S℘Ells⁵ : Fågelle [SE] + Vittuma I MAJ I Chmury

Fri May 06 2022 at 06:00 pm to Tue May 10 2022 at 09:00 pm

Chmury | Warsaw

U n i c o r n
Publisher/HostU n i c o r n
S\u2118Ells\u2075 : F\u00e5gelle [SE] + Vittuma I MAJ I Chmury
Advertisement
U n i c o r n zaprasza na piąty epizod ?℘ℰ???, który zabierze nas w epicką podróż po zachmurzonym, muzycznym krajobrazie światów wykreowanych przez szwedzką poetkę & producentkę: Fågelle. Lokalnegow wsparcia udzieli wszechogarniająca, krakowska producentka Vittuma.
Fågelle [SE]
// noise, pop, poetry //
Fågelle tworzy muzykę, w której warstwy noisue’u spotykają się z popowymi melodiami we wspólnej eksploracji rytmu i siły. Używając efektów gitarowych, syntezatorów i samplerów, Fågelle nurkuje w głębię dźwięków i eksperymentu do momentu, w którym całość splecie się z poezją, tworząc frapujący utwór, zawieszony gdzieś pomiędzy sound artem i popem. Jej brzmienie tworzą bardzo różne elementy – nagrania terenowe z moskiewskiego metra, grzmiące gitary czy nawiedzone syntezatory.
Przy współpracy ze swoim producentem Henrykiem Lippem (Blue for Two, Anna von Hausswolff, Union Carbide), jej pomysły urastają do postaci dźwiękowych światów, popowych piosenek, burzowych chmur. Malutkie fragmenty tekstu przeistaczają się w nabierający tempa grzmot. Wszystko spajają pisane po szwedzku teksty, opisujące aktualną rzeczywistość widziane w mikro- i makro-perspektywie, traktujące o sile, a także jej braku.
BC: https://fagelle.bandcamp.com/
IG: https://www.instagram.com/fagelle
Vittuma [KRK]
// emotional / electronic /
Jednoosobowy projekt Magdy Witczak, producentki / piosenkarki, znanej z nikomu nieznanych projektów, takich jak: Gina Deep, Shape Of My Fall, Antena Error oraz LØVTE. Piosenki Vittumy to zimna i duszna EMOelektronika okraszona odgłosami miasta, ziemi i dzieci. Znajduje dla swoich piosenek ciekawe i spójne scenerie, na przykład kamienice, parki, blokowiska, między którymi rozkłada swój skromny sprzęt, zaprasza mieszkańców i koncertuje. Mały ładunek sprzętowy vs. duży ładunek emocjonalny. Dodatkową zaletą jej występów na żywo jest to, że nie trzeba podczas nich klaskać, ponieważ między kawałkami robi przejścia, samplując odgłosy dzieci, ziemi i nie tylko. Produkuje, nagrywa, miksuje i masteruje sobie to sama w pokoiku na stoliku i dotychczas nie udało jej się zrobić ani jednej wesołej piosenki. W styczniu wydała nową EP-kę pt. "Megumi" o kobiecości poturbowanej przez popkulturę.
YT:

BC: https://vittuma.bandcamp.com/album/megumi
tax 20 unicoins ?
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Chmury, ul. 11 listopada 22, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Art in WarsawLiterary-art in Warsaw

Sharing is Caring: