Advertisement
“Rozróżnienia kluczowe”. Warsztaty NVC (dla osób, które mają co najmniej 15 dni warsztatowych NVC za sobą). Wybór – któż go nie chce mieć? Chcemy samodecydować, wybierać z miejsca wolności, autonomii i sprawczości. Chcemy iść w prawo czy w lewo? Wybieramy działać z pozycji władzy nad, z władzy pod czy może ze współwładzy? Jesteśmy w obserwowaniu czy w interpretacji? Idziemy na wizytę czy na wizytację?
W Porozumieniu bez Przemocy te ścieżki nazywamy rozróżnieniami kluczowymi. Zostały ujęte jako narzędzie dydaktyczne, które stanowi rodzaj gramatyki i to nie tylko komunikacji bez przemocy, ale szerzej–życia bez przemocy. Rozróżnienia stanowią narzędzie wyjaśniające jakąś różnicę. Ta różnica z reguły dotyczy czegoś, co w praktyce mieszamy lub mylimy; czasem zakładamy, że to jest to samo, a jeśli nawet myślimy, że to coś innego, nie uważamy jednak, aby ta różnica była istotna, nie zdajemy sobie sprawy, że jest ważna, albo w danym momencie, w którym się w życiu znajdujemy, po prostu nie ma to dla nas znaczenia.
Rozróżnienia ułatwiają, nakreślają, pokazują miejsce świadomego wyboru. Są trochę jak drogowskazy przy rozwidleniu, jednocześnie–w przeciwieństwie do tych, które są umieszczane przy jezdni (na których jest napisane„ Wilkowyja w lewo”, „Jarocin w prawo”) – nie wiemy, dokąd nas doprowadzą. Znaki informują jedynie, o czym lub jakiego typu jest dana ścieżka, na przykład: „tędy idzie się szybko”, a „tędy idzie się daleko”. Ponieważ w jednoznaczności jest coś wygodnego, być może dla niektórych osób byłoby świetną wiadomością to, że jedna ścieżka jest prosta, przyjemna, pełna sukcesów (innymi słowy: dobra), druga zaś trudna, pod górkę (zła) – nie jest to jednak tak proste i jednoznaczne. Rozróżnienia zaledwie nazywają i upraszczają wybór, nie oceniają go moralnie.
Na warsztatach o rozróżnieniach kluczowych:
:: sprawdzimy, jakie rozróżnienia kluczowe warto znać, chcąc żyć bez przemocy,
:: omówimy kilka z nich: samodyscyplina, posłuszeństwo, power over under with, strach przed autorytetem, poszanowanie autorytetu, przywództwo władza zarządzanie;
:: poszukamy przydatnych potocznych, przysłowiowych, życiowych RK,
:: omówimy, jak uniknąć pułapek, stosując RK (chodzi o dualizację – właściwy/niewłaściwy),
:: sprawdzimy, jak RK mogą ułatwić wyjście z impasu, w którym myślimy, że czegoś nie możemy i jak przejść do miejsca: „nie wiem jak”, albo „nie chcę”,
:: dowiemy się, jak wykorzystać RK jako narzędzie do pracy z innymi.
DLA kogo?
:: dla wszystkich, którzy chcą wparcia na ścieżce życia bez przemocy,
:: dla tych, którzy potrzebują większej świadomości w sytuacjach wyboru,
:: dla trenerek, mediatorów czy terapeutów, którzy wspomagają się w pracy Porozumieniem
Warsztaty mogą przybierać charakter terapeutyczny.
Warunki uczestnictwa:
Uwaga! Warsztaty dla osób, które mają za sobą przynajmniej 15 dni warsztatowych NVC
INWESTYCJA:
:: Klienci indywidualni: od 590 do 1200 zł
:: Firmy: od 810 do 1200 zł (+VAT)
:: Szkoły, przedszkola: od 650 do 1200 zł
Szkoły, przedszkola i inne podmioty, które maja prawo do zwolnienia z vat z tyt. Ust vat art. 43 ust pkt 29 c (tj. usługa zostanie opłacana co najmniej w 70% z środków publicznych)
:: Osoby poniżej 24 i powyżej 60 roku życia: od 490 do 1200 zł
Wymagana bezzwrotna zaliczka w kwocie 100 zł.
W cenie 2 dni warsztatów z Agnieszką Pietlicką, materiały, certyfikaty, kawa, herbaty, domowe ciasto, śniadanie drugiego dnia.
INFORMACJE LOGISTYCZNE: [email protected]
ZAPISY: https://miejsce-ludzi.com/produkt/rozroznienia-kluczowe-warsztaty-nvc-14-15-stycznia-2025-poznan/
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Sienkiewicza 6/12, 60-817 Poznan, Poland, ulica Henryka Sienkiewicza 6, 60-817 Poznań, Polska,Poznan, Poland