Advertisement
Velkommen til et nytt SpilleFilm-arrangement! Denne kvelden får vi besøk av den banebrytende amerikanske komponisten Chance Thomas. Han har jobbet med spillmusikk siden 1990-tallet og står blant annet bak musikken til The Lord of the Rings Online, DOTA 2 og James Cameron’s Avatar. Før visningen av Ringenes herre: Ringens brorskap vil Thomas holde et foredrag om det å komponere spillmusikk generelt med vekt på arbeidet i The Lord of the Rings Online.
Ringenes herre: Ringens brorskap er første kapittel i Peter Jacksons filmatisering av J.R.R. Tolkiens verk og historien om hobbiten Frodo, som må reise til mørkeste Mordor for å ødelegge Den ene ringen.
Ringens brorskap fokuserer på første etappe av ferden, en vandring fylt av eventyr, utfordringer og mytiske skapninger fra fjern og nær i Midgard.
#SpilleFilm er er fast konsept på Cinemateket der vi kobler film og spill, enten i form av filmvisninger, foredrag eller spennende gjester. Dette arrangementet er et samarbeid med spillkonferansen GACO.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Cinemateket Oslo, Dronningens gate 16, 0152 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Tickets