment in Warsaw

Sharing is Caring: