Advertisement
✨ DEJVICKÉ DIVADLO po dvou letech v Rychtě!🕊️ Už 10. dubna skončí cesta jedné z nejoblíbenějších inscenací Dejvického divadla.
První z tzv. velké čtyřky Čechovových divadelních her (kromě Racka do ní patří Strýček Váňa, Tři sestry a Višňový sad) měla premiéru v roce 1896 v Alexandrinském divadle v Petrohradě, která dopadla katastrofálně. Hra zaznamenala úspěch až o dva roky později v podání moskevského divadla MCHAT v režii K. S. Stanislavského a V. I. Němiroviče-Dančenka.
Inscenace v režii Michala Vajdičky patřila dlouhých 12 let k nejnavštěvovanějším a nejúspěšnějším titulům na repertoáru dejvické scény, a už v průběhu uvádění se stala svým způsoben legendou.
"Na břehu jezera žije od dětství mladá dívka, taková, jako jste vy; má ráda jezero jako racek, je šťastná a volná jako racek. Ale náhodou se objeví člověk, spatří ji, a nemaje nic jiného na práci, přivede ji do záhuby, jako tady toho racka…" (Trigorin k Nině, Racek, druhé dějství)
Přinášíme vám přímý přenos derniéry tohoto představení, v němž excelují v hlavních rolích Klára Melíšková, Ivan Trojan, Jaroslav Plesl a Veronika Khek Kubařová. Událost je to tedy více než unikátní!
Předpokládaná délka představení: 210 min (včetně přestávky)
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
U Školky 74, 250 67 Klecany, Czech Republic, U Školky 74, 250 67 Klecany, Česko,Klecany, Hlavní Město Praha, Czech Republic, Kralupy Nad Vltavou
Tickets