Sacred Dance. Moduł II - Warszawa 27-29.10.2023

Fri Oct 27 2023 at 05:00 pm to Sun Oct 29 2023 at 07:00 pm UTC+02:00

Astanga Yoga Studio | Pultusk

Sacred Dance
Publisher/HostSacred Dance
Sacred Dance. Modu\u0142 II - Warszawa 27-29.10.2023
Advertisement

SACRED DANCE - Moduł II
- warsztat weekendowy –
Nie jest kontynuacją Sacred Dance Moduł I jest oddzielnym niezależnym warsztatem. Wejdziemy głębiej i sięgniemy do korzeni naszych emocji i naszego ruchu, ale też naszego pierwotnego połączenia z drugą osobą na poziomie energii i ruchu. Jest wskazane zrobić najpierw moduł pierwszy, by mieć łagodne przejście, ale nie jest to konieczne.
Warsztat, na który Was zapraszamy, zrodził się z potrzeby stworzenia miejsca, gdzie ludzie czują się bezpiecznie i swobodnie, przyjmując emocje innych. Tak w tańcu, jak i w życiu, gdy mamy przestrzeń na to, by się wyrażać i akceptację na wszelki ruch, emocja i swobodny ruch same się pojawiają. Jeżdżąc po świecie po warsztatach i festiwalach, zauważyłem, że energia warsztatów skierowana jest na ekspresję, wyrażanie się, kontakt ze swoją emocją. Ale co dzieje się, jak z tą emocją i ekspresją wyjdziemy do ludzi? Okazuje się, że nie ma na to miejsca. Warsztat powstał, by stworzyć to miejsce i środowisko, w którym możesz nareszcie się pokazać. Przez naukę, jak przyjmować emocje, jak sobie radzić z czyjąś ekspresją złości, smutku, radości, żalu… jak przeżywać, a nie odcinać się lub kumulować to w sobie. Wierzę mocno w to, że jak trafimy do środowiska, gdzie każda emocja jest zaproszona, nie będziemy mieli problemu z wyrażeniem jej. Taniec jest pięknym i bezpiecznym sposobem, by to zrobić. Ileż łatwiej nam przyjąć i przeżyć czyjś gniew wyrażony tańcem niż słowami wypowiedzianymi prosto w twarz. Będziemy zakotwiczać to uczucie przeżywania bez odcięcia, a ciągle w bezpiecznej przestrzeni. Poza tym wejdziemy jeszcze głębiej w to, co poznaliście już na Module I. Uruchomimy komunikację niewerbalną, która pozwoli nam bardziej zrozumieć, zobaczyć drugiego człowieka. Poczucie przepływu energii z drugim człowiekiem, pozwoli na piękne połączenie się ze stadem i plemienną energią naszych przodków. A wszystko to w tańcu i zabawie, w przeżywaniu i poznawaniu.

Warsztat jest dla wszystkich.
Dla tych, którzy chcą poczuć się bezpiecznie w odbieraniu emocji innych.
Dla tych, którzy chcą uruchomić koło przeżywania, nie odcinania się od emocji.
Dla tych, którzy poszukują głębszego kontaktu z samymi sobą, swoimi emocjami i tym, co ich otacza oraz pragną, aby ich życie nabrało pełniejszych barw.
Dla tych, którzy już trochę tańczą i chcą odnaleźć swój własny styl i formę wyrażania.
Dla zawodowych tancerzy, którzy chcą wyjść poza strukturę, aby wejść w czucie oraz kreację swojego ruchu i wspólnego z innymi osobami.
Ale też dla tych, którzy w ogóle nie tańczą, a bardzo chcą, tylko nie wiedzą, jak zacząć.
Podsumowując, to, czego możesz doświadczyć na warsztacie Sacred Dance Moduł II, to:
- jak przyjmować i przeżywać czyjeś emocje, zostając też przy sobie,
- jak widzieć kogoś i być widzianym,
- jak czuć się bezpiecznie w tańcu pełnym emocji,
- jak poczuć się dobrze w intymności tańca,
- jak odnaleźć swój autentyczny ruch,
- jak przestać się go wstydzić i go uwolnić,
- jak zaakceptować i pokochać swój ruch i siebie,
- jak czerpać radość i energię z ruchu,
- jak komunikować się ze swoimi emocjami i uczuciami poprzez ruch,
- jak wykorzystać ruch i taniec do rozwoju świadomości,
- jak stworzyć bezpieczną przestrzeń w interakcji z innymi, dla siebie i innych,
- jak poczuć się swobodnie w tańcu z drugą osobą, będąc wciąż sobą,
- jak czuć flow grupy i jej energię we wspólnym tańcu,
- jak tworzyć grupę, w której emocje są zapraszane,
- jak czuć się komfortowo w grupie, kiedy inni wyrażają swoje emocje,
- jak poczuć się częścią plemienia.
Warsztat bazuje na wieloletnim doświadczeniu i łączy w sobie różne techniki pracy z ciałem, jak ruch i taniec, metody terapeutyczne, duchowe i t@ntryczne, zdobyte i praktykowane na licznych warsztatach i kursach w czasie moich podróży po świecie.

DATA:
27.10.2023 r. (piątek) – 29.10.2023 r. (niedziela).
Zaczynamy w piątek około 17:00 i kończymy o 22:00, natomiast w sobotę zajęcia trwają od 9:00 do 22:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00.
W sobotę i niedzielę przewidziane są przerwy na posiłki.
Będzie intensywnie, będzie pięknie.
CENA WARSZTATU:
Do 07.08.2023 r. (poniedziałek) 850 PLN (1 bilet) 1600 PLN (2 bilety).
Do 28.08.2023 r. (poniedziałek) 950 PLN (1 bilet) 1800 PLN (2 bilety).
Do 25.09.2023 r. (poniedziałek) 1000 PLN (1 bilet) 1900 PLN (2 bilety).
Do 26.10.2023 r. (czwartek) 1050 PLN (1 bilet) 2000 PLN (2 bilety).
Cena warsztatu nie zawiera noclegu ani wyżywienia.
Wymagany jest zadatek w wysokości 350zł.
PROMOCJA:
Powtarzasz weekend Sacred Dance Moduł II to płacisz o 100zł mniej. Ta promocja nie działa, gdy korzystasz ze zniżki za 2 bilety lub więcej - wtedy może skorzystać z niej jedna osoba.
MIEJSCE:
Astanga Yoga Studio Warszawa

REJESTRACJA I PYTANIA:
https://forms.gle/LrKc3M5wpw493uWy7
Barbara A. Gocek-Rudzka:
[email protected]
Prowadzący:
Jan Górczak
Tancerz, podróżnik, fotograf, DJ. Współtwórca Awaken the Dencer, twórca Sacred Dance. Zawodnik i trener Smoczych Łodzi mistrzów Europy z 2017 r., z 10-letnim doświadczeniem. Instruktor Rekreacji Ruchowej. Od najmłodszych lat pasjonat tańca i różnych form rozwoju ruchowego, takich jak zouk, contact improwizacja, crossfit, movement (Ido Portal), taniec intuicyjny. W 2019 r. zaproszony przez Sopocki Teatr Tańca do udziału w spektaklu tanecznym "TAB' Nowy początek", który miał swoją premierę w 2020 r. na deskach teatru w Sopocie.
Od wielu lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu wolności ciała i ducha, fotografując, ucząc się i praktykując między innymi na festiwalach tanecznych, muzycznych czy tantrycznych. Pasjonuje się różnorodnością kultury i jej wpływu na społeczeństwo oraz rolą i funkcjonowaniem człowieka w zorganizowanej społeczności. Uwielbia grać w skomplikowane planszówki i kreować magię w swoim otoczeniu.
www.facebook.com/SacredDanceSD
www.facebook.com/awakenthedancer
www.facebook.com/JanGorczakPhotograph


RELACJE UCZESTNIKÓW Z NASZYCH WARSZTATÓW:
"Warsztat prowadzony przez Janka i Anię jest powolnym procesem zgłębiania siebie przez dotyk, bliskość, taniec. Oni pokazują jak to zrobić i towarzyszą w tym co znajdziesz w swoim wnętrzu. Ja znalazłam wielkie serce uwięzione w klatce. Praca z ciałem jest tu narzędziem, które wyswobadza. Docieram krok po kroku do swoich doznań, emocji, granic, potrzeb ... W końcu zatracam się w tańcu, żeby tego doświadczyć, przyjrzeć się temu, dać się temu rozpaść i potem zbudować się od nowa. Gruba ściana została zburzona. Widzę siebie, widzę Ciebie ... Ten proces trwa długo po wyjściu z warsztatów. Został ze mną trochę inny mindset, trochę więcej czucia, trochę więcej luzu i dużo więcej "mnie" w życiu. To jest takie dobre, że serce już łomocze, żeby być tam znów."
Jagoda
"Otwieram drzwi i wchodzę trochę zdziwiony – wszyscy się uśmiechają przecież nikogo nie znam.
Więc jak kot zza krzaka uśmiecham się niepewnie do ludzi którzy patrzą na mnie z wdzięcznością i mówią cześć witaj jak masz na imię ... . I się zaczyna.
Na początku myślę że źle trafiłem – trochę nie wiem z czym to się je – nie przywykłem do takiej aury i ludzi którzy są tacy normalni w swej naturze. No ale nic podążam.
Nagle ten dym, kadzidła, - gdzie ja ku… jestem sobie myślę. Wchodzę.
Ogólnie obserwuję i szukam bratniej duszy. Ale jakoś tak się nie mogę odnaleźć.
I te pierwsze kroki – dotyk – dłoń- palce – trochę skrępowany, trochę niepewny brnę – poddaje się temu i czekam z ciekawością co będzie dalej…
Nagle muzyka – ruszam się zachowawczo – tak jak według mnie należy – żeby nie było – że nagle chcę podskoczyć czy coś dziwnego z ciałem zrobić.
Procesy powoli nakręcają moje ciało które ulega chwili , załamuje się, otwiera i już czuję ciepło – gdzieś jakieś dziwne myśli błądzą – troszkę nawet pojawia się łza.
Dalej idę chcę więcej – chcę wyrwać sobie włosy, płakać, cieszyć się, przytulać, czuć – przede wszystkim. Koniec.
I teraz przychodzę następny dzień – mimowolnie uśmiecham się i mam nieodpartą chęć wszystkich po kolei przytulić żeby przypadkiem nikogo nie ominąć. Nigdy tak się nie czułem.
Już nie walczę ze sobą – jestem swój – taki jak widzicie."
Dariusz
"To była sekretna i zarazem bardzo otwarta przestrzeń tańca. Cudownie było poczuć siebie i innych w tak wielu odsłonach i jakościach, "poszerzyć" sie o te doświadczenia. Zejść jeszcze głębiej w siebie i jeszcze bardziej przybliżyć sie do innych. Wiele było przy tym zabawy i przyjemności z tańca, interakcji, ale również uważności, refleksji i emocjonalnych poruszeń.
Zajęcia były prowadzone pięknie i profesjonalnie, ćwiczenia i możliwości doświadczania były dobrane w bardzo przemyślany i trafny sposób, co sprawiało, że cała ta podróż była ekscytującym, integrującym siebie i budującym wspólnotę procesem.
Czuje jak te poszczególne doświadczenia pracują we mnie nadal i procentują każdego dnia, a taniec staje sie dla mnie, coraz bardziej ulubiona ścieżką do wolności i do siebie samej."
Ania
.
[eng]
Module II
This is not a continuation of Sacred Dance Module I; it is a separate and independent workshop. We will delve deeper and tap into the roots of our emotions and movement, as well as our primal connection with another person on the level of energy and movement. It is recommended to first complete Module I for a smooth transition, but it is not necessary.
The workshop we invite you to was born out of the need to create a space where people feel safe and free, embracing the emotions of others. In both dance and life, when we have the space to express ourselves and accept all movements, emotions naturally arise. Traveling the world to workshops and festivals, I noticed that the workshop energy is focused on expression, self-expression, and connecting with our own emotions. But what happens when we bring this emotion and expression to others? It turns out that there is no place for it. This workshop was created to provide that space and environment where you can finally show yourself. Through learning how to embrace emotions, how to deal with someone else's expression of anger, sadness, joy, grief... how to experience without disconnecting or suppressing it within ourselves. I strongly believe that when we find ourselves in an environment where every emotion is welcome, we won't have a problem expressing it. Dance is a beautiful and safe way to do that. How much easier it is to accept and experience someone's anger expressed through dance than words spoken directly to your face. We will anchor this feeling of experiencing without disconnection while staying in a safe space. Additionally, we will delve even deeper into what you have already learned in Module I. We will activate non-verbal communication, which will allow us to understand and see the other person more deeply. The sense of energy flow with another person will enable a beautiful connection with the herd and tribal energy of our ancestors. And all of this will happen through dance and play, through experiencing and getting to know ourselves.
The workshop is for everyone.
For those who want to feel safe in receiving others' emotions.
For those who want to activate the wheel of experiencing emotions without disconnecting from them.
For those who seek deeper self-connection, their emotions, and what surrounds them, and who want their lives to be more vibrant.
For those who already dance a little and want to find their own style and form of expression.
For professional dancers who want to go beyond structure to delve into feeling and creating their movement in connection with others.
But also for those who don't dance at all but have a strong desire to, and just don't know how to start.
In summary, what you can experience in the Sacred Dance Module II workshop includes:
-how to accept and experience someone else's emotions while staying true to yourself,
-how to see and be seen by others,
-how to feel safe in emotionally rich dance,
-how to feel comfortable in the intimacy of dance,
-how to find your authentic movement,
-how to let go of shame and unleash your movement,
-how to accept and love your movement and yourself,
-how to find joy and energy in movement,
-how to communicate your emotions and feelings through movement,
-how to use movement and dance for personal growth and awareness,
-how to create a safe space in interactions with others, for yourself and others,
-how to feel free in dance with another person while remaining true to yourself,
-how to feel the flow of the group and its energy in shared dance,
-how to create a group where emotions are invited,
-how to feel comfortable in a group when others express their emotions,
-how to feel part of the tribe.
The workshop is based on years of experience and combines various bodywork techniques such as movement and dance, therapeutic methods, spiritual and tantric

DATE:
October 27, 2023 (Friday) - October 29, 2023 (Sunday).
We start on Friday around 5:00 PM and finish at 10:00 PM. On Saturday, classes run from 9:00 AM to 10:00 PM, and on Sunday from 9:00 AM to 6:00 PM.
Meal breaks are scheduled for Saturday and Sunday.
It will be intense, it will be beautiful.
WORKSHOP PRICE:
Until August 7, 2023 (Monday): 850 PLN (1 ticket), 1600 PLN (2 tickets).
Until August 28, 2023 (Monday): 950 PLN (1 ticket), 1800 PLN (2 tickets).
Until September 25, 2023 (Monday): 1000 PLN (1 ticket), 1900 PLN (2 tickets).
Until October 26, 2023 (Thursday): 1050 PLN (1 ticket), 2000 PLN (2 tickets).
The workshop price does not include accommodation or meals.
A deposit of 350 PLN is required.
PROMOTION:
If you repeat the Sacred Dance Module II weekend, you pay 100 PLN less. This promotion does not apply when using the discount for 2 or more tickets - in that case, only one person can take advantage of it.
LOCATION:
Astanga Yoga Studio Warsaw
REGISTRATION AND QUESTIONS:
https://forms.gle/LrKc3M5wpw493uWy7
Barbara A. Gocek-Rudzka:
[email protected]
Instructor:
Jan Górczak
Dancer, traveler, photographer, DJ. Co-creator of Awaken the Dancer and creator of Sacred Dance. Competitor and trainer of Dragon Boats, European champions in 2017, with 10 years of experience. Recreation Movement Instructor. Passionate about dance and various forms of movement development from an early age, such as zouk, contact improvisation, crossfit, movement (Ido Portal), intuitive dance. In 2019, invited by the Sopot Dance Theatre to participate in the dance spectacle "TAB' New Beginning," which premiered in 2020 on the theater's stage in Sopot.
For many years, he has been traveling the world in search of physical and spiritual freedom, photographing, learning, and practicing at dance, music, or tantric festivals, among others. He is fascinated by the diversity of culture and its impact on society, as well as the role and functioning of individuals in an organized community. He loves playing complex board games and creating magic in his environment.
www.facebook.com/SacredDanceSD
www.facebook.com/awakenthedancer
www.facebook.com/JanGorczakPhotograph
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Astanga Yoga Studio, Pultusk, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Pultusk

Marki: Kabaret Smile - nowy program 2022
Fri Oct 27 2023 at 06:00 pm Marki: Kabaret Smile - nowy program 2022

MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Kabaret SMILE \u25cf Marki \u25cf 27.10.2023
Fri Oct 27 2023 at 06:00 pm Kabaret SMILE ● Marki ● 27.10.2023

MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Kvelertak + Cancer Bats \/ 27 X 2023 \/ Warszawa
Fri Oct 27 2023 at 06:30 pm Kvelertak + Cancer Bats / 27 X 2023 / Warszawa

Klub Proxima

Radomska Stand Up: Zrozumiesz jak doro\u015bniesz | MI\u0143SK MAZOWIECKI
Fri Oct 27 2023 at 07:00 pm Radomska Stand Up: Zrozumiesz jak dorośniesz | MIŃSK MAZOWIECKI

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

Koncert KATARZYNY \u017bAK "M\u0142ynarski - Kocham Ci\u0119 \u017cycie" w Zielonce
Fri Oct 27 2023 at 07:00 pm Koncert KATARZYNY ŻAK "Młynarski - Kocham Cię życie" w Zielonce

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Siedlce: IRA - 35-lecie
Fri Oct 27 2023 at 08:00 pm Siedlce: IRA - 35-lecie

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o.

Pultusk is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Pultusk Events