Advertisement
Maloniai kviečiame į lapkričio 11 d., antradienį, 17.30 val., Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) vyksiančią menotyrininkės, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto jaunesniosios mokslo darbuotojos Ramunės Savickaitės paskaitą „Romantizmo dvasia Lietuvos dvarų architektūroje“!XIX amžius Lietuvos architektūroje buvo kupinas vidinių prieštarų ir kūrybinių ieškojimų. Romantizmas čia reiškėsi ne tik stilistiniais motyvais, bet ir nauju santykiu su gamta, istorija bei tautine tapatybe.
Paskaitoje bus aptariamos idėjos, atėjusios iš Vakarų Europos, ir jų sklaida Lietuvos dvaruose. Ypatingas dėmesys skiriamas pastato kaip gyvo organizmo sampratai, kai architektūra įgauna vitališkumo ir gyvybės pojūtį.
Ketinama supažindinti su būdinga romantizmo architektūros raiška – asimetrinėmis kompozicijomis, bokštais, parkais, žiemos sodais ir formų įvairove, atspindinčia XIX a. žmogaus jausmų ir vaizduotės pasaulį.
-Renginys nemokamas.
-Registracija nebūtina.
-Renginys yra parodos „Romantizmai“ edukacinės programos dalis: https://www.lndm.lt/edukacine-programa-parodoje-romantizmai/
-Muziejaus renginiuose fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Šios nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.
*Iliustracijoje: Curt Sauermilch (1883–1957), „Verkių rūmai“, 1918 m.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Vilniaus paveikslų galerija, Didžioji g. 4,Vilnius, Lithuania
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











