Sacred Dance. Moduł I - Warszawa 20-22.01.2023

Fri Jan 20 2023 at 09:00 am to Sun Jan 22 2023 at 10:00 am

Astanga Yoga Studio | Warsaw

Sacred Dance
Publisher/HostSacred Dance
Sacred Dance. Modu\u0142 I - Warszawa 20-22.01.2023
Advertisement
SACRED DANCE - Moduł I
- warsztat weekendowy –
Warsztat weekendowy, na który Was zapraszamy zrodził się z pasji i miłości dwóch osób oraz ich wielkiej miłości do tańca i samorozwoju, z poszukiwania wolności w tańcu, ciele i emocjach.
Jest on o tym jak połączyć się z samym sobą, na warsztacie posłużymy się do tego tańcem i ruchem, aby wejść głębiej w siebie oraz swoje odczuwanie i ekspresję. Umiejętność tańca nie jest nam do tego potrzebna, bo tak na prawdę wszyscy jesteśmy tancerzami i potrafimy tańczyć od urodzenia, a na warsztacie tylko przypomnimy sobie, jak to się robi.
Dowiemy się jak dobrze czuć się w połączeniu ze sobą, następnie jak być sobą w połączeniu z drugą osobą, a na kolejnym etapie jak być sobą w przepływie z grupą oraz jak się w niej odnaleźć i poruszać, ciągle nie zatracając siebie.
Cały ten proces będzie przebiegał w aurze bezpieczeństwa, akceptacji oraz poznawania, zauważania siebie i innych uczestników.
Nasze ćwiczenia, będą odbywać się: w tańcu, ruchu i bliskości; pozwolą nam poznać nowe jakości ruchów swoich i innych uczestników oraz nauczyć się nowych. W ich trakcie odkryjemy również, jak się poruszać i co zrobić, aby być lepiej rozumianym w ruchu.
Doświadczymy jak prowadzić w kreacji i jak być prowadzonym w odpuszczeniu i lekkości.
Poczujemy plemienną energię grupy, jej moc tworzenia i współprzynależności.
Warsztat jest dla wszystkich, którzy poszukują głębszego kontaktu z samymi sobą, swoimi emocjami i tym, co ich otacza oraz pragną, aby ich życie nabrało pełniejszych barw.
Dla tych, którzy już trochę tańczą i chcą odnaleźć swój własny styl i formę wyrażania.
Dla zawodowych tancerzy, którzy chcą wyjść poza strukturę, aby wejść w czucie oraz kreację swojego ruchu i wspólnego z innymi osobami.
Ale też, dla tych, którzy w ogóle nie tańczą, a bardzo chcą, tylko nie wiedzą jak zacząć.
Każdy zapewne odnajdzie się w ciepłej i przyjaznej atmosferze naszych warsztatów.
Podsumowując, to czego możesz doświadczyć na warsztacie Sacred Dance to:
- jak poczuć się bezpiecznie w tańcu,
- jak odnaleźć swój autentyczny ruch,
- jak przestać się go wstydzić i go uwolnić,
- jak zaakceptować i pokochać swój ruch i siebie,
- jak czerpać radość i energię z ruchu,
- jak komunikować się ze swoimi emocjami i uczuciami poprzez ruch,
- jak wykorzystać ruch i taniec do rozwoju świadomości,
- jak stworzyć bezpieczną przestrzeń w interakcji z innymi, dla siebie i innych,
- jak poczuć się swobodnie w tańcu z drugą osobą, będąc wciąż sobą,
- jak czuć flow grupy i jej energię we wspólnym tańcu,
- jak poczuć się częścią plemienia.
Warsztat bazuje na naszym wieloletnim doświadczeniu i łączy w sobie różne techniki pracy z ciałem, jak ruch i taniec, metody terapeutyczne, duchowe i tantryczne, zdobyte i praktykowane na licznych warsztatach i kursach w czasie naszych podróży po świecie.
DATA:
20.01.2023 (piątek) – 22.01.2023 (niedziela)
Zaczynamy w piątek ok 17:00 i kończymy o 22:00, w sobotę zajęcia trwają od 9:00 do 22:00, w niedzielę od 9:00 do 18:00. W sobotę i niedzielę przewidziane są przerwy na posiłki. Będzie intensywnie, będzie pięknie.
CENA WARSZTATU:
̶D̶o̶ ̶0̶1̶.̶1̶1̶.̶2̶0̶2̶2̶(̷p̷o̷n̷i̷e̷d̷z̷i̷a̷ł̷e̷k̷)̷ ̷7̷5̷0̷ ̷P̷L̷N̷ ̶(̶1̶ ̶b̶i̶l̶e̶t̶)̶ ̶1̷4̷0̷0̷ ̷P̷L̷N̷ ̶(̶2 ̶b̶i̶l̶e̶t̶y̶)̶ - [Sold Out]
̷D̷o̷ ̷2̷1̷.̷1̷1̷.̷2̷0̷2̷2̷ ̷(̷p̷o̷n̷i̷e̷d̷z̷i̷a̷ł̷e̷k̷)̷ ̷8̷5̷0̷ ̷P̷L̷N̷ ̷(̷1̷ ̷b̷i̷l̷e̷t̷)̷ ̷1̷6̷0̷0̷ ̷P̷L̷N̷ ̷(̷2̷ ̷b̷i̷l̷e̷t̷y̷)̷ - [Sold Out]
̷D̷o̷ ̷2̷6̷.̷1̷2̷.̷2̷0̷2̷2̷ ̷(̷p̷o̷n̷i̷e̷d̷z̷i̷a̷ł̷e̷k̷)̷ ̷9̷0̷0̷ ̷P̷L̷N̷ ̷(̷1̷ ̷b̷i̷l̷e̷t̷)̷ ̷1̷7̷0̷0̷ ̷P̷L̷N̷ ̷(̷2̷ ̷b̷i̷l̷e̷t̷y̷)̷ - [Sold Out]
Do 19.01.2023 (czwartek) 950 PLN (1 bilet) 1850 PLN (2 bilety) - dostępne 3 szt.
Cena warsztatu nie zawiera noclegu ani wyżywienia. Wymagany zadatek w wysokości 350zł.
PROMOCJA:
Powtarzasz weekend Sacred Dance lub weekend Awaken the dancer - płacisz o 100zł mniej. Ta promocja nie działa, gdy korzystasz ze zniżki za 2 bilety lub więcej - wtedy może skorzystać z niej jedna osoba.
MIEJSCE:
Astanga Yoga Studio Warszawa
REJESTRACJA:
https://forms.gle/bmP8URrx1AdRTzNL7
tel/WhatsApp +48 608 686 690


O MNIE:
Jan Górczak
Tancerz, podróżnik, fotograf, DJ. Współtwórca Awaken the Dencer, twórca Sacred Dance. Zawodnik i trener Smoczych Łodzi mistrzów Europy z 2017 r., z 10-letnim doświadczeniem. Instruktor Rekreacji Ruchowej. Od najmłodszych lat pasjonat tańca i różnych form rozwoju ruchowego, takich jak zouk, contact improwizacja, crossfit, movement (Ido Portal), taniec intuicyjny. W 2019 r. zaproszony przez Sopocki Teatr Tańca do udziału w spektaklu tanecznym "TAB' Nowy początek", który miał swoją premierę w 2020 r. na deskach teatru w Sopocie.
Od wielu lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu wolności ciała i ducha, fotografując, ucząc się i praktykując między innymi na festiwalach tanecznych, muzycznych czy tantrycznych. Pasjonuje się różnorodnością kultury i jej wpływu na społeczeństwo oraz rolą i funkcjonowaniem człowieka w zorganizowanej społeczności. Uwielbia grać w skomplikowane planszówki i kreować magię w swoim otoczeniu.
www.facebook.com/SacredDanceSD
www.facebook.com/awakenthedancer
www.facebook.com/JanGorczakPhotograph
Współprowadząca:
Anna Maria Kosik - aktorka filmowa i teatralna, instruktorka aktorstwa i tańca, wiążąca Kręgi Kobiet, organizatorka i prowadząca warsztaty uwalniania głosu, pracy z ciałem. Pracuje w duchu arteterapii, szeroko rozumianego samorozwoju w myśl zasady "każdy jest Artystą"
Absolwentka Studium Aktorskiego w Olsztynie. Od 2015r. współpracuje z Fundacją Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz Pracownią Tańca PRYZMAT.
Wulkan energii, dzika dusza, lubująca się w kinie kostiumowym i szeroko rozumianej wolności. Nie lubi zamykania w szufladzie poglądów i czarno-białego spojrzenia na rzeczywistość. W każdej sytuacji próbuje wykrzesać promyk światła.
Tęskni za Teatrem, choć zgadza się z Andrzejem Żuławskim, że dusza mieszka w kinie.
Można ją oglądać m. in. w "Mowie ptaków", "Pół wieku poezji później", "Barwach szczęścia", "Zawsze warto". Uwielbia współtworzyć kampanie społeczne. Uparta w swoim idealizmie wierzy, że przebudzenie w sobie i innych codziennej uwaznosci i wrażliwości na piekno, uczyni świat lepszym miejscem.

RELACJE UCZESTNIKÓW
"Warsztat prowadzony przez Janka i Anię jest powolnym procesem zgłębiania siebie przez dotyk, bliskość, taniec. Oni pokazują jak to zrobić i towarzyszą w tym co znajdziesz w swoim wnętrzu. Ja znalazłam wielkie serce uwięzione w klatce. Praca z ciałem jest tu narzędziem, które wyswobadza. Docieram krok po kroku do swoich doznań, emocji, granic, potrzeb ... W końcu zatracam się w tańcu, żeby tego doświadczyć, przyjrzeć się temu, dać się temu rozpaść i potem zbudować się od nowa. Gruba ściana została zburzona. Widzę siebie, widzę Ciebie ... Ten proces trwa długo po wyjściu z warsztatów. Został ze mną trochę inny mindset, trochę więcej czucia, trochę więcej luzu i dużo więcej "mnie" w życiu. To jest takie dobre, że serce już łomocze, żeby być tam znów."
Jagoda

"Otwieram drzwi i wchodzę trochę zdziwiony – wszyscy się uśmiechają przecież nikogo nie znam.
Więc jak kot zza krzaka uśmiecham się niepewnie do ludzi którzy patrzą na mnie z wdzięcznością i mówią cześć witaj jak masz na imię….I się zaczyna.
Na początku myślę że źle trafiłem – trochę nie wiem z czym to się je – nie przywykłem do takiej aury i ludzi którzy są tacy normalni w swej naturze. No ale nic podążam.
Nagle ten dym, kadzidła, - gdzie ja ku…jestem sobie myślę. Wchodzę.
Ogólnie obserwuję i szukam bratniej duszy. Ale jakoś tak się nie mogę odnaleźć.
I te pierwsze kroki – dotyk – dłoń- palce – trochę skrępowany, trochę niepewny brnę – poddaje się temu i czekam z ciekawością co będzie dalej…
Nagle muzyka – ruszam się zachowawczo – tak jak według mnie należy – żeby nie było – że nagle chcę podskoczyć czy coś dziwnego z ciałem zrobić.
Procesy powoli nakręcają moje ciało które ulega chwili , załamuje się, otwiera i już czuję ciepło – gdzieś jakieś dziwne myśli błądzą – troszkę nawet pojawia się łza.
Dalej idę chcę więcej – chcę wyrwać sobie włosy, płakać, cieszyć się, przytulać, czuć – przede wszystkim. Koniec.

I teraz przychodzę następny dzień – mimowolnie uśmiecham się i mam nieodpartą chęć wszystkich po kolei przytulić żeby przypadkiem nikogo nie ominąć. Nigdy tak się nie czułem.
Już nie walczę ze sobą – jestem swój – taki jak widzicie."
Dariusz

"To byla sekretna i zarazem bardzo otwarta przestrzen tanca. Cudownie bylo poczuc siebie i innych w tak wielu odslonach i jakosciach, "poszerzyc" sie o te doswiadczenia. Zejsc jeszcze glebiej w siebie i jeszcze bardziej przyblizyc sie do innych. Wiele bylo przy tym zabawy i przyjemnosci z tanca, interakcji, ale rowniez uwaznosci, refleksji i emocjonalnych poruszen.
Zajecia byly prowadzone pieknie i profesjonalnie, cwiczenia i mozliwosci doswiadczania byly dobrane w bardzo przemyslany i trafny sposob, co sprawialo, ze cala ta podroz byla ekscytujacym, integrujacym siebie i budujacym wspolnote procesem.
Czuje jak te poszczegolne doswiadczenia pracuja we mnie nadal i procentuja kazdego dnia, a taniec staje sie dla mnie, co raz bardziej ulubiona sciezka do wolnosci i do siebie samej."
Ania

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Astanga Yoga Studio, Gałczyńskiego 4,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: